Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

cum va pacaliti nevestele?

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#37
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
hai ca asta e culmea...asta mai lipsea sa ii justific ce cumpar :))
am niste prieteni ,sunt casatoriti si in fam lor banii lui si banii ei sunt separati total,platesc totul la jumate,intretin copilul jumi-juma....totul este separat
la inceput i-am blamat...acum vreau sa iau exemplul lor....
pt ca ea intotdeauna castiga mai putin...si sa faci media si apoi sa imparti la 2 e de cacat

Edited by haralambie13, 18 December 2008 - 13:51.


#38
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
Huh? Are you for real?  :huh:

#39
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007

 Lucatas, on Dec 18 2008, 14:23, said:

Huh? Are you for real?  :huh:
Like he said.

#40
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

 haralambie13, on Dec 18 2008, 13:45, said:

....totul este separat....
Pai atunci dece s-au mai casatorit?

PS: Scuze ca intreb...da' secsu tot separat?  <_<

Edited by crokodilu, 18 December 2008 - 14:45.


#41
Nyana

Nyana

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 02.04.2002
lol wai stati nu incepeti cu sexul ca ne muta Tudor la sex loundge acolo :))

Edited by Nyana, 18 December 2008 - 15:37.


#42
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
dragostea si sexu nu are nicio legatura cu banii....
oricum....ei au venituri mult peste medie...ea are o firma de pub,el manag vanzari la konica minolta
deci nu mor de foame
intr-un cuplu cu 1200 ron venit de fiecare nu poti face asta...e nasoleala

e criza economica,vin vremuri grele...gata cu dragosteala asta pe bani

#43
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 enjoythesilence, on Dec 18 2008, 06:42, said:

si daca ai barbat... sa-i zici "iubire, ce level mare esti, nimeni nu mai are mana ta" si sa-ti placa!!!

Cand am citit asta am verificat repede sa vad daca mai sunt inca pe aria foto  :naughty:

#44
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

 haralambie13, on Dec 18 2008, 15:56, said:

dragostea si sexu nu are nicio legatura cu banii....
oricum....ei au venituri mult peste medie...ea are o firma de pub,el manag vanzari la konica minolta
deci nu mor de foame
intr-un cuplu cu 1200 ron venit de fiecare nu poti face asta...e nasoleala

e criza economica,vin vremuri grele...gata cu dragosteala asta pe bani
Stai putin ca daca ai kile de bani nu mai are rost sa ii pui la gramada ca sunt prea multi intr-un loc, iar in acest caz un aparat sau doua lentile in plus e mici copii. Oricum cred ca le ia pe firma. Aici problema este ce iaht sa-si ia sau ce vila la mare....si nu se prea aplica subiectului nostru.
Topicul se referea la muritorii de rand unde un salariu e cat o lentila mai de doamne ajuta.

 haralambie13, on Dec 18 2008, 15:56, said:

dragostea si sexu nu are nicio legatura cu banii....
Nu uita ca foamea trece prin stomac.

Edited by crokodilu, 18 December 2008 - 16:05.


#45
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
si eu credeam ca sunt singurul muritor care isi da toti banii pe viniluri....
si snooker....mi-am amintit

bine ca nu trece si sexu prin stomac...sau poate ca da dc stau sa ma gandesc bine :)
si acuma ce?daca nu impart banii cu ea camatareste nu ma mai iubeste?nu ma mai "converseaza"?ma paraseste? :crying:
iti zic eu cum face pune botu lung cateva zile/o sapt apoi ii trce,se adapteaza,e fata desteapta

Edited by haralambie13, 18 December 2008 - 16:12.


#46
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
Oooo.....snooker, gata atunci :D Ia sa-mi refac pastila la tac si sa ma duc si eu maine.

#47
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
pacat ca nu esti in Buc

#48
enjoythesilence

enjoythesilence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.03.2008

 SuperDuper, on Dec 18 2008, 16:04, said:

Cand am citit asta am verificat repede sa vad daca mai sunt inca pe aria foto  :naughty:

nu joci wow...se vede :)

#49
bogdan-berariu

bogdan-berariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 11.04.2008
inca nu sunt insurat dar cred ca ma incadrez
de un an am o lista de pe care tot tai ce cumpar. lista a fost stabilita de comun acord, ordonata in functie de prioritati.
pe langa asta, am un cont al meu (in banca fara sa stie ea). acolo se aduna banii de care nu stie ea, si procentul de 10% din contractele la care nu tai factura.
ca mod de abordare: " am vazut la cineva pe forum ca vinde X la jumatate din pretul de magazin si e ca nou. pot sa-l iau? tipul e ok, am mai luat de la el, etc" asa scot fara scandal 50-60% iar diferenta din contul personal si eu cumpar din magazin.
cand a fost nevoie de un anume obiect pentru o un anumit tip de activitate, (ex: trepied cu cap special pt panorame 360 grade) bag urmatorul text: "iubita, eu cumpar ca sa fac bani...doar ai vazut verighetele alea....vrei nunta ca-n povesti...etc" abureli de genul acesta. asta o s mai tina pana dupa nunta. dar pana atunci nu-mi fac griji. pe urma incepe problema adevarata
cand se prinde ma trezesc cu cardul gol. vine acasa inarmata pana in dinti cu: pantofi, blugi, bluzite, etc. exact dublul sumei cu care am "pacalit-o" pana la ultimul leu. asa a facut de vreo 3 ori. odata cand a vazut factura de la BH (declarasem cu 250$ mai putin), odara cu un blit (declarat cu 200 ron mai ieftin), odata cu accesorii foto (acumulatori filtre, etc in valoare de 600 ron. plecasem dupa solutie de curatat obiectivele)
multe "succese"

#50
enjoythesilence

enjoythesilence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.03.2008
mincinosilor! spuuuseee spuuuuseee  :D

#51
bogdan_galetuse

bogdan_galetuse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 26.03.2008
trebuie sa vorbesc cu tudor sa dea ban userilor de sex feminin pe acest thred  :D  altfel riscam sa ramanem fara scule...

tudor...HEELLLP

#52
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008

 bogdan-berariu, on Dec 18 2008, 18:07, said:

inca nu sunt insurat dar cred ca ma incadrez
de un an am o lista de pe care tot tai ce cumpar. lista a fost stabilita de comun acord, ordonata in functie de prioritati.
pe langa asta, am un cont al meu (in banca fara sa stie ea). acolo se aduna banii de care nu stie ea, si procentul de 10% din contractele la care nu tai factura.
ca mod de abordare: " am vazut la cineva pe forum ca vinde X la jumatate din pretul de magazin si e ca nou. pot sa-l iau? tipul e ok, am mai luat de la el, etc" asa scot fara scandal 50-60% iar diferenta din contul personal si eu cumpar din magazin.
cand a fost nevoie de un anume obiect pentru o un anumit tip de activitate, (ex: trepied cu cap special pt panorame 360 grade) bag urmatorul text: "iubita, eu cumpar ca sa fac bani...doar ai vazut verighetele alea....vrei nunta ca-n povesti...etc" abureli de genul acesta. asta o s mai tina pana dupa nunta. dar pana atunci nu-mi fac griji. pe urma incepe problema adevarata
cand se prinde ma trezesc cu cardul gol. vine acasa inarmata pana in dinti cu: pantofi, blugi, bluzite, etc. exact dublul sumei cu care am "pacalit-o" pana la ultimul leu. asa a facut de vreo 3 ori. odata cand a vazut factura de la BH (declarasem cu 250$ mai putin), odara cu un blit (declarat cu 200 ron mai ieftin), odata cu accesorii foto (acumulatori filtre, etc in valoare de 600 ron. plecasem dupa solutie de curatat obiectivele)
multe "succese"

ce razboi psihologic,cata presiune

acuma...plm sunt barbati si barbati...unu d'ala care cade in genunchi si plange cand il paraseste nu prea are cum sa procedeze altfel,si tocmai,ii place cand femeia e severa,restrictiva,se simte bagat in seama

mie nu mi se pare normal asa ceva,si nu o sa accept niciodata...am o relatie de cativa ani,nu multi,locuim impreuna...ne impartim cheltuielile in casa de la sine si din bun simt....fiecare din proprie initiativa...dar daca imi cumpar eu un mixer nou ca luna asta (vreo 450 Euro) sau ea o poseta sau haine sau o blana nu pot decat sa ii zic "ce bine iti sta" sau "sa-l folosesti cu placere"...nimic mai mult...
Pana la urma e chestie de bun simt,de educatie....niciunu din noi nu sare calu
Cand e vb de o achizitie comuna in casa,reparatie la masina,reamenajare casa...ne asezam la masa negocierilo(aia mica din hol)" ne aprindem trabucurile" si negociem banii la sange...numai la sume mari...cadem de comun acord si demaram
Amandoi muncim intens pt bani si ii pretuim...dar totodata tinem si unu la celalalt...
si toate astea fara nicio legatura cu partea amoroasa,sentimentala...etc care nu se masoara in bani


Tind sa cred ca o persoana restrictiva cu bunurile materiale e si ft geloasa si cu o gandire obtuza...de fapt sunt convins

#53
SouzaRocha

SouzaRocha

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 27.09.2007
Sunt oameni și oameni. D'aia și d'alții.

Aria foto ar trebui să emane măcar puțină artă. Și puțin elitism. O povață spusa într-un limbaj atât de elevat...

#54
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
cred ca s-a deviat oarecum, discutia devine serioasa si filozofica deci off-topic pe aria fun, eu ma retrag ;) ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate