Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Reflexoterapia

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Mergi la orl si nu mai abera pe aici.
Vezi ca poti muri de la o sangerare nazala de asta ce nu se mai poate opri

#20
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
E de glumit când cineva vine pe forum să scrie agramat că are o sângerare masivă la nas în urma unui tratament la picioare, care în principiu nu prea face nimic. Asta în loc să fugă de urgenţă la doctor. A, şi doarme 2-3 ore pe noapte şi o spune ca pe ceva firesc.

Eventual, după câteva pagini de discuţii ne trezim că mai spune ca fapt divers că are 40 kg şi ţine regim de slăbire.

Unii zic că se cheamă selecţie naturală, voi ce ziceţi? Posted Image

Edited by Rabbit, 18 February 2014 - 06:49.


#21
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Pe mine nu ma mai mira nimic.
Mi-am dat seama ca prostia e infinita.

#22
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
"Rabbit" si "90210".........eu am intrebat frumos si cu ingrijorare despre ce mi se intampla. Va credeti buricul pamantului sa ma luati in deradere? Va doresc multa sanatate si sa aveti parte de multe "clisme" cu usturoi facute numai de barbati !

#23
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

 regelemar, on 19 februarie 2014 - 11:05, said:

"Rabbit" si "90210".........eu am intrebat frumos si cu ingrijorare despre ce mi se intampla. Va credeti buricul pamantului sa ma luati in deradere? Va doresc multa sanatate si sa aveti parte de multe "clisme" cu usturoi facute numai de barbati !
Ai grija si du-te la spital.Serios vorbesc.

Quote

Eventual, după câteva pagini de discuţii ne trezim că mai spune ca fapt divers că are 40 kg şi ţine regim de slăbire.
Asta-s eu.

Edited by Ulpiatraiana, 19 February 2014 - 12:10.


#24
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 regelemar, on 19 februarie 2014 - 11:05, said:

"Rabbit" si "90210".........eu am intrebat frumos si cu ingrijorare despre ce mi se intampla. Va credeti buricul pamantului sa ma luati in deradere? Va doresc multa sanatate si sa aveti parte de multe "clisme" cu usturoi facute numai de barbati !
Nu, ma cred o persoana normala la cap. Despre tine nu pot spune acelasi lucru daca stai acasa cu sangele curgand din nas in somn si mai ales daca crezi toate aberatiile cu tatal nostru si clisma cu mujdei. Daca tot intrebi cu ingrijorare ia-te frumos singur de mana daca nu ai nci o persoana cu capul pe umeri langa tine sa faca asta si mergi la spital. Vino si tu in lumea reala, unde oamenii chiar mor din cauza prostiei. Harry potter si fanteziile precum reflexoterapia nu exista.

 Ulpiatraiana, on 19 februarie 2014 - 12:09, said:


Asta-s eu.
Pai de ce faci asta asta? Ai un fetis cu schelete, sau ce?

#25
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Pai de ce faci asta asta? Ai un fetis cu schelete, sau ce?  
M-am tot gandit ce sa va raspund.Dar nu stiu ce..
Hmmm!E mai bine sa fii slaba decit plinuta.  
Referitor la problema Domnului de mai sus.M-am interesat,si da exista posibilitatea sa fii decalnsat singerarea nazala.Reflexo nu se face in fiecare zi.Acea persoana stie asta dar vrea sa-ti ia banii.
Si ca sa nu intelegem gresit.Cauzele sint altele si reflexo a amplificat/stimulat sangerarea.Exemplu;Un pahar plin cu apa si mai pui putina cola,cam asa e.
Du-te la Doctor si renunta la terapie.

Edited by Ulpiatraiana, 27 February 2014 - 02:57.


#26
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Pai si la 40 kg tot grasa te consideri de trebuie sa tii cura?

Cat despre problema de mai sus, daca te duci la medic si spui aluia ca ai facut reflexoterapie si de la ea ai epistaxis te trimite ala la psihiatrie. Dupa ce rezolva nasul.

#27
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

 90210, on 27 februarie 2014 - 06:07, said:

Pai si la 40 kg tot grasa te consideri de trebuie sa tii cura?

Cat despre problema de mai sus, daca te duci la medic si spui aluia ca ai facut reflexoterapie si de la ea ai epistaxis te trimite ala la psihiatrie. Dupa ce rezolva nasul.
Nu am spus ca asta ar fi cauza principala sau poate m-am exprimat ilogic si de asta nu ai inteles.O stimulare a altor probleme pe care le are si nu le stie.
Tare haioasa treaba cu trimiterea la psihiatrie.Un fel de;-Ba!Esti nebun!
Daca ma considera grasa?Aici e mult de explicat si se supara moderatorii pe mine pentru offtopic.Trebuie sa gasesc un topic special pentru asta.
Multumesc pentru ingrijorare.

#28
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 adrianatoma, on 15 decembrie 2008 - 22:45, said:

Salut,

Ca urmare a unei noi discutii cu medicul de familie legat de stomacul meu chinuit (am sunat-o sa-i spun de vizita la gastro), mi-a sugerat la un moment dat sa incerc reflexoterapie. Ea spune ca are rezultate f bune in probleme de constipatie, hemoroizi, probleme ale stomacului si intestinelor in general...
ea cica a scapat de arsuri la stomac cu reflexo Posted Image

eu acu'nu stiu ce sa cred. mie-mi place mult sa se joace cineva in talpile mele, dar daca e sa fie pe bani as vrea sa stiu daca chiar da rezultate.

ati incercat asa ceva? functioneaza in realitate sau e doar un efect gen placebo?
daca da, cum naiba ma prind eu unde as putea incerca? medicul de familie n-a stiut sa-mi spuna ca cica ea a facut cu un coleg Posted Image si ca nu-mi poate recomanda niciun cabinet, sa incerc.


sa incerc? Posted Image

Practic reflexoterapia de câțiva ani buni și dă întradevăr rezultate pe care le văd zilnic. la fiecare persoană masată.

#29
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca voi vreti sa va vindecati de cancer sau sangerari cu reflexoterapie inseamna ca sunteti hazlii....reflexoterapia imbunatateste doar per ansamblu starea de sanatate a organismului si ajuta intr-o mica masura la restabilirea echilibrelor energetice din organism....nu vindeca un organism/organ deja bolnav ....oricum ca sa se simta o imbunatatire trebuie facute zeci de sedinte ...iar in cazul bolilor grave e posibil sa mori inainte sa-si faca efectul reflexoterapia....

Edited by Clovis, 14 October 2017 - 19:57.


#30
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Clovis, on 14 octombrie 2017 - 19:56, said:

Daca voi vreti sa va vindecati de cancer sau sangerari cu reflexoterapie inseamna ca sunteti hazlii....reflexoterapia imbunatateste doar per ansamblu starea de sanatate a organismului si ajuta intr-o mica masura la restabilirea echilibrelor energetice din organism....nu vindeca un organism/organ deja bolnav ....oricum ca sa se simta o imbunatatire trebuie facute zeci de sedinte ...iar in cazul bolilor grave e posibil sa mori inainte sa-si faca efectul reflexoterapia....

Până acum, reflexoterapia practicată de mine și-a făcut efectul de fiecare dată, indiferent de problemă, chiar și în cancere. Dar încă nu am întâlnit o persoană cu cancer și care să vrea să facă reflexoterapie până la vindecare. Și chiar dacă aș fi solicitat pentru așa ceva, aș face-o cu foarte mare atenție și nu pentru că mă tem ca terapia să nu aibă efect, ci pentru că o persoană care ajunge să facă un cancer are psihicul destul de deranjat (altminteri nu ar face o astfel de boală) și este extrem de greu să lupți cu temerile unui asemenea om.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate