Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Constructii modulare din conteinere

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Lukkkkas

Lukkkkas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.01.2007
stie cineva unde se pot gasi containere locuibile la mana a doua?...sau o construcitie modulara la mana a doua...mi-ar trebui cam 10 bucati pentru o constructie de 70-80 mp...la max 6-7000 E toate.

#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

View PostLukkkkas, on Dec 15 2008, 09:11, said:

stie cineva unde se pot gasi containere locuibile la mana a doua?...sau o construcitie modulara la mana a doua...mi-ar trebui cam 10 bucati pentru o constructie de 70-80 mp...la max 6-7000 E toate.


incearca la cfr. dar sunt de marfa si le transformi in locuibile. a luat o cunostinta de a mea care facea 6 vile si avea nevoie de asa ceva. pret 1000 euro/bucata si arata binisor. la pretul pe care vrei sa il dai nu cred sa gasesti. eu vroiam sa cumpar 6 bucati ca sa-i fac casa cumnatului. noi la 3500-4500 euro/buc

#3
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
mane, vezi ca containerele pot avea si 12/2,5 asa ca 10* 25 mp=250 mp
in plus ce zice conu mai sus e adevarat, noi sunt vreo 3-5000 de euro ala micu de 6/2,5
la noi sunt prea scumpe containerele la sh pt ca nu prea se vand nu e piata dezvoltata de asa ceva, doar la o manarie ceva.adica in romania sa coste un sh 1-2000 de rpuroi, pe cand in germanica eterna sa fie 500 de epuroi?la naiba

#4
piticu'1980

piticu'1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 30.01.2007
Aveti idee si-a facut cineva casa din asa ceva?? :rolleyes:
Multumesc

#5
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

View Postpiticu'1980, on 29th September 2009, 00:32, said:

Aveti idee si-a facut cineva casa din asa ceva?? :rolleyes:
Multumesc


pe centura au facut o casoaie din asa ceva. acum nu se mai vede ca este facuta din asa ceva pentru ca i-au pus acoperis si au placat-o pe exterior cu polistiren

ps:

http://freshome.com/...ing-containers/
http://images.google...htt...sa=N&um=1

#6
joe2000

joe2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 24.07.2008
casoaia aia e "scoala engleza". e facuta din aprox 300 containere si are curte interioara in care e amenajat un urias teren de sport acoperit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate