Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Combinatie fatal?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
herminator

herminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 21.06.2004
Salut ! Stiu ca v-ati saturat de eterna intrebare " ce ziceti de ? ", dar din pacate configuratia ce o am instalata pe PC-ul meu nu prea seamana cu ce am gasit prin post-uri.
Problema suna cam asa: sunt in pragul conectarii permanente la net prin intermediul unei retele de cartier. Nu sunt un profesionist in ale IT-ului si de aceea va cer sfatul:
  am o placa de baza cu nforce3, ASus K8n, placa care vine cu firewall Nvidia pe LAN. Am instalat firewall-ul, care merge acum in paralel cu cel al Win XP Pro SP 2, Nvidia avand setarea " anti - hacking only ", singura valabile in cazul in care merge si firewall-ul XP. Am si optiunea " disable win firewall ", dar atunci ma enerveaza pop-up-urile Windowsului.  AV am F-Prot 3.13 cu update-ul la zi. In rest cam nimic, dar pana acum fiind doar pe dial-up nu am simit nevoia la mai mult.
In final, intrebarea: va face fata configuratia mea la grelele incercari ale full-time net-ului sau mai e nevoie de un mic " nitro boost " ?
Multumiri anticipate si scuze daca am agasat pe cineva cu intrebari prostesti.

#2
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Parerea mea este sa dai "disable win firewall", sa mergi pe firewall-ul placii, si daca te deranjeaza pop-up-urile din ie instaleaza "google toolbar" care o sa-ti blocheze pop-up-urile.

#3
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
popup-ul ala de security? da si tu "i have a firewall solution bla bla"

#4
Sorin P

Sorin P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 15.05.2004
foloseste firewall de pe placa si ca browser de net foloseste Firefox nu o sa te deranjeze nici un pop up :D

#5
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004

herminator, on Feb 7 2005, 00:30, said:

Am si optiunea " disable win firewall ", dar atunci ma enerveaza pop-up-urile Windowsului.

<{POST_SNAPBACK}>

eu i-am dat disable la security center din services ca sa scap cu totul de el.

#6
herminator

herminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 21.06.2004
Am incercat sfaturile voastre, din pacate daca folosesc firewall-ul placii de-a intregul, nu mai pot misca nimic. E foarte agresiv. Singura optiune e anti - hacking ( nu stiu ce a fost in capul celor de la Nvidia ). Pana la urma l-am lasat cum era  am scos firewall-ul windows-ului ( btw. cat de sigura e editia pe 64 de biti ?) si am instalat ZoneAlarm de care deocamdata sunt multumit. Oricum, ca niste adevarati pui de romani, deja cativa pusti au si incercat sa-mi intre pe calc. Mi-a trebuit retea.

Multumesc oricum pentru sfaturile voastre si va urez o perioada worries - free de acum inainte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate