Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

to be or not to be - roman

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

Poll: to be or not to be - roman (123 member(s) have cast votes)

to be or not to be - roman

  1. da (109 votes [53.17%])

    Percentage of vote: 53.17%

  2. nu (96 votes [46.83%])

    Percentage of vote: 46.83%

Vote Guests cannot vote

#1
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
asta e intrebarea

#2
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002
Da. Patriot patriot dar foamea... Si cred ca as ajuta mai mult daca as fi dincolo... Sa nu intelegeti gresit, imi iubesc tara dar... dupa cum zicea cineva, pe undeva... "Frumoasa tara Romania, pacat ca e locuita"

#3
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Problema e ca daca poti lua una vestica, atunci esti FORTAT sa renunti la ea...

#4
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
Problema este ca cine e prost, ramane prost indiferent de localizarea latitudo-longitudo-azimutala. Valabil si invers :)

#5
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002

Quote

Originally posted by menetz
Problema este ca cine e prost, ramane prost indiferent de localizarea latitudo-longitudo-azimutala. Valabil si invers :)

Si ce legatura are topicul asta cu prostia?

#6
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
pai... daca pentru unii patriotismu' trece prin buzunar, atunci gradul de dependenta de tara natala e direct proportional cu IQul.

In traducere libera, caci vad ca intelegi greu, 1500-5000$/luna in Romania valoreaza cat 50.000-120.000$/an afara :)

Si in balanta se pune nu numai banu' ci si celelalte elemente, cum ar fi cel social.

#7
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002
De acord ca in balanta nu se pune numai banu'. Nici nu am pomenit nimic de bani. Bani se pot face si aici (mai putini ce-i drept, dar se pot face). Cand vorbeam de foame ma refeream la foamea altora. A celor care nu stiu ce taxe si impozite sa-ti mai puna. A celor care-ti cer spaga pentru orice. A celor care te plimba prin jdemii de birouri pentru o chestie banala, care te fac sa pierzi foarte mult timp milogindu-te la usile lor. A celor care, cum ajung intr-un post de conducere, trag tare sa-si scoata spaga pe care au dat-o ca sa ajunga acolo. La foamea lor ma refeream si la faptul ca pur si simplu te sufoca.

P.S.: In locul tau, nu as face presupuneri legate de IQ-ul altora.

#8
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Ba, scartza-martza, zic eu ... pentru ca sa ai cetatzenie de nu stiu de care nu-nseamna ca nu mai esti roman. MA-aare paguba sa pierzi buletinu romanesc si pasaportu -- tot roman esti, doara nu-ti pierzi identitatea, cred ca se intelege ce vreau sa zic.

   Chiar, un pic off topic- poa' sa-mi zica cineva cum e cand intri in tzara cu alt pasaport decal cel roman , care-i tratamentu la vama si ale alea ?

Trancanu

#9
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Problema e ca dincolo daca dai de romani e bine sa zici ca NU esti roman (fata de ei). De ce? Pentru ca sint atita de invidiosi, incit te maninca de viu :drac:  :D Noroc ca nu mai e moda haiduciei :drac: ca altfel ti-ar lua si scalpul daca ar putea...:drac: :D

Chiar si in Romania mincatorimea e in floare :drac:  :D Vorba aia, lupul isi schimba parul... :drac:  :D  

PS. Bineinteles ca sint si exceptii, care... intaresc aceasta regula :D

#10
kody

kody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.05.2002
Salutare........e bine si nu e bine sa fii roman.....dar e mult mai bine sa capeti o cetatenie din vest....aici in tzara nostra daca esti
prea corect  si cinstit.........mori sigur de foame

        ROMANIA este o tzara in care rezista doar cei care se "descurca".............  :cool:

#11
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Eu detest imbecilii care fac pe desteptii si se ascund ca-s romani

Uneori mai dau peste niste copchii batuti in cap care-s romani si-ti vorbesc in engleza, ca - vezi doamne, ei au venit de la 12 ani - si acuma au 18 ... si au uitat romaneste ...
nu po' sa zic decat ca mi-e zcarba de acest specimen :vomiton:

Trancanu

#12
kody

kody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.05.2002
........lasa mai...sa fii tu sanatos........ :boring:

#13
kody

kody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.05.2002
RO. este ceva de genul asta:  "cine-i harnic si munceste.....are tot ce vrea; cine-i prost si leneveste........are tot asha"...........  :D

#14
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
hai lasa-ma cu :boring:-ul tau ...
eu ziceam pentru ca nu prea pricep ce zice bibicu cum ca e mai bine sa zici ca nu esti roman ... :thinking:

/thinkso?/

Trancanu

#15
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by Gioro_T
hai lasa-ma cu :boring:-ul tau ...
eu ziceam pentru ca nu prea pricep ce zice bibicu cum ca e mai bine sa zici ca nu esti roman ... :thinking:

/thinkso?/

Trancanu

Foarte simplu: cand vin vreo 300 de romani bronzati din nastere si cer azil politic din cauza conditiilor vitrege din Romania (ca se dau foc la satele lor, ca li se violeaza nevestele, ca nu pot munci), si apoi fug din centrele de imigrare si ii vezi prin oras cum cersesc si cum fura, normal ca incepe sa iti recunosti mai cu tragere de inima aparteneta la poporul roman.

Bineinteles, toate lucrurile sint subiective. Daca strainii fac generalizari ca toti romanii sint asa din cauza tiganilor, atunci e problema strainilor ca sint prea inchisi in gandire.

Parerea mea...

#16
adi55

adi55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.06.2002
ROMANIA ..... Frumoasa tzara !! Pacat ca e locuita. :yeah baby

#17
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Titlul zice tot.

Unica deosebire e ca sunt 2 tipuri de ROMANI:

1. cei din ROMANIA
2. cei PLECATZI di Romania

Un singur LUCRU face diferentza : MENTALITATEA

Sincer sa fiu, nu shtiu care e cea corecta, dar plecind AFARA, tzi-o schimbi fara sa vrei. Ceia ce pot constata eu, unul de AFARA, e ca romanul din ROMANIA incearca sa faca BANUL cu orice mijloc: curat mai greu, datorita CONDITZIILOR INTERNE, shi este cam nasol sa GINDESHTI prin prisma BANULUI....

Nu-mi pare rau ca sunt roman, ca NOI , neamul romanesc, avem o EDUCATZIE mai mare ca 10 occidentali pushi impreuna (1 singur ROMAN). Trebuie doar sa mai umblam la CIVILIZATZIE, ca ne bat cam TOTZI.... Shi apropo, tziganii sunt o etnie, dar TOT ROMANI sunt, ca shi NEGRII din America, tot americani sunt...

ReSpeKt

#18
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002

Quote

Originally posted by Aldocor


Foarte simplu: cand vin vreo 300 de romani bronzati din nastere si cer azil politic din cauza conditiilor vitrege din Romania normal ca incepe sa iti recunosti mai cu tragere de inima aparteneta la poporul roman.

Mdah ... corect. Asa-i in Europa -- s-au scurs multi "romani" de proasta calitate.
Cred ca difera mult diaspora din Eu fata de cea din N/A.


Trancanu

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate