Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema XM 2

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
eduardi

eduardi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 03.11.2008
Salut,
Ma poate ajuta cineva?
Am o camera xm 2 si a inceput sa-mi dea o eroare mai mereu (eject cassete), si in timpul filmarii si atunci cand introduc caseta.
I-am facut o curatare asa cum am vazut aici pe forum cu alcool izopropilic cu carpa care nu lasa scame, exact cum am vazut pe forum si ma pricep cat de cat la chestii din astea, si tot face asa atunci cand introduc caseta, da aceasi eroare.
Nu am putut vedea daca si atunci cand filmez mai face asa pt ca nu am mai avut nici o filmare dupa ce am curatat-o, am mai filmat cateva minute 5-10 dar nu a mai facut. A facut insa cand am bagat caseta. cateodata primeste caseta cateodata nu.

Astept sfaturi si pareri.

Va multumesc.

#2
iulianbadiu

iulianbadiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 09.01.2008
Asta-i problema clasica la xm-uri si la xl1 , nu mai inebuni capul cu carpe , fereste-te sa folosesti casete sony cu banda rosie . Pe viitor cand o sa-ti mai apara mesajul respectiv,si o sa-ti mai apara,dai camera pe play si derulezi pe imagine inainte si inapoi,cateva minute,inchizi camera,scoti si bagi caseta din nou,deschizi si nu ar mai trebui sa ai probleme o perioada,cel putin la mine a functionat acum cativa ani cand am avut un xm1,bafta!

#3
eduardi

eduardi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 03.11.2008
Multumesc frumos.
am sa incerc. am uitat sa spun ca dupa ce am cumparat-o de la un prieten am bagat o caseta sony, si cel de la care am cumparat-o folosea numai panasonic.
Atunci cand am bagat sony am realizat ca pentru cateva minute nu a inregistrat nimik. dupa care a inceput sa  inregistreze cu linii orizontale pana cand si-a revenit.
A cerut caseta de curatare, am curatat-o si dupa aceea a inceput sa dea eroarea asta cu eject tape, si asta dupa vre-o 30-45 minute de inreg. Stiu sigur ca la cel de la care am luat-o nu facea nimik pentru ca am fost la filmare cu ea inainte sa o cumpar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate