Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ce mancare trebuie pentru un labrador de 5 saptamani abia intarcat?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Sunt incepator. Am avut caini cand eram mic, dar erau la curte si mancau chestii facute de ai mei. In plus nici nu erau de rasa.

Acum stau la apartament si va veni un mic labrador de 5 saptamani. Stiu ca este cam mic dar nu am de ales in acest moment. M-am uitat prin comert, dar sunt foarte multe marci si mancaruri si imi este imposibil sa decid ce sa iau. Intrebarea mea este: trebuie sa iau de la inceput marca xxx Junior sau trebuie sa fac vreun amestec special pana ajunge sa manance boabe si alte chestii?

Multumesc

Edited by Fubar, 08 December 2008 - 17:44.


#2
AlinaAndreea

AlinaAndreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.09.2008

 Fubar, on Dec 8 2008, 17:43, said:

Sunt incepator. Am avut caini cand eram mic, dar erau la curte si mancau chestii facute de ai mei. In plus nici nu erau de rasa.

Acum stau la apartament si va veni un mic labrador de 5 saptamani. Stiu ca este cam mic dar nu am de ales in acest moment. M-am uitat prin comert, dar sunt foarte multe marci si mancaruri si imi este imposibil sa decid ce sa iau. Intrebarea mea este: trebuie sa iau de la inceput marca xxx Junior sau trebuie sa fac vreun amestec special pana ajunge sa manance boabe si alte chestii?

Multumesc


Mancare buna pentru juniori (Royal Canin, sau Eukanuba), galbenus de ou crud zilnic, branza de vaci (cate putin, tot zilnic, macar pana pe la 6 luni). Mancarea uscata de la Eukanuba e destul de scumpa, dar e necesara o cantitate mai mica fata de alti producatori, plus ca e mai saraca in E-uri nerecomandate fata de celelalte.
In plus, labradorul are nevoie de muuuulta miscare, macar 2 ore pe zi de alergat catelul sunt absolut necesare...e caine de vanatoare, totusi :) (PS Dupa vaccinarea obligatorie)

#3
pink_ice

pink_ice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2008

 Fubar, on Dec 8 2008, 17:43, said:

Sunt incepator. Am avut caini cand eram mic, dar erau la curte si mancau chestii facute de ai mei. In plus nici nu erau de rasa.

Acum stau la apartament si va veni un mic labrador de 5 saptamani. Stiu ca este cam mic dar nu am de ales in acest moment. M-am uitat prin comert, dar sunt foarte multe marci si mancaruri si imi este imposibil sa decid ce sa iau. Intrebarea mea este: trebuie sa iau de la inceput marca xxx Junior sau trebuie sa fac vreun amestec special pana ajunge sa manance boabe si alte chestii?

Multumesc


EU AM 2 LABRADORI (MASCUL& FEMELA ),UNUL CUMPARAT DE LA O CANISA DIN UNGARIA SI UNUL GASIT PE STRADA , DECI MASCULUL ESTE CEL PE CARE IL AM DECAND AVEA 8 SAPTAMANI I-AM DAT MANCARE DE LA ROYAL CANININ JUNIOR PT CAINI DE TALIA LUI ,NU I-AM DAT SUB NICI O FORMA BRANZA DE VACI PT CA E INTERZISA PT CA FORMEAZA PARAZITI INTESTINALI ,NU AI VOIE SA IESI CU EL DIN CASA PE PERIOADA VACCNARILOR SA NU VINA IN CONTACT CU INCALTAMINTEA CU CARE TU IESI AFARA (PE STRADA SUNT CAINI MAIDANEZI CARE SUNT PURTATORI DE TE MIRI CE BOALA CUM AR FI PARVOVIROZA) ,SUNT TOTAL DEACORD CU OUL ,AL MEU MANCA SI LEGUME SEMI-FIERTE SI RACITE ,TREBUIE PLIMBAT SUPER MULT , DIMINEATA SI SEARA (ASTA DUPA CE II FACI VACCINURILE ) SA-LINVETI DE MC CINE E SEFUL IN CASA (ADICA TU ) PT CA ATUNCI CAND VA FII MARE NU TE VA ASCULTA ,MULTE JUCARII DE ROS ,CHITAITOARE  SI ALTE CHESTII...( DA-MI UN PM CU UN MAIL CEVA SI ITI DAU MAI MULTE DETALII IN CEEA CE PRIVESTE CUTU :) )

#4
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Multumesc pentru rspuns. Momentan am doar doua probleme. Intre timp a facut 6 saptamani.

1. 50% din timp isi face treburile unde trebuie, restul mai mult pe unde apuca. Din fericire, in 99 din cazuri face doar pe hol, dar a facut si pe covor. Sper ca se va corecta.
2. Am lasat un microfon deschis cand am plecat de acasa si am inregistrat. A fost relativ cuminte, dar la un moment dar a inceput sa urle si sa faca in toate felurile, timp de vreo 10-15 minute. Eu inteleg, este singur si suparat. Intrebarea mea nu este ce sa-i fac sa nu mai planga ci daca la un moment dar se va potoli, tinand cont ca timpul care va trebui sa il petreaca singur ar trebui sa ramana constant.

Thx

#5
pink_ice

pink_ice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2008

 Fubar, on Dec 20 2008, 12:31, said:

Multumesc pentru rspuns. Momentan am doar doua probleme. Intre timp a facut 6 saptamani.

1. 50% din timp isi face treburile unde trebuie, restul mai mult pe unde apuca. Din fericire, in 99 din cazuri face doar pe hol, dar a facut si pe covor. Sper ca se va corecta.
2. Am lasat un microfon deschis cand am plecat de acasa si am inregistrat. A fost relativ cuminte, dar la un moment dar a inceput sa urle si sa faca in toate felurile, timp de vreo 10-15 minute. Eu inteleg, este singur si suparat. Intrebarea mea nu este ce sa-i fac sa nu mai planga ci daca la un moment dar se va potoli, tinand cont ca timpul care va trebui sa il petreaca singur ar trebui sa ramana constant.

Thx

UITE ASTA URASC LABRADORII LIPSA STAPANIILOR ,AL MEU A FACUT CA TOTI AIA CU CORNITE, SI PANA LA URMA S-A POTOLIT SA MAI URLE SA MAI PLANGA SI A INCEPUT NEBUNIA... ROS MOBILA PANTOFI LA CARE A AVUT ACCES HARTIE IGIENICA SI ASTA NUMAI DIN RAZBUNARE PT CA L-AM LASAT SINGUR :(( . IAR FAZA CU FACUTUL PE COVOR E CU DUS INTORS  POATE SA FACA SAU POATE SA NU FACA AI GRIJA SA SPELI BINE ACOLO UNDE A FACUT CA SA NU II MAI MIROASA CA ALTFEL IL VA FACE SI PE AL DOILEA SI ASA MAI DEPARTE , SA NU TE VADA CA STERGI DUPA EL , BAGA-L CU BOTUL ACOLO SI PUNEI NU-I VOIE (TARE SI RASPICAT) IAR IN ACELAS TIMP SA AI UN ZIAR LA INDEMANA SA LOVESTI PARCHETUL IN ASA FEL SA FACA UN ZGOMOT SI SA-L SPERIE CA NU ARE VOIE ,NU CU MANA CA MANA ESTE CEA CARE IL HRANESTE CEA CARE IL MANGAIE ,CU ZIARUL SI STATI UN PIC SUPARATI PE EL ... CEA MAI MARE PEDEAPSA PE CARE SI-O POATE  AVEA ESTE CEA DE A IL IGNORA , CAND FACE PE SERVETELE SAU UNDE FACE EL TREBUIE RECOMPENSAT CU O BUCATICA DE CARNITA  DE EXEMPLU AU VOIE CARNE DE PUI ,PESTE(FARA OASE) ,SAU VITA FRA MEZELURI (DACA VREI SA AI UN CAINE SANATOS NU II DA MEZELURI ) ALEGE DE EXEMPLU VITA IN FELUL ASTA CAND VA FACE UNDE TREBUIE VA FII RECOMPENSAT SI EL FERICIT SI TU FERICITA CA NU SPELI DUPA EL .. EU IN SCHIMB AM O CATELUSA TARE RASFATATA SI INCAPATANATA FACE EXACT LANGA SERVETELUL ALA ABSORBANT ... DOAMNEE AM DE TRAS CU INCAPATANATA MEA !  :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate