Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Mos Nicolae

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

View PostSHTIRLITZ, on 6th December 2008, 20:59, said:

Pana la inceputul stirilor din seara asta de la Pro TV fetita mea inca credea ca exista Mos Nicolae. E in clasa a 2 si la ea in clasa sunt doar doi copii care cred ca nu exista nici Mos Craciun si nici mos Nicolae.  Nu stiu daca ati vazut si voi la stiri , goana parintilor dupa cadouri, si mai ales au spus ca in nu stiu ce oras sau vandut foarte bine nuielusile. Desi toata ziua m-a intreabat daca exista sau nu, a cautat dovezi pe internet si despre Craciun si despre Nicolae, iar aztazi am vazut dezamagirea din ochii ei. Ea acum parca nu indrazneste sa ne spuna ca stie ceva.
Eu personal cred ca exista si unul si altul.  :P

ești vinovat/ă pentru că:

- îți înveți copiii să creadă prostii. ce dacă toți fac așa ? fă-ți timp și explică-i cum stă treaba cu prostiile. Decât să îi ții într-un borcan de frică să nu afle mai bine îi spui cum știi tu mai bine
- îi înveți cu tembelizorul. vezi, unde e traficul/ratingul e și prostia. ideal ar fi ca tu să fii exemplul, deci să nu existe tv în casă. asta dacă ții la sănătatea voastră. bine, e bine de ținut pentru posturi ca discovery

ești liber/ă să crezi ce dorești, dar nu mă poți da în judecată pentru că îmi expun părerea și spun că greșești. Ba îți mai aduc și argumente.

#20
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Io-te mai frate lupii moralisti! Daca ar fi sa ma iau dupa posturile voastre in Romania doar 1% din copii mai cred in Mos. Ce simpatici sunteti! Imi inchipui cum la 3 ani cand vine Mosul la gradi voi, toti, va duceti in fata clasei si le spuneti la aia micii: Mosul e nenea Costica,vecinul de la 3. Nu mai credeti in Mos Craciun ca e o minciuna.Nu-i asa ca toti copiii vostri stiu ca nu exista Mos Craciun? Ca primul lucru care l-au invatat in viata de la parintii lor a fost ca cel mai minunat lucru este de fapt o minciuna? Ca voi niciodata nu impodobiti bradul ca e o minciuna?
Haidi bre...ma lasati?

#21
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

View PostDecember, on 20th June 2009, 08:05, said:

Io-te mai frate lupii moralisti! Daca ar fi sa ma iau dupa posturile voastre in Romania doar 1% din copii mai cred in Mos. Ce simpatici sunteti! Imi inchipui cum la 3 ani cand vine Mosul la gradi voi, toti, va duceti in fata clasei si le spuneti la aia micii: Mosul e nenea Costica,vecinul de la 3. Nu mai credeti in Mos Craciun ca e o minciuna.Nu-i asa ca toti copiii vostri stiu ca nu exista Mos Craciun? Ca primul lucru care l-au invatat in viata de la parintii lor a fost ca cel mai minunat lucru este de fapt o minciuna? Ca voi niciodata nu impodobiti bradul ca e o minciuna?
Haidi bre...ma lasati?

iartă-mă că prefer să nu le spun minciuni copiilor mei !
dar nu mă răstâgni pentru acest lucru. deja m-ai catalogat și m-ai făcut cu sare și piper. mulțumesc.
e decizia mea și am expus-o. ok, nu ești de acord, dar asta nu înseamnă că ai și dreptate.
pur și simplu nu e corect față de acești micuți să le spui minciuni.
mai degrabă îi iei ușor și le spui adevărul iar când vor auzi la tv despre acest subiect vor știi care e treaba, nu vor mai fi dezamăgiți că părinții lor nu le-a spus asta. asta e soluția mea.

later edit: învață să ataci soluțiile cu argumente, nu omul din fața monitorului.

Edited by ***MIHAI***, 20 June 2009 - 10:25.


#22
illu_09

illu_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 26.06.2009

View PostDecember, on 18th June 2009, 18:44, said:

Care copil??? Asta o fac PENTRU MINE!

esti destul de mare sa infrunti realitatea :))

View PostDecember, on 20th June 2009, 08:05, said:

Io-te mai frate lupii moralisti! Daca ar fi sa ma iau dupa posturile voastre in Romania doar 1% din copii mai cred in Mos. Ce simpatici sunteti! Imi inchipui cum la 3 ani cand vine Mosul la gradi voi, toti, va duceti in fata clasei si le spuneti la aia micii: Mosul e nenea Costica,vecinul de la 3. Nu mai credeti in Mos Craciun ca e o minciuna.Nu-i asa ca toti copiii vostri stiu ca nu exista Mos Craciun? Ca primul lucru care l-au invatat in viata de la parintii lor a fost ca cel mai minunat lucru este de fapt o minciuna? Ca voi niciodata nu impodobiti bradul ca e o minciuna?
Haidi bre...ma lasati?

bullshit. aceste traditii sunt niste tampenii si porcarii atribuite religiei. pt ca religia s a bagat unde a vazut ca este LOC.

foarte simplu ziua de 6 decembrie poate fi sarbatorita cu cadouri si mese frumoase in familie fara a o atribuii religiei si unor fantasme pt copii.
pe aia mici ii doare undeva de mos nicolae. pe ei ii intereseaza CADOUL si cam atat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate