Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Denumire Societate Comerciala (SRL)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
XWD

XWD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.12.2007
Buna ziua. Detin firma XOSWD-MEDIA SRL. As dori sa schimb denumirea firmei in Orange Web SRL. Am sunat la Registrul Comertului si mi s-a spus ca se poate schimba denumirea firmei dar nu au putut sa imi furnizeze informatii in legatura cu noua denumire. Intrebarea mea este daca se poate folosi acest nume pentru firma, Orange Web SRL. Se poate sa am probleme cu Firma de telefonie Orange ?

Multumesc anticipat.

#2
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
pai trebuie sa iti iei o rezervare de denumire la ORC costa 50 de lei si doar asa poti sa iti schimbi denumirea.

teoretic nu cred ca ar fi probleme dar numai ORC iti poate da unda verde

#3
XWD

XWD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.12.2007

 madman2711, on Dec 5 2008, 11:03, said:

pai trebuie sa iti iei o rezervare de denumire la ORC costa 50 de lei si doar asa poti sa iti schimbi denumirea.

teoretic nu cred ca ar fi probleme dar numai ORC iti poate da unda verde

Ms, am trimis un mail la ORC si dupa ce termin munca dau si un telefon. Sper sa se poata.

#4
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
cel mai bine trimite pe cineva sa si rezerve denumirea dorita vezi ca au formularul pe site se poate completa electronic si printa sau prin email. nu sunt sigur daca se poate si online desi acum ceva timp s-a realizat prim inscriere online a unei firme

http://www.onrc.ro/f...incipale/F1.pdf

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
poti incerca sa-ti inregistrezi marca Orange Web si sa o folosesti asa, se practica.
de exemplu, Softpedia e marca inregistrata a Soft News NET SRL, eMag e marca inregistrata a Dante International...si exemplele pot continua.

#6
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
ipoteza era ca vroia sa schimbe denumirea firmei.

inregistrarea mărcii tine de OSIM

#7
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
E discutabil cu inregistrarea marcii "Orange web". Bibliografia pe site la OSIM. Daca sunt neclaritati asteptam intrebari...

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 madman2711, on Dec 5 2008, 12:23, said:

ipoteza era ca vroia sa schimbe denumirea firmei.

inregistrarea mărcii tine de OSIM

sunt multi care vor solutii complicate pentru ca nu stiu ca exista si alte solutii, mai simple.

nu stiu daca "Orange web" poate fi inregistrata sau nu, dar e o alternativa, in caz ca el doreste sa foloseasca denumirea "Orange Web", dar fara sa-si schimbe denumirea firmei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate