Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sistem Home Cinema Panasonic SC-PT550E

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nicucraker969

nicucraker969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu o nelamurire
am acum un sistem genius theatre cinema 5.1 sw5005-150w reali
am o oferta sa-mi iau un sistem panasonic 5.1 cu dvd la 1000w(9milioane)-e vorba de     http://www.mediafun....PT550E-K-S-3320

are cineva acest sistem???ma intereseaza atat puterea cat mai ales fidelitatea!
ei zic ca are 1000w-as fi multumit sa scoata macar 300reali dar sa aiba fidelitate!!
as vrea sa vand sistemul meu sa pun diferenta si sa-l iau pe asta.se merita????
va rog ajutati-ma inainte sa fac vre-o prostie!!!

mentionez ca il pot cumpara nou cam la 9 milioane iar mai peste tot trece de 10-11 mil.

astept cu nerabdare ajutorul celor care ma pot ajuta!!
   merci muuult!!!

#2
nicucraker969

nicucraker969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
nu ma poate ajuta nimeni??

#3
nicucraker969

nicucraker969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
va rog ...ajutati-ma cu o sugestie!!!

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
Tot ce pot să-ți spun e că nu cred că cei 1000 W sunt pe bune (de fapt sunt sigur, da n-am probe :) ). De fidelitate și alte chestii nu-ți poate spune decât unul care îl are/l-a avut în folosință proprie. Și oricum nu e foarte relevant, citește topicurile despre logitech, genius etc și vei vedea că opiniile celor care nu vorbesc din cărți ci le au/le-au avut/le-au ascultat nu sunt chiar convergente. Sunetul e o chestie absolut subiectivă, deci ție s-ar putea să-ți placă un sistem cu bas bubuit, o pauză strălucitoare între sub și sateliții care redau și ei de unde pot până unde pot (nu spun că e cazul on topic, doar comentez la modul general), în timp ce un alt user să nu aprecieze acel sistem la justa sa valoare :) deci cea mai bună soluție e să asculți cu urechile tale. Dacă nu poți face asta și totuși decizi să-l cumperi, e pe riscul tău (la fel cum ar fi și dacă 100 de useri ți-ar fi spus până acum "e cel mai bun sistem construit vreodată" doar ca să mai facă un post, ceilalți nu prea au obiceiul să se pronunțe fără probe, ca să zic așa).

#5
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Si eu ma gandeam acum doi ani tot sistem d-asta lucios sa cumpar. Mi-a luminat unul mintile si am renuntat pe ultima suta de metri. Mergi pe niste boxe pasive + amplificator SH.
Sunt foarte laudate peste tot aceste boxe , daca vrei boxe mari si sanatoase pt o camera mai mare, ia Sony-urile astea.
Cu primele nu iti pot da o parere, pt ca nu le-am ascultat, insa boxele Sony pot sa spun ca au un raport calitate/pret imbatabil. Succes!
Au doi vecinii Logitech Z-5500, e o unealta de facut zgomot in comparatie cu orice boxa HI-FI (si asta o spun eu, care n-am cine stie ce ureche). Nu vad de ce acel sistem care ti-a luat tie ochii ar fi diferit.

Edited by Champy0n, 11 December 2008 - 20:59.


#6
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

 nicucraker969, on Dec 4 2008, 15:57, said:

are cineva acest sistem???ma intereseaza atat puterea cat mai ales fidelitatea!
ei zic ca are 1000w-as fi multumit sa scoata macar 300reali dar sa aiba fidelitate!!
as vrea sa vand sistemul meu sa pun diferenta si sa-l iau pe asta.se merita????
va rog ajutati-ma inainte sa fac vre-o prostie!!!

mentionez ca il pot cumpara nou cam la 9 milioane iar mai peste tot trece de 10-11 mil.

astept cu nerabdare ajutorul celor care ma pot ajuta!!

Nu are ala 300w reali nici sa vrei. Are consumul in jur de 120w deci cam 100 ajung la amplificare  :). Merita doar daca il vrei pentru a te uita la filme. Daca vrei neparat home cinema pentru muzica recomand de la Sony.

Ps: Poate un Z-5500  :tomato:

Edited by N.i.c.e_B.o.y., 12 December 2008 - 00:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate