Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Hartie foto

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
CitizenKane

CitizenKane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.05.2008
De unde gasesc sa cumpar hartie pentru mariri color ??? preferabil in format de 24x30, 30x40, nu la rola...

#20
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Incearca pe Covaci vis-a-vis de Fotohobby, la Konstantinidis unde are pentru alb-negru. De color nu am intrebat.

Edited by bilder, 16 January 2009 - 01:31.


#21
CitizenKane

CitizenKane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.05.2008
Asta cand o sa ajung prin bucuresti. Citisem pe un forum de un site www.fotoimpex.de care cica ar avea dar este in germana, iar varianta in engleza nu m`a lamurit. Consumabilele alb-negru de unde spui tu, konstantinidis, sunt acceptabile ca pret sau cum e la fotohobby 250 ron 50 de hartii 24x30? Si au doar ilford sau si alte marci?

#22
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Am nevoie de hartie fotosensibila, vreau sa fac o camera foto artizanala si am inteles ca e ok sa folosesc hartie fotosensibila ca sa imprim imaginea pe ea. Stie undeva de unde pot face rost?

Wiz

#23
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005

View PostWiz_rares, on Mar 28 2009, 23:33, said:

Am nevoie de hartie fotosensibila, vreau sa fac o camera foto artizanala si am inteles ca e ok sa folosesc hartie fotosensibila ca sa imprim imaginea pe ea. Stie undeva de unde pot face rost?

Wiz

Chiar daca gasesti, imaginea imprimata pe ea va fi negativa. Ulterior imaginea trebuie developata in substante, imagine tot negativa ramane. Daca vrei sa-ti iasa poza normal trebuie sa cauti hartie foto pozitiva, acolo e alt proces de developare....

#24
butterfly_in_love

butterfly_in_love

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2009
Eu am taiat hartia A4 cu ghilotina si a iesit super...no risipa!  :D ...am si eu o intrebare...are cineva idee unde pot gasi hartie metalica?

#25
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Sal,

Pt. cei cu vechime de capitalisti am si eu o intrebare: unde gasesc hartie foto speciala in Bucuresti ?
Adica, nu ma intereseaza chestiile gen HP, Canon sau Epson, ci material asa-zis "fine art" de o calitate mult mai buna, pentru expozitii si arhivare, produse de Ilford, Hahnemühle sau Canson & Arches.

Thanks.

#26
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Doar Ilford Multigrade IV RC sau Multigrade IV RC De Luxe

Str. Covaci Nr. 7, Sector 3, Bucuresti
Tel. +4 0-722-23.62.21

Str. Vigilentei, nr.7, sect. 5, Bucuresti
Tel: +4 0-212-70.00.50

#27
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Merci.
Am fost pe Covaci la Hobby Photo sau ceva de genu asta. Aveau hartie Epson. Am intrebat pe individele de acolo de Hahnemhule si Ilford si a facut o fata foarte lunga. Nici nu auzise...
Ma duc maine si pe Vigilentei.

#28
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Cred că ai dat de ceva exemplare de Shopus Indolentus.
Trebuia să iți fi dat nr lui DD direct.
Ai peme.

#29
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Am incercat la cei de mai sus, nu au ce ma intereseaza pe mine.
Pana la urma am rezolvat problema romaneste (asa cum recomand si altora): pe cont propriu. Traiasca eBay !  :OK:

#30
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Păi... te ibăiam sau macoiam de la inceput, dar tu ai specificat in primul post că vrei in Blocurești.

Bine că ai găsit. Bagi una bucată expo in Blocurești sau in Severin?

#31
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004

View PostSemper Pri, on 4th September 2009, 15:37, said:

Păi... te ibăiam sau macoiam de la inceput, dar tu ai specificat in primul post că vrei in Blocurești.
Eu am fost mai naiv: credeam ca e ca in orice capitala civilizata: te duci intr-un magazin specializat foto, unde gasesc personal calificat si informat si ai de unde alege. Daca nu iti convine, atunci cauti alt magazin specializat foto. Ca doar sunt  multe ca e capitala europeana, nu?

Quote

Bine că ai găsit. Bagi una bucată expo in Blocurești sau in Severin?
Bag dar cine mi-o face? Si cine o finanteaza?  :lol:
Serios acu' - hartia nu era pt expo ci pt. niste cadouri la prieteni (promise demult); la Severin s-ar putea sa vina expozitia insa, sper, la primavara (mereu 'la primavara' mi se promite, de vreo 2 ani  :angry: )

Edited by qudatheo, 05 September 2009 - 15:19.


#32
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Cred că ești tu mai ghinionist de felul tău. Eu am luat 30x40-ul fără probleme acum ceva timp. Cerusem 24x30 și am intrebat intr-o doară dacă au și ceva mai mare.

#33
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Depinde ce 30x40.
Pe mine ma intereseaza anume modele; cu care am mai lucrat si care au dat rezultate dupa gustul meu.
Ex: Ilford Galerie Gold Fibre Silk, Hahnemuhle Smooth Fine Art, Canson Watercolour.

#34
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Fibre Silk nu am găsit nici măcar la macodirect. Nu este ceva ce se cere zilnic.

#35
florimat

florimat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2009
stie cineva unde pot gasi asa ceva? lucioasa, cam 260g/m2

#36
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Incearca la www.rastero.ro - daca nu au pe site, intreba si la telefon.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate