Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

FLV Embed!

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008

View Postsergiu_spooky, on Dec 3 2008, 21:04, said:

Păi nu mai merge pentru că nu îs nici băieții ăștia de la google proști.
Ei stochează pe server niște flv-uri, pe care le poți vedea pe youtube sau într-un player youtube embed-uit la cineva pe o pagină.
Dacă te-ar lăsa să iei flv-ul direct nu crezi că ar fi cam ușor să fac și eu un player și un playlist cu flv-uri de pe youtube după care să pun o reclamă uriașă peste el?
Nu crezi că e în interesul lor? (financiar)

Acum ceva vreme când noul sistem era încă proaspăt era ok, adică găsisem o metodă (pentru uz strict personal evident) prin care preluam adresa flv-ului dinamic. Pe atunci încă se putea pentru că nu verificau chiar tot. Nu aș fi surprins să fie o cale și acum.
Problema principală nu e că nu merge așa simplu, cum ziceam, se găsește o soluție, defapt problema e că adresa aia e către cache, e foarte posibil ca mâie același flv să aibe altă adresă. Din cauza asta e nevoie de niște cod ceva mai complex cu care se obține url-ul actual al flv-ului. Indiferent de variantă, e clar nevoie de un player custom. În niciun caz nu o să meargă direct cu orice player.
Mdea...se pare ca m'am gasit si io sa ma bag cu astia care au inventat primul motor de cautare dp net...practic ei au comercializat netu...:(...naspa...macar sa fi facut dracu niste playere mai klumea...sau sa te lase sa ti'l faci tu indif ca ar pune o reclama ditmai...

#20
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008
OK.M;am lamurit cu siteurile astea gen google video si youtube ca nu pot sa fac in asa fel incat sa ruleze clipuri de la ei prin playeru meu....DRA totusi nu stiti siteuri ce gazduiesc fisiere si dp care as putea sa rulez clipurile??binainteles siteuri gratuite.

#21
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.12.2005
Sau foloseste :
http://muzicatv.net/video.php?ur=NUME_VIDEOCLIP
Exemplu: http://muzicatv.net/...url=Mlahvvymkxc

:)

Quote

OK.M;am lamurit cu siteurile astea gen google video si youtube ca nu pot sa fac in asa fel incat sa ruleze clipuri de la ei prin playeru meu....DRA totusi nu stiti siteuri ce gazduiesc fisiere si dp care as putea sa rulez clipurile??binainteles siteuri gratuite.

Se poate dar trebuie sa inveti sa extragi informatiile luate dintr`o pagina web cu ajutorul PHP folosind expresii regulate. Daca nu te descurci google -> php video gator ;)

Bafta!

Edited by bab_fast, 07 December 2008 - 03:15.


#22
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008

View Postbab_fast, on Dec 7 2008, 03:11, said:

Sau foloseste :
http://muzicatv.net/video.php?ur=NUME_VIDEOCLIP
Exemplu: http://muzicatv.net/...url=Mlahvvymkxc

:)



Se poate dar trebuie sa inveti sa extragi informatiile luate dintr`o pagina web cu ajutorul PHP folosind expresii regulate. Daca nu te descurci google -> php video gator ;)

Bafta!
Am gasit niste site_uri de file sharing...care vad pana acum nu schimba adresele fisierelor si poti rula FLVurile direct dp ele.Am bagat ambele Zeitgeist + alte 2 documenatre acolo.Au limit de 1 gb pe fisier....ti le tin pe o perioada nelimitata si la fel se pot descarca de cate ori vrei.Nu au limita decat pe fisier.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate