Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pot sa verific pe ce siteuri umbla userii?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rocknum

rocknum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 16.08.2006
Deci: este vorba despre o retea windows server 2003
Exista un domain controller pe 2003 si un backup domain controller pe 2000. Ca serviciu de mail se foloseste un exchange 2003
Accesul la internet se face printr-un router obisnuit (nimic spectaculos)
In retea nu exista nici un fel de firewall.
Intrebarea este:
Pot sa vad pe ce site-uri intra userii? sau ce siteuri au fost vizitate de catre anumiti useri? sau orice fel de raport asupra siteurilor?
Mi-a zis cineva ca s-ar putea din server dar nu a vrut sa imi dea mai multe detalii...
Pls help

#2
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
da, squid server in mod transparent

#3
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Daca pui un proxy server apare in loguri dar ..... logul se face cam mare si e greu de cautat ceva .

#4
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008
Daca numarul de utilizatori e mai maricel poate ai dori sa adaugi un produs Fortinet la retea si faci si web filtering ;)

#5
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
Mi se pare o idiotenie. Invadezi spatiul privat. E problema mea ce accesez! Fara un mandat (care se emite de un judecator in urma unor dovezi) nu ai voie sa faci asta. Acum tinand cont ca adresele web fac parte din domeniul public...
Oricum, un ISP care se respecta nu face asta.

#6
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
@Huza: daca ai avea o firma, crezi ca ti-ar conveni sa-ti platesti angajatii sa stea pe site-uri dubioase? Ti-ar conveni sa angajezi inca 2-3 persoane la departamentul IT ca sa aiba cine sa scoata virusii luati de pe site-uri mai putin ortodoxe?

P.S.: Nu a zis nimeni ca omul este ISP ;).

#7
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
@BorisFlokow
Daca as avea o firma cu x angajati as pune proxy, iar secretarele sigur n-ar avea net. N-as plati pe nimeni sa imi instaleze un nenorocit de deep-freeze anti prosti. ;)
PS: Am fost in 2 zile la o firma (le-am facut reteaua). In prima zi, cand m-am dus sa vad cum sta treaba, secretarele nu aveau net, productivitatea era imensa, oamenii chiar faceau ceva!
Dupa 2 zile cand m-am dus si le-am facut netul, era o liniste deplina.. numai buzz-urile pe yahoo disturbau linistea...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate