Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum pot sa imi "reglez" boxele

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008
Salut!

As avea o problema. Nu imi functioneaza toate boxele... am un sistem 2.1 si imi merge numai subwooferul si o boxa. Boxele sunt noi cumparate din magazin si nu au absolut nici o problema pt ca nici castile nu imi functioneaza ( numai intro parte ) ce setari pot sa fac sau cum pot solutionez problema. Inca ceva... daca  va e de folos am o placa de baza ASRock ALIVENF6G-VSTA

   Multumesc!

#2
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007
Ai facut cumva scurt la mufa unde iese semnalu ? Se poate face asta accidental uitand mufa introdusa partial.
Oricum nu ne-ai spus daca ti-a mers vreodata,insa da dublu click pe realtek,acolo langa ceas,click sus pe ea pe tabul numit
"audio I/O" pe acolo este scris Digital,alaturi este o cheie,click pe ea,in noua fereastra care apare,sa fie bifat "48 Khz" si
"Output digital audio source"  apoi dai ok.

Mergi si in Control Panel,dublu click pe "Sounds and Audio Devices" pe fereeastra care apare este jos este un tab numit " Speaker Volume" nu cu el ai treaba ci cu butonul de langa el numit "Advanced" click pe el,iar jos in chenar vezi sa fie ales "Desktop stereo speakers" dai ok apoi.

Asta ar fi una dintre solutii.Ti-a mers inainte sa achizitionezi acel sistem ? Defectiunea a aparut dupa ce ai montat acel sistem audio ?

#3
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008

View PostE_manuel1, on Nov 25 2008, 23:48, said:

Ai facut cumva scurt la mufa unde iese semnalu ? Se poate face asta accidental uitand mufa introdusa partial.
Oricum nu ne-ai spus daca ti-a mers vreodata,insa da dublu click pe realtek,acolo langa ceas,click sus pe ea pe tabul numit
"audio I/O" pe acolo este scris Digital,alaturi este o cheie,click pe ea,in noua fereastra care apare,sa fie bifat "48 Khz" si
"Output digital audio source"  apoi dai ok.

Mergi si in Control Panel,dublu click pe "Sounds and Audio Devices" pe fereeastra care apare este jos este un tab numit " Speaker Volume" nu cu el ai treaba ci cu butonul de langa el numit "Advanced" click pe el,iar jos in chenar vezi sa fie ales "Desktop stereo speakers" dai ok apoi.

Asta ar fi una dintre solutii.Ti-a mers inainte sa achizitionezi acel sistem ? Defectiunea a aparut dupa ce ai montat acel sistem audio ?
Da, inainte aveam doar casti si le foloseam. Pana la un moment cand se auzea doar intrun difuzor si de acea am cumparat sistemul pt ca am crezut ca sau stricat castile dar vad ca nu e asta problema. Am facut in schimb toate setarile pe care mi leai zis dar tot nu functioneaza... cred ca e o problema tehnica. Multumesc mult oricum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate