Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Gothic 3 -Forsaken Gods

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View Postshiva, on Feb 26 2009, 00:09, said:

... "(macar in Gothic crapa jocul, in Assasin's Creed se blocheaza calc. cu totul :lol:  )"  ...

Pai la gothic e problema jocul in sine, si nu vad o solutie prin aplicarea a diferitelor patchuri , etc,etc.
Daca ti se blocheaza calculatorul, acolo ai posibilitatea de a ti-l upgrada si deci ... tot nu ramai cu buza umflata (evident la alte jocuri nu FG  :lol:).
Eu si acum sunt frustrat si revoltat cum au putut, dupa seria g1,g2,g the night of the raven, g3(mai mult sau mai putin), sa scoata asa ceva. Sincer!!! Mai bine nu aparea!! Imi pare rau sa o spun dar asa e <_<

View Postshiva, on Feb 28 2009, 13:00, said:

Doamne feri!!! Unicitatea seriei Gothic sta tocmai in lipsa loading screen-urilor (maxim 3 in tot jocul). Si daca ceva m-a inervat in the Witcher au fost loading screenurile foarte, foarte, foarte dese(cand intri in casa, cand iesi din casa, cand urci la etaj sau cobori in pivnita, etc ).

Numai muschii ti se pot "inerva".
Da, dar macar era jucabil si nu avea bugs.

Edited by klaw_godly, 05 March 2009 - 17:47.


#20
Hitman_8393

Hitman_8393

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2007
Mai am un lucru de zis....WE ARE DOOMED :death:  :death:  :death:

#21
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View Postklaw_godly, on Mar 5 2009, 17:47, said:

Pai la gothic e problema jocul in sine, si nu vad o solutie prin aplicarea a diferitelor patchuri , etc,etc.
Daca ti se blocheaza calculatorul, acolo ai posibilitatea de a ti-l upgrada si deci ... tot nu ramai cu buza umflata (evident la alte jocuri nu FG  :lol:).
Eu si acum sunt frustrat si revoltat cum au putut, dupa seria g1,g2,g the night of the raven, g3(mai mult sau mai putin), sa scoata asa ceva. Sincer!!! Mai bine nu aparea!! Imi pare rau sa o spun dar asa e <_<
Numai muschii ti se pot "inerva".
Da, dar macar era jucabil si nu avea bugs.
Sincer, eu n-am avut probleme ruland seria Gothic, pe placi video ATI. In G1 & 2, a mai crapat jocul ca n-a gasit ceva fisiere. Am rezolvat extragand acele fisiere din fisierele jocului cu acest tool, disponibil pe www.worldofgothic.com. G3 mi-a crapat doar dupa mai mult de 4 ore de joc continuu (cu ultimul patch oficial de la PB si ultimul community patch). Acuma, se pregateste patchul 1.70 pentru G3, care anunta multe modificari si de profunzime. Cat despre FG ....

The Witcher are si el doza de buguri, eu am dat peste unul ingame. Editia Enhanced insa merita cumparata, fiind rezolvate multe probleme, inclusiv reducerea timpilor de incarcare a hartilor.


View PostHitman_8393, on Mar 5 2009, 21:08, said:

Mai am un lucru de zis....WE ARE DOOMED :death:  :death:  :death:
Care este? :huh:

#22
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View Postshiva, on Mar 6 2009, 10:19, said:

Sincer, eu n-am avut probleme ruland seria Gothic, pe placi video ATI. In G1 & 2, a mai crapat jocul ca n-a gasit ceva fisiere.
G3 mi-a crapat doar dupa mai mult de 4 ore de joc continuu (cu ultimul patch oficial de la PB si ultimul community patch). "...

Pana l-a gothic 3 nici eu nu am avut probleme :) Si eu tot pe placi ati.

De cand cu gothic 3, ma jucam putin si dadeam F5 pentru salvare,(din obisnuinta si din comoditate tot asa salvam) si de foarte multe ori "pusca" jocul.(Asta pe vista). Si cand dadeam load , nu mai mergea :w00t: Si aveam o salvatura mult mai veche, si imi pierea tot cheful. Stiu cu ce se mananga g3, ma jucam pe o "troaca" la 2500+, 1gb ram si placa video ati 9200 si se misca.... execrabil.


Vreau sa te intreb. Am vazut ca este un patch pentru FG, l-ai incercat? Sunt eliminate unele bug-uri? Ca asa bug-uit nu-l joc nici sa stiu ca-mi dau bani cei de la jowood.

#23
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Poate ca eu am fost in avantaj jucand G3 pe XP si nu pe Vista.

Cat despre G3:FG, nu l-am jucat. Momentan am reluat seria si probabil pana ajung la G3, vor mai iesi ceva patch-uri. Parerile despre ultimul patch sunt impartite: sunt unii la care le merge excelent si altii la care nici macar nu se instaleaza.
Oricum, raman la parerea ca G3 e rupt de universul din G1-2 si s-a transformat intr-un joc comercial. Iar G4 nu e decat un joc nou, pus sub umbrela seriei Gothic pentru mai mult succes (aka bani ). Mi se pare aiurea in G3 sa ai optiunea sa te aliezi cu orcii dupa ce in G1-2 ai killarit orci fara numar  ;)  Ca sa nu mai zic de story, care nu are substanta si e diluata de explorarea hartii. Mai mult, cred ca FG ar fi trebuit sa-l faca tot PB, fiindu-le cunoscut engineul din G3 cu bugurile si limitarile lui.

#24
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Nu se joaca nimeni FG? Am bagat patchul 1.04 si vad ca merge perfect acum, cat despre bug-uri... mai sunt insa nu asa multe. Am ajuns intr-un loc si m-am blocat; walkthrough am vazut ca nu exista, nu l-a jucat chiar nimeni sa ma ajute si pe mine? Sunt in Trelis si am vorbit cu un orc(nu-i mai retin numele). Mi-a spus despre un black mage(pe care il caut eu) ca pleaca seara din oras pe un deal fiindca nu suporta zgomotul :lol:  L-am  cautat dar nu l-am gasit. <_<

#25
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Walkthrough facut de cineva, ca se pare ca ce-i de la jowood sunt preocupati cu altceva.

Attached File  GIII_FG_Notes.zip   209.52K   43 downloads

#26
Killer_Johnson

Killer_Johnson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2009
am citit walkthrough-ul de mai sus si din cate am inteles, nici nu poti ajunge la final dak nu folosesti consola. ce rost mai avea sa scoata jocul asta, daca nici macar nu il poti termina fara consola? am inceput sa joc si am ramas surprins. gothic 3 imi merge perfect cu toate pe high, asta imi arata cate o poza la 5 minute... abea merge rezonabil pe low detail. am trecut cu vederea faptul acesta, si am facut niste questuri. dupa primele 3-4 questuri, primele lucruri care mi'au venit in minte au fost binecuvantari pt noii producatori si familiile lor :cursing:   :death: . cu toate astea, m'am incapatanat si am decis sa il joc pana la capat (din respect pentru ce a fost seria pana acum -inclusiv gothic 3 pana la urma-), dar imi pare rau ca o serie absolut geniala de jocuri (gothic 3 e discutabil, dar pana la urma e bun si ala, cu tot cu multele defecte) a decazut in halul asta. renumele seriei gothic e mai patat decat rochia albastra a monicai lewinski... astept cu sufletul la gura gothic 4, desi nu mai sper la surprize placute.

#27
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Killer_Jonson: Ai instalat ultimul patch pentru expansionul Forgotten Gods?

#28
Killer_Johnson

Killer_Johnson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2009
ultimul patch (1.07 din cate stiu) scoate cu totul skillurile legate de shield parry, endurance of wolf, acrobatics si ink vreo 2... integritatea jocului s'ar duce de rapa.  :sadwalk:

#29
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View PostKiller_Johnson, on May 24 2009, 12:44, said:

ultimul patch (1.07 din cate stiu) scoate cu totul skillurile legate de shield parry, endurance of wolf, acrobatics si ink vreo 2... integritatea jocului s'ar duce de rapa.  :sadwalk:

1.04 îl am instalat eu. Diferență majoră nu am văzut. Aceleași freez-uri de 2-3 secunde din cînd in cînd, în rest merge bine. Bug-uri tot sunt cu grămada. Spuneai mai sus cum că nu ai putea să termini jocul fară să foloșești consola, eu am trecut destul de mult, am ajuns aproape la final, fară să folosesc consola. Rămane de văzut în continuare. :)  Atașez un walkthrough mai detaliat, luat de pe forumul jowood.
Attached File  g3_FoGo___Memo_P1_0_89_v0_02.pdf   1.12MB   29 downloads

#30
thetheo

thetheo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 16.07.2009
sincer  dupa gothic 3 am ajuns sa cred ca nu exista gothic 4 din ce am citit.
gothic 1 si 2 aveau ceva special,ca povestea sau feelingul gothic 3  nu a fost ca ele dar totusi a mers daca te gandeai bine la legaturile pe care le avea cu g1 si 2 ma refer la chestii de genu(daca va amintiti din g 1  ala care se ocupa de ora in main shaft din oldmine)"the best smelters are in nordmar"si in g 3 abea asteptam sa vad cum arata adik imi trezisera un interes anume.
in g3 mia parut rau  de codita si parul eroului care imi placeau intrun fel ii dadea un aer de cineva slab care elibereaza lumea.
si era mai dur nu era ca cel de dinainte dar ce sa faci razboiul schimba oamenii:(

nu recomand celor dela jowood sa faca si arcania a gothic tale respectiv g4 pt ca sincer nu vreau sa simt cum o frumusete de jok a fost distrusa:(
scz daca am facut offtopic

#31
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postthetheo, on 16th July 2009, 14:32, said:

sincer  dupa gothic 3 am ajuns sa cred ca nu exista gothic 4 din ce am citit.
gothic 1 si 2 aveau ceva special,ca povestea sau feelingul gothic 3  nu a fost ca ele dar totusi a mers daca te gandeai bine la legaturile pe care le avea cu g1 si 2 ma refer la chestii de genu(daca va amintiti din g 1  ala care se ocupa de ora in main shaft din oldmine)"the best smelters are in nordmar"si in g 3 abea asteptam sa vad cum arata adik imi trezisera un interes anume.
in g3 mia parut rau  de codita si parul eroului care imi placeau intrun fel ii dadea un aer de cineva slab care elibereaza lumea.
si era mai dur nu era ca cel de dinainte dar ce sa faci razboiul schimba oamenii:(

nu recomand celor dela jowood sa faca si arcania a gothic tale respectiv g4 pt ca sincer nu vreau sa simt cum o frumusete de jok a fost distrusa:(
scz daca am facut offtopic
nu esti singurul si mie mi s-a parut g3 interesant la inceput dar dupa ce am inteles povestea sa aflu ca se termina foarte ciudat  :deadtongue:  si dupa aia era extrem de simplu sa-ti dai seama ce era de facut in expansion ... o mare plictiseala spre sfarsit ...
oricum a fost experienta de neuitat :D
si chiar si asa tot vreau sa vad ce ofera g4 ... sper sa imbunatateasca grafica aia ca de nu  :death:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate