Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Noile modemuri zapp 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
plumflorin

plumflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.02.2007
Rev A este numai pt CDMA, nu are treaba cu 3G-ul. Eu personal am si un 3G si un Z020 de la ZAPP si sunt destul de multumit de ele. 3G-ul are viteza buna, media la download este intre 200-300 K reali, iar Z020-ul pe EVDO merge cam cu 120 K reali maxim. Insa tine cont ca vitezele alea de genul 7 MB/s pe care ti le flutura in nas toti operatorii de telefonie mobila sunt niste viteze teoretice care nu vor fi atinse ever, in general cam asta este media vitezei pe 3G la majoritatea operatorilor, 200 - maxim 400. Am avut pe mana si un modem Vodafone, nu mai retin modelul, l-am instalat bucuros convins ca o sa mearga mai bine....stupoare , mergea de-a dreptul infect. Cand m-am uitat la soft, era conectat pe 2G pe default si mergea execrabil Asta m-a dus cu gandul prostirea pe fata a clientului, iti dam modem capabil 3G dar il punem default 2G, daca se prinde prostu bine, daca nu, ne face trafic putin si nu congestioneaza reteaua. Surprins, m-am uitat in meniu si am vazut ca era setat sa aleaga automat in functie de retea(2G sau 3G), ceea ce teoretic trebuia sa fie conectat pe 3G dar nu era asa. Abia dupa ce l-am setat expres, s-a conectat pe 3G. Iarasi, cu sperante mari, am dat drumul la un mic download sa vad cum se comporta. Dezamagire totala, oscila intre 100 - 150 kb pe secunda, iar navigarea pe site-uri se facea destul de anevoios in conditiile in care aveam semnal full 3G.
Despre 3G-ul de la orange nu stiu s ava zic ca n-am testat. :madanimated:

#20
RGL2005

RGL2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.05.2007
La orange poti sa-l testezi... 15 zile gratis :P . Eu am un ZTE MF622... sa inteleg ca inafara ariei 3G(zapp) nu o sa am semnal (net) la el? Nimic...nimic???

Edited by RGL2005, 05 April 2009 - 18:13.


#21
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View PostRGL2005, on Apr 5 2009, 19:13, said:

La orange poti sa-l testezi... 15 zile gratis :P . Eu am un ZTE MF622... sa inteleg ca inafara ariei 3G(zapp) nu o sa am semnal (net) la el? Nimic...nimic???
Nu!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate