Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Culturism !

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie dar nu stiam unde sa postez !
Buna ziua !!! Ma numesc Razvan am 16 ani , 1.85 m , 78 kg , am facut sala 1 luna , apoi acuma 1 saptamana iara m-am apucat si a-si dori sa va pun cateva intrebari ! Vreau si eu sa cresc in masa musculara rapid , daca se poate zice asa , unii oameni mi-au zis sa iau creatina dar prietenii care fac sala de mult timp imi zic sa nu ma apuc de asa ceva ci eventual de Arginine Fx cate 1 pliculet pe zi , Dextroza , No Xplode sau Xplode . Nu stiu ce sa fac , imi explicati si mie daca au vreun efect in timp , daca ma las de ele sau de sala ? Creatina am inteles ca mareste volumul muschilor dar daca ma las de sala sau de creatina scade volumul lor , imi produce probleme la rinichi sau ficat .... Daca ati putea sa imi explicati si mie si daca mi-ati putea recomanda ceva suplimente care nu au efecte negative asupra corpului .... stiti ce vreau sa zic :) . Multumesc anticipat !!! Astept raspunsul vostru !!

#2
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
tinctura de telina.

#3
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
recomand morcovi. multi morcovi. ai vazut iepure cu ochelari? nici eu. poate asa ti se mai imbunatateste vederea si nu vei mai posta probleme de culturism la FUN (adica amuzament).

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Crestere musculara vizibila dupa o singura luna e aproape imposibil sa ai,decat daca ai niste gene care stimuleaza dezvolatrea musculara si cand stranuti.Iti recomand urmatoarele:
1.un program de 3 zile pe saptamana
2.Minim 8 ore de somn pe noapte.
3.Sa mananci mult,dar nu rahaturi de snaks-uri,sucuri acidulate,si fast food.
4.Sa te calmezi cu suplimentele proteice,incearca sa obtii cat mai multe din mancare.
5.Sa ai motivare,rabdare.
6.Documentare.Daca ai intrebari revii.

#5
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Ms fain Xeleron !!! Am sa tin cont de ceea ce mi-ai zis !!! Ciuly , mi-am cerut scuze ca am postat gresit dar nu stiam unde sa postez chestii de astea , vad ca iti arde de mistouri !!!

Si inca ceva , un prieten care face sala de vreo 3 ani mi-a zis ca in brat mai mult de 44-45 nu poti sa faci fara suplimente !!! Eu nu cred dar oricum m-a facut curios imi puteti spune si mie daca e adevarat ??? Multumesc anticipat !!!

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 Punish3r, on Nov 24 2008, 16:25, said:

Ms fain Xeleron !!! Am sa tin cont de ceea ce mi-ai zis !!! Ciuly , mi-am cerut scuze ca am postat gresit dar nu stiam unde sa postez chestii de astea , vad ca iti arde de mistouri !!!

Si inca ceva , un prieten care face sala de vreo 3 ani mi-a zis ca in brat mai mult de 44-45 nu poti sa faci fara suplimente !!! Eu nu cred dar oricum m-a facut curios imi puteti spune si mie daca e adevarat ??? Multumesc anticipat !!!

E o aberatie.Desi intr-adevar,dupa o anumita limita,ai nevoie de un surplus proteic,in dimensiunea muschilor si capacitatea lor de a ridica/impinge se implica foarte mult geneticul,tipul somaitc(vezi ce si cum),fizionomia pe care o ai,varsta,sexul.

#7
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 Punish3r, on Nov 24 2008, 16:25, said:

Si inca ceva , un prieten care face sala de vreo 3 ani mi-a zis ca in brat mai mult de 44-45 nu poti sa faci fara suplimente !!! Eu nu cred dar oricum m-a facut curios imi puteti spune si mie daca e adevarat ??? Multumesc anticipat !!!
depinde de organism , sunt care ajung la 45 fara nici un supliment, sunt care nu ajung la 45 cu suplimente.


mancarea e baza... nu suplimentele... minim 3 gr proteina pe kg corp pe zi din mancare de calitate!!!

#8
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009
Scuzati ca ma apuc sa scriu la om in topic , dar e intrebare legata de culturism si nu are rost sa fac un topic separat
Ma intereseaza si pe mine sa cumpar o bara in zig-zag si nu gasesc , care ma poate ajuta , magazin online , supermarket( nu e gluma , de aicia am luat gantere , banca abdomene etc... dar nu gasesc banca in zig zag )
Astept raspuns , multumesc mult

#9
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
http://www.sportive....p...rt&Itemid=1

#10
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
punisher iti zic eu ca ala de tia zis ca nu faci mai mult de 45 fara suplimente a mintit.... nu ajungi nici la atat, io zic ca 40, mai mult tre sa bagi suplimnete. teoretic poti oricat, parcatic....

#11
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 geopsi, on Feb 28 2009, 22:18, said:

punisher iti zic eu ca ala de tia zis ca nu faci mai mult de 45 fara suplimente a mintit.... nu ajungi nici la atat, io zic ca 40, mai mult tre sa bagi suplimnete. teoretic poti oricat, parcatic....
Si daca ti-as spune ca sunt persoane care au bratul de 43 cm fara sa faca sport?

#12
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

 Valy1, on Feb 28 2009, 15:37, said:

Mc frumos , au detoate dar cand dau sa vad cateva detali despre sait e katerinka curata ( am mai cumparat foarte multe lucruri de pe net , dar erau saituri lucrate calumea ) sa inteleg ca sunt de incredere , la o adica ce pot sa faca , dor nu le dau coduri pic sau alte treburi
Mc mult :D

#13
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 ciutacu, on Mar 1 2009, 10:54, said:

Si daca ti-as spune ca sunt persoane care au bratul de 43 cm fara sa faca sport?
Io cred ca aia au facut multa sala de mese ...

#14
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Unii oameni sunt foarte solizi pentru ca au facut multa munca fizica, desigur ca au si ceva grasime.

Edited by ciutacu, 03 March 2009 - 20:34.


#15
aXel_ZuZu

aXel_ZuZu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.03.2009
Buna  :P am si eu niste nelamuriri in legatura cu creatina.....ma adresez in special celor care au folosit si au incetat consumarea acesteaia:
1.cat de mult scazi in volum si in forta ? (la forta dak ati putea preciza in kg cat ati ridicat in timpu consumului de creatina si dupa ai fi minunat  :rolleyes: )
2.creatina sub forma de fosfat ....... retine la fel de multa apa in muschi ca si cea monohidrata ?
3.cat timp ati folosit creatina ?

Scuze de seria asta stricta de intrebari  :notangel: ...... sper sa nu ma injurati ........ dar voi sunteti singura mea sursa de informare, deci suportati .
Multumesc pentru intelegere.

#16
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
1. Difera de la organism la organism cat de mult scazi sau cat de multi cresti in volumul muscular.

#17
Whiskey

Whiskey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 04.08.2009
Auziti. Exista exercitii pentru a-mi ingrosa incheietura mainii?

#18
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007

 Whiskey, on 9th September 2009, 11:47, said:

Auziti. Exista exercitii pentru a-mi ingrosa incheietura mainii?

Nu, nu exista, si nici nu vad de ce ti-ai dori asa ceva. Vezi ca s-a mai discutat problema, foloseste functia Search.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate