Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

cum ajung la baneasa pod?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
G05ele

G05ele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 15.06.2008
nu stiu daca am nimerit unde trebuia, am tot cautat, dar...imi cer scuze oricum

nu s din bucuresti, stau aici, dar sunt varza cand vine vorba sa ajung din pct A in pct B...adica stiu de la mine in romana, atat:))in rest...

cum fac sa ajung pana la pod Baneasa?am cautat si harti, dar...please, help me..mai asa, ca la blegi

#2
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
v1 (daca trebuie sa te duci ziua si nu conteaza cat faci pana acolo...) : Berceni - Romana (pana aici zici ca stii). De la Romana mergi pe buleverdul ala mare ( Lascar Catargiu :P ), ajungi la Piata Victoriei. Treci prin fata guvernului ( cladirea aia mare de pe dreapta cu jandarmi la poarta ), keep going on, imediat dupa ce treci de guvern o sa intri pe piatra cubica. La urmatorul semafor ajungi la o statuie cu un tip cu mainile desfacute (statuia aviatorilor), tot in fata. Urmatoarea intersectie semaforizata este Piata Charles de Gaulle. Dupa semaforul ala mergi "tot inainte", adica dupa ce intri in rond sau ce e ala, iesi pe a 2-a, un bulevard mare, tot cu piatra cubica (tot bd. Aviatorilor e, se transforma in Beijing pe la jumate, parca), prima fiind o strada mai mica (Primaverii). Mergi tot in fata, drumul o sa faca o curba la dreapta la un moment dat, n-ai unde sa te duci acolo, tot inainte. O sa iesi de pe piatra cubica dupa curba aia, o sa treci pe langa Automobile Bavaria (BMW), ajungi la un semafor. Tii tot inainte, la capatul bulevardului (Nicolae Caramfil cred) o sa fie un Agip pe dreapta si de la semafor la stanga e podul. Cam asta e.
v2 (daca te duci ziua si te grabesti.......) well, ocolesti Magheru, Catargiu.

Daca am omis ceva sau nu e clar, guys, help please sau incerc sa clarific daca nu e ceva cristal. :P

Good luck!

Edited by Blu3, 20 November 2008 - 02:39.


#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
v1 e ok

#4
mau77mau

mau77mau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 22.04.2007
uite aici o harta

http://www.salutbucuresti.ro/planoras/

#5
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Sau, cu RATB/Metrorex : Metrou de la P-ta Sudului (sau Bracoveanu, Eroii Revolutiei care e mai aproape. Stau undeva langa Straja,  totusi mi s-a parut mult mai rapid sa iau tramvaiul pe Giurgiului pana la Eroii Revolutiei, decat troleibuzul 76 pana la P-ta Sudului), mergi cu metroul pana la Aviatorilor, acolo urci la suprafata, o sa dai de o cladire inalta cu multa sticla, pe un colt de strada, treci de partea cealalta a cladirii (partea opusa metroului), traversezi si o sa vezi o statie de autobuze, iei 335 sau 131, pana la aeroport, de acolo tramvaiul 5 inspre pod baneasa, sau cobori din metrou la Aurel Vlaicu si iei tot tramvaiul 5 in stanga statie de metrou, tot aia este. Parca mai degraba varianta cu Aurel Vlaicu pentru tine.

#6
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Cred ca cel mai bine e cu metroul (sau nici cu asta nu stii?) pana la Aurel Vlaicu, iar de acolo tramvaiul 5 cateva statii, in functie de unde exact vrei sa ajungi pe la podul baneasa :). Vezi sa nu iei tramvaiul in celalalt sens :))). mai intrebi si tu lumea, fii baiat descurcaretz :P

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Greu !    :D

Daca mai e de actualitate intrebarea, o alta varianta ar fi pe la Big Berceni, Vacaresti, Mihai Bravu, Stefan cel Mare (adica mergi drept inainte de la Big, singura problema ar fi sa identifici care este Vacaresti, in caz ca nu stii); dupa al II-lea pasaj, cel de la Obor, o sa vezi pe dreapta, pe rand, Spitalul Colentina, Circul de Stat si IGP-ul (tot un fel de circ  :D ), dupa care faci dreapta pe Barbu Vacarescu, prima strada larga si cu linie de tramvai, pe care mergi tot inainte pana la Pod Baneasa.

P.S. Daca ti-e mai usor asa, B. Vacarescu este a doua strada perpendiculara pe traseul tau, dupa ce-ai iesit din Pasajul Obor, pe care circula tramvaiul.

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Voi vorbiti aici de Pasajul Baneasa. Podul Baneasa e pe Bucuresti - Ploiesti, si se ajunge cu orice autobuz care trece pe la Piata Presei si Fintina Miorita. De la Aviatorilor 131 sau 335 pina la statia Pod Baneasa.

#9
G05ele

G05ele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 15.06.2008
nu s baiat si s descurcareata, dar in bucuresti ma pierd instant...

am rezolvat...trebuia neaparat sa merg cu masina personalam altfel mi era mult mai usor. am luat o pe la romana, am tinut o inainte sus spre victoriei si tot inainte, am dat de pod si la o benzinarie am intrebat o tanti de acolo si mi a zis ce si cum( cautam o strada aiurea mai prin dos)

multumesc mult

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate