Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Adsense vs Neogen

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Mie mi-au facut astazi un cadou frumos de craciun. Mi-au facut 7 plati si am mai ramas doar cu una la care oricum suma era mai mica.

#38
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005
In sfarsit, am primit banii. Acum a venit alta buba - la acelasi numar de vizitatori, cu aceleasi reclame afisate de Neogen, brusc, nr de clicuri si implicit castigurile au ajuns la o treime din ceea ce exista acum 3-4 zile... Ce naiba se intampla acolo? Chiar si cu varianta veche Neogen nu se apropia de adsense la nr de clicuri ( nu ajungea nici macar la jumatate). Acum pare un pitic fata in fata cu un urias.

Edited by micacurioasa, 18 December 2008 - 11:34.


#39
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ciudat, mie mi se intampla aproape invers. Desi numarul de vizitatori e la fel au crescut clickurile zilnice. Presupun ca e din cauza noului format de reclame care e inca la inceput. Probabil dupa un timp se va mai stabiliza situatia.

#40
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008
Adsense vs. Neogen?

#41
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005
Incasarile au scazut drastic la Neogen... Mai putin de o trime la acelasi trafic. Daca in cateva zile astia nu termina cu manariile cred ca o sa caut altceva.

#42
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postmicacurioasa, on Dec 28 2008, 09:57, said:

Incasarile au scazut drastic la Neogen... Mai putin de o trime la acelasi trafic. Daca in cateva zile astia nu termina cu manariile cred ca o sa caut altceva.
Si adsense la fel e de ceva timp, daca fac media castigurilor/click la sfarsitul zilei ramane cam 2 - 3 centi/click :death:

#43
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Pai la adsense era de asteptat asta.. s-au cam terminat campaniile dedicate sarbatorilor de iarna, Craciunului... s-au cam terminat banii in general pentru luna decembrie.
Sunt curios cum o sa arate luna ianuarie, in conditiile de criza de acum.

#44
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Pe un site propriu am un sistem de reclame profesional, acelasi script folosit de majoritatea firmelor de advertising si o unitate identica adsense...vreti sa va spun raportul de impresii? Ca la clickuri nu poti compara, acolo e vb exclusiv de continutul reclamei...

Raportul e 2.4 la 1 , adica le 2.4 x mai multe impresii pe sistemul propriu...daca era moca, sau soimanit (intelege cine are cap) atunci credeam ca e posibil...dar asa...

Concluzia v-o trageti singuri :)

Edited by lord_ice, 29 December 2008 - 13:36.


#45
akkad

akkad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.10.2006

View Postbogdanar, on Dec 28 2008, 11:13, said:

Pai la adsense era de asteptat asta.. s-au cam terminat campaniile dedicate sarbatorilor de iarna, Craciunului... s-au cam terminat banii in general pentru luna decembrie.
Sunt curios cum o sa arate luna ianuarie, in conditiile de criza de acum.

La neogen cred ca s-au terminat campaniile/ la adsense in schimb e criza; eu am observat o evolutie negativa de cand a inceput criza si nu datarita sarbatorilor.

#46
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postakkad, on Dec 29 2008, 14:00, said:

La neogen cred ca s-au terminat campaniile/ la adsense in schimb e criza; eu am observat o evolutie negativa de cand a inceput criza si nu datarita sarbatorilor.


Pe site-urile in limba Romana da ai dreptate, pe cele in engleza eu nu vad diferente...

#47
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postlord_ice, on Dec 29 2008, 13:36, said:

Pe un site propriu am un sistem de reclame profesional, acelasi script folosit de majoritatea firmelor de advertising si o unitate identica adsense...vreti sa va spun raportul de impresii? Ca la clickuri nu poti compara, acolo e vb exclusiv de continutul reclamei...

Raportul e 2.4 la 1 , adica le 2.4 x mai multe impresii pe sistemul propriu...daca era moca, sau soimanit (intelege cine are cap) atunci credeam ca e posibil...dar asa...

Concluzia v-o trageti singuri :)
Pot fi facute imbunatatiri la orice... Totusi atunci cand nr de clicuri a ajuns de 4 ori mai mic la acelasi numar de vizitatori (ieri asa a fost la Neogen!) nu poti decat sa-ti pui intrebari cu privire la onestitatea sistemului. Totusi, pentru a nu acuza fara o proba clara caut un sistem  de monitorizare a clicurilor, daca exista asa ceva (de existat - exista, insa se reduce la ultimii 100 de vizitatori - Sitemeter -   si astia vizualizati cate 10 astfel incat nu poti face o situatie decat daca stai in permanenta cu ochii pe monitor).

#48
akkad

akkad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.10.2006

View Postlord_ice, on Dec 29 2008, 14:05, said:

Pe site-urile in limba Romana da ai dreptate, pe cele in engleza eu nu vad diferente...

Eu nu am in romana nimic. Despre Neogen a fost doar o evaluare 'din afara' a pietei.

#49
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005
Care ar fi alternativele serioase la Neogen? Exceptand Adsense.

Pentru situri in engleza care ar fi alternativa la Adsense? Acum am un contract cu Adbrite dar sumele incasate raportate la nr de vizitatori sunt modeste. Vizitatorii sunt in proportie mare din USA...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate