Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Adsense vs Neogen

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
elan

elan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2008
Mai intai de toate vreau sa va salut pe toti.
Am un site, si singurul mijloc de monetizare este adsense. Daca la inceput cu 8-9 clickuri faceam 1$, acum de-abia il mai fac cu 25 de clickuri. Adsense e la pamant.
As dori sa apelez la Neogen, stiti cumva, plateste mai bine ?
In ritmul asta nu se merita sa mai tin siteul online.

#2
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Daca ai foarte multe vizite si un site care sa nu fie de jocuri, muzica sau ceva ilegal ... ai sanse cu Neogen. Platesc cu minim 0.05 eurocenti/click.

AdSense plateste bine doar daca ai site-uri de nisa, cu keyword-uri bine platite ... cam atat.

#3
elan

elan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2008

View PostFabian, on Nov 19 2008, 21:25, said:

Daca ai foarte multe vizite si un site care sa nu fie de jocuri, muzica sau ceva ilegal ... ai sanse cu Neogen. Platesc cu minim 0.05 eurocenti/click.

AdSense plateste bine doar daca ai site-uri de nisa, cu keyword-uri bine platite ... cam atat.
Dl Fabian, intradevar acest site este cu jocuri flash, dar au scazut pe parcurs, la inceput aveam alte castiguri, nu stiu daca e de la criza financiara.

Edited by elan, 19 November 2008 - 22:23.


#4
derick

derick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 28.11.2007
La neogen se contorizeaza clickurile pana in ora 20 , dupa ora 20 nu mai apare nici un click.  <_<

#5
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View PostFabian, on Nov 19 2008, 21:25, said:

Daca ai foarte multe vizite si un site care sa nu fie de jocuri, muzica sau ceva ilegal ... ai sanse cu Neogen. Platesc cu minim 0.05 eurocenti/click.

Daca ai site de jocuri nu ti-l accepta?

#6
LuCiAN--

LuCiAN--

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.10.2006

View Postwallgames, on Nov 20 2008, 01:24, said:

Daca ai site de jocuri nu ti-l accepta?
Ti-l accepta insa nu iti afiseaza reclame relevante pt site-ul.Doar job-uri & job-uri..rar vezi altceva!

#7
AslPlsJpg

AslPlsJpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.12.2007

View PostLuCiAN--, on Nov 20 2008, 21:46, said:

Ti-l accepta insa nu iti afiseaza reclame relevante pt site-ul.Doar job-uri & job-uri..rar vezi altceva!
dar macar platestc minim 0.05 eurocenti pe click asa cum spun?

Edited by AslPlsJpg, 21 November 2008 - 12:55.


#8
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postderick, on Nov 19 2008, 22:45, said:

La neogen se contorizeaza clickurile pana in ora 20 , dupa ora 20 nu mai apare nici un click.  <_<

Unde ai vazut tu asta, nu stiu ... mie imi apar castigurile si la 2-3 noaptea ... cred ca fac update cam din 3 in 3 ore ... Nu stiu care este experienta ta cu Neogen, dar eu iti zic din propria-mi experienta! ;)

View PostAslPlsJpg, on Nov 21 2008, 12:53, said:

dar macar platestc minim 0.05 eurocenti pe click asa cum spun?

Da! Cel mai mic click este de 0.05 eurocenti. Insa percep si TVA de 16%, precum si o rata foarte slaba a reclamelor afisate de ei! :)

#9
derick

derick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 28.11.2007
Fabian tu ti-ai primit bani de la neogen? Eu am facut cerere pt plata acu 3 zile si nu am primit nici un email de confirmare de la ei, stiu ca trebuie mai intai sa-mi trimita un contract.

#10
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postderick, on Nov 21 2008, 18:11, said:

Fabian tu ti-ai primit bani de la neogen? Eu am facut cerere pt plata acu 3 zile si nu am primit nici un email de confirmare de la ei, stiu ca trebuie mai intai sa-mi trimita un contract.

Ii vei primi, dar foarte greu ... i-am primit dupa vreo 3-4 luni de cererea depusa. De contract nu mai zic ... o gramada de mail-uri si de telefoane, dar s-a rezolvat pana la urma!

#11
derick

derick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 28.11.2007

View PostFabian, on Nov 21 2008, 18:13, said:

Ii vei primi, dar foarte greu ... i-am primit dupa vreo 3-4 luni de cererea depusa. De contract nu mai zic ... o gramada de mail-uri si de telefoane, dar s-a rezolvat pana la urma!
Si tu acu iti primesti in fiecare luna banii?

#12
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
am folosit si eu candva neogen....si m-am lasat pagubas.
nici cu google nu ma pot mandri..dar tot scot niste banuti de acolo :D (in 2007 am platit avansul la masina din banii de la google...de la neogen nu am primit nicidata vreun ban )

#13
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postderick, on Nov 21 2008, 19:04, said:

Si tu acu iti primesti in fiecare luna banii?

Cam asa ceva. Nu au o data fixa. :)

#14
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ca tot veni vorba de Neogen, nu intarzie cam mult cu platile ? Am o plata ceruta inca de la inceputul lui octombrie, si nu am primit nici pana azi banii. De obicei erau foarte rapizi la plati.

#15
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postdlh, on Nov 23 2008, 10:40, said:

Ca tot veni vorba de Neogen, nu intarzie cam mult cu platile ? Am o plata ceruta inca de la inceputul lui octombrie, si nu am primit nici pana azi banii. De obicei erau foarte rapizi la plati.
man..toti tin cu dintii de bani in momentul asta si te duc cu vorba pana vezi cash-ul . eu am patit-o zilele astea cu PayPal care a refuzat sa imi elibereze banutii din diverse motive puerile :)
sper ca Google nu va adopta aceiasi tactica :)

#16
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
io am neogen de multa vreme pe site .. am avut si inainte la inceput vreo 2-3 luni .. lam scos si am revnit iara la el ...in prima perioada faceau plata in maxim 9-10 zile de cand "generai plata" .. acum vad ca la 30 de zile fac plata .. leam trimis un mail o data dupa vreo 28 de zile de cand cerusem bani si mi-au raspuns ca in contract specifica ca in maxim 31 de zile de cand ceri tu plata ei sunt obligati sa iti trimita in timp de 31 de zile aceei bani.. si acum asa au facut vad de vreo 2 luni .. dupa 30 de zile fac plata.

#17
ghostt

ghostt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.06.2007
Experienta mea cu neogen:
Total   3,329,489   2,748 0.08 %   143.9000 €
Am primit de 3 ori plata, la maxim 30 zile de la depunerea cererii . O explicatie a CTR-ului mic ar putea fi faptul ca multi membrii au setat forumul meu ca homepage si reclamele nu sunt prea atractive ...

#18
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
La mine au trecut cele 30 de zile ! Probabil ca au nevoie sa le reamintesc :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate