Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Bilete si predictii FireSky

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
O sa incerc sa dau cateva predictii ptr.campionatele de fotbal.
Nu am analizat foarte bine predictiile celorlalti de pe aceasta arie,dar sper ca din 5 pronosticuri cel putin 3 sa fie corecte.
E bine?:D

#2
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Sa inteleg ca te-ai razgandit ?

#3
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Nu,nu am renuntat,da'nu am mai avut timp.
Uite primul  bilet jucat pe anul asta si care se dovedeste a fi si castigator: 5 bilete de cate 20 RON fiecare pe scor exact Falkirk - Kilmarnock 1-1.
Miza totala 100 RON,castig 650 RON.
Ultima isprava fusese la Hoffenheim:pariasem 10 RON ca faC 1-1,APOI 20 RON ca fac 1-1,nu a iesit nici atunci,iar la urmatorul meci am dat lovitura: 4 bilete de cate 20 RON pe 2 meciuri: Bremen-Wolsburg 1(2 si ceva cota la Astra) si Hoffenheim-Schalke scor exact 1-1 + 20 RON separat pe Bremen-Wolsburg.Mi-au iesit 13 milioane atunci.

Attached Files



#4
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Mi-am dat seama ca nu am mai postat de ceva timp aici desi am mai avut bilete castigatoare intre timp. Cu banii din pariuri m-am plimbat o saptamana in Roma:P
  Biletul de astazi,pacat ca nu am avut curaj sa pun asa cum doream : 100 RON pe amandoua ca se termina 1-1 si 100 RON pe Hamburg- Hertha 1-1 si Sporting- Atletic 0-0.
  Decat nimic e bine si asa:)

Attached Files



#5
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Si cele mai recente bilete castigatoare:) poate intr-o buna zi o sa mi fac curaj sa joc si sume mai mari

Attached Files

  • Attached File  IMG.jpg   1.1MB   43 downloads

Edited by FireSky, 21 May 2009 - 19:26.


#6
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Hopa,inca o mica isprava

Attached Files

  • Attached File  IMG.jpg   684.21K   43 downloads

Edited by FireSky, 23 May 2009 - 17:47.


#7
Eivissul

Eivissul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.11.2008
Pot sa te intreb niste chestii?

1. Tu cate bilete pui intr-o zi de meciuri?
2. Cam ce miza pe bilet (am vaz ca in general pui 10 lei)
3. Pui si bilete "normale" - 1,x,2 sau doar scor corect si X-uri?
4. Cum alegi meciurile pt scor corect si X-uri? La inspiratie?
5. Joci si sisteme gen 6 din 8, 3 din 4...?

#8
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Joi am jucat un fel de sistem( 2 din 3 ):  Orebro in baza si am zis ca unul din 2 meciuri se termina X.
Ieri am avut tot un sistem: 10 lei pe Bochum - Koln 1-1 si tot 10 lei pe Bochum-Koln 1-1 siMotherwell 1 - 1 Kilmarnock. Din pacate scotienii m-au scos( ma cam asteptam, pentru ca in urma cu 2 etape fusesera 3 de 1-1 parca)

Legat de miza,din pacate nu mai am curaj sa pun sume mari (desi sunt cu aproape 4000 lei pe profit din decembrie incoace). - de vreo 3 ori am pus 100 lei( pe scoruri exacte: Hoffenheim,Hamilton,un Koln-Wolsburg parca). Ieri am vrut sa pun 100 lei,ptr. ca ultimele 3 X uri ale lui Koln fusesera diferite de 1-1. In fine, s-a dus sansa mea

Pana prin toamna jucam si eu bilete cu 5-6-7 meciuri..si mereu ma scotea un meci ( cel putin feyenoord mi-a mancat zilele).De atunci nu mai pun "bilete normale": doar X sau scor exact...orice echipa face X uri( cu exceptia lui Gijon:P) Nu a fost mare filosofie,m-am apucat pe la mijlocul campionatului si am ochit cateva echipe care nu prea fascusera X-ri: Hoffenheim,Hamilton...Koln).
  E o logica simpla: orice echipa face 7-8 egaluri intr-un campionat:2-2 sunt rare,cele mai probabile sunt 1-1 si 0-0
  Si daca prinzi si o echipa care in primele 10-12 etape nu face decat cel mult 2 egaluri...te-ai scos( cum m-am scos eu cu Hoffenheim.
Intr-o buna zi ma uitam si am vazut-o pe Hoffenheim ca facuse un singur X......am ratat-o de vreo 3 ori(parca am explicat mai sus ce si cum )...si in ultima etapa dinaintea pauzei de iarna am pus 100 lei pe 1-1,parca au avut cu Schalke.

Pe logica asta,ar fi trebuit sa pun si ieri tot 100 RON:(
Cred ca ti-am explicat mai sus,nu le aleg la intamplare,aleg echipe despre care cred ca in urmatoarele 5-6 etape vor face 1-1


Si pentru ca azi e zi de pauza ptr.mine...o sa ofer si 2 predictii:Midtjylland : Odense  pronostic 1X...mai degraba X,da'poa'sa iasa si 1 si Gais : Kalmar :la fel.

Edited by FireSky, 24 May 2009 - 15:08.


#9
Eivissul

Eivissul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.11.2008
deci tu joci mai mult statistic, si mai putin fotbalistic, ca sa spun asa.

#10
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
:) Ai punctat foarte bine.
Imi prinde bine stilul asta,am trecut de momentele in care cu 2 lei credeam ca dau lovitura,pariind pe favorite,sau punand 10-12 meciuri pe bilet.

Tu ai vreo tactica sau mergi pe intuitie?

Edited by FireSky, 24 May 2009 - 15:47.


#11
Eivissul

Eivissul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.11.2008
In mare parte pe intuitie, si in general aleg meciuri in care joaca echipe pe care le cunosc. Si pun putine meciuri pe bilet, cam 4.

Si totusi, ma gandeam sa trec si eu la un stil mai statistic, ma gandeam la martingale da  nu stiu daca am rabdare de asa ceva.
Ideea ta cu egalurile de 0-0 sau 1-1 mi se pare excelenta. Decat sa joci X la un meci, mai bine mergi pe 0-0 sau 1-1, cu cote pe la 6-7. Egalurile de la 2-2 in sus sunt foarte rare. Campionatul Frantei mi se pare la prima vedere ideal pentru asa ceva.

#12
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Hi Hi, le-am zis bine pe amandoua de X....cel din Danemarca eram destul de sigur ca va fi 1-1,dar la suedezi ma gandeam ca o sa bata totusi gazdele.
Eh,felicitari mie....macar felicitari morale
Asta e,daca n-am avut chef sa ma duc sa pariez.

#13
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
I am back.

Attached Files



#14
hidan18

hidan18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2009
se vede ca esti foarte inspirat, poate ne mai ajuti si pe noi cu niste ponturi :D ms!

#15
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
Chiar asa inspiratie sa fie ?

Zic asta pt ca posteaza o data la 3-4 luni cu un scor corect castigat, oare intre timp nu pune deloc ?!

#16
hidan18

hidan18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2009
se pare ca ai dreptate:))

#17
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
In primul rand, imi cer scuze, am fost plecat din tara in ultimele 2 saptamani,azi noapte am aterizat.

Sa le luam punctual: faptul ca postez un bilet la 3-4 luni. A fost vara si nu s-au jucat meciuri in campionatele din Germania, Scotia si Germania ( cele in care aplic sistemul de 1-1 ).Nu s-au jucat decat cateva meciuri,din acest motiv nu am avut bilete castigatoare. Singura echipa pe care am pariat de 2 ori cate 10 RON a fost Wolsburg-daca are cineva curiozitatea sa se uite, in tot returul editiei trecute+ primele meciuri din sezonul asta  nu facuse deloc X.Deci investitie: 2*10 RON + 60 RON+ 30 RON,castig 480 +108,eu zic ca e ok profitul

Dupa cum ati vazut,ultimul bilet castigator este cel din 25 septembrie. In week end ul imediat urmator, deci nu la 3-4 luni am avut 2 bilete castigatoare: 60 RON pe Bochum, Wolsburg 1-1 si 30 RON Bochum Wolsburg X. Ideea este ca eram sigur ca va fi X acest meci,da rnu eram sigur ca va si 1-1...se pare ca a fost. Si da,acum am pus ochii pe cateva echipe,sunt vreo 6 care trebuie sa faca 1-1...stau la cutie 2-3 saptamani.Cateva din ele vor face X uri, dar 1 sau 2 vor ramane si voi incepe sa pariez.

Pentru carcotasi: biletele au fost puse la agentii diferite din motive strict obiective: La Bet365 cota ptr. X era mai mare decat la Stanley, iar cota pentru 1-1 la Stanley era mai mare ( incluzand si taxa de 5 % ) fata de bet365: 8 fata de 7.

Nu vreau sa ma imbogatesc din pariuri, dar...in ultimele 6 luni multumita pariurilor mi am permis multe chestii pe care in mod normal nu mi le as fi peris din salariul de corporatist:)) Exemple: in primavara o saptamana in Roma, iar acum am fost in 2 saptamani: Bucuresti-Bergamo- Lugano-Como- Milano- Barcelona-Paris- Roma- Bucuresti.

O zi buna tuturor,

Cristi

Attached Files


Edited by FireSky, 17 October 2009 - 09:13.


#18
hidan18

hidan18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2009
felicitari! :) dar nu poti sa ne imparti  si noua din inspiratia ta inainte sa il pui? poate avem si noi noroc :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate