Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Pachetul SPI (Canalele Filmbox, Fightbox, FashionBox, Docubox).

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#37
Sorinache2010

Sorinache2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 24.05.2010
Deja sunt prea multe canale de filme in Romania.In plus de asta daca vor fi introduse in pachete suplimentare de cate 10 ron ( e doar o supozitie bazata pe tactica companiilor, nu stiu nimic sigur, sa fie clar) , sigur nu vor avea prea mare cautare.

#38
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 Sorinache2010, on 10th November 2010, 20:10, said:

Deja sunt prea multe canale de filme in Romania.In plus de asta daca vor fi introduse in pachete suplimentare de cate 10 ron ( e doar o supozitie bazata pe tactica companiilor, nu stiu nimic sigur, sa fie clar) , sigur nu vor avea prea mare cautare.
Nu cred ca sunt prea multe. Nu strica sa apara canale ce transmit filme de calitate. Eu unul as prefera mai mult pachetul FilmBox decat Cinestar dupa ce am studiat comparativ grila lor. Pana la urma e bine sa ai de ales intre 4-5 pachete de canale de filme...decat intre doar 2 cum e in prezent la RDS.

#39
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 crematoryro2005, on 10th November 2010, 20:20, said:

Nu cred ca sunt prea multe. Nu strica sa apara canale ce transmit filme de calitate. Eu unul as prefera mai mult pachetul FilmBox decat Cinestar dupa ce am studiat comparativ grila lor. Pana la urma e bine sa ai de ales intre 4-5 pachete de canale de filme...decat intre doar 2 cum e in prezent la RDS.
Corect :thumbup:

#40
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Lansări în România: două posturi noi de filme și unul de sport.

Posturile de televiziune FilmBox Family, FilmBox Extra și FifhtBox HD vor fi lansate în următoarele luni și în România, a anunțat Piotr Reich, CEO SPI International, în cadrul Convenției de Comunicații prin Cablu, citat de www.mediafax.ro.

Tot în cadrul aceluiași eveniment, Chello Networks S.R.L. a anunțat că televiziunea Mediasat Italia (difuzează programe de divertisment, știri și seriale), parte a grupului italian Mediasat, controlată de Silvio Berlusconi, se va lansat și în România. 

Pentru început, canalul va fi transmis doar în limba italiană, și pe măsură ce interesul telespectatorilor va crește, el va fi tradus în limba română.

Pe de altă parte, conmpania internațională SPI International ce își are sediul central la New York, și alte birouri locale în Polonia, Cehia, Slovacia și Ungaria, a anunțat că aduce în România trei canale de nișă: FilmBox Family, ce transmite programe pentru întreaga familie, filme, seriale și desene animate și FilmBox Extra ce se axează pe filme cu notorietate. 

FightBox HD este un canal de sport, axat pe box, kickboxing și wrestling.



Posturile vor putea fi urmărite, pentru început, prin intermediul operatorilor de cablu Romtelecom și U.P.C.

Sursa: http://www.evz.ro/de...ort-912018.html


Edited by megafanro, 16 November 2010 - 16:29.


#41
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007
Filmbox Family si FilmBox Extra nu vor fi HD?? Doar FightBox??

#42
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Tara cu cele mai multe televiziuni si cu cei mai multi "sportivi"!

#43
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Mediaset nu mediasat..nu? S-au ma insel eu?

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 dan84, on 11th November 2010, 01:08, said:

Tara cu cele mai multe televiziuni si cu cei mai multi "sportivi"!
Sunt alte tari cu si mai multe televiziuni.

#45
drag16

drag16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 26.04.2009

 scorpyo, on 11th November 2010, 07:43, said:

Mediaset nu mediasat..nu? S-au ma insel eu?
Nu te inseli.    http://www.mediaseti...a.com/homepage/

#46
Sorinache2010

Sorinache2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 24.05.2010

 crematoryro2005, on 10th November 2010, 21:20, said:

Nu cred ca sunt prea multe. Nu strica sa apara canale ce transmit filme de calitate. Eu unul as prefera mai mult pachetul FilmBox decat Cinestar dupa ce am studiat comparativ grila lor. Pana la urma e bine sa ai de ales intre 4-5 pachete de canale de filme...decat intre doar 2 cum e in prezent la RDS.

Si ce filme de calitate astepti? Oricum filmele noi ajung dupa 1-2 ani in Romania (pe micile ecrane).
Filme europene nu cred sa fie prea multe....
La ora actuala mai mult decat HBO (care oricum a cazut destul de mult) nu cred sa difezeze alt canal.
Momentan la Digi sunt vreo 15 de canale doar pe acest segment....cel al filmelor : HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinestar, Action Star, Comedy Star, Movie 24, Universal, TV 1000, Axn, Axn Crime, Axn SciFi, Diva, Digi PPV, Digi Film...

#47
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
vrem si pe rcs cablu analogic filmbox
sau sa aduca rcs skymovies, dupa ce trece upc pe locul 1 in romania
peste 10 ani o sa fie razboi doar pe pachete exclusive intre furnizori

#48
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009
vrem si pe rcs cablu analogic filmbox
sau sa aduca rcs skymovies, dupa ce trece upc pe locul 1 in romania
peste 10 ani o sa fie razboi doar pe pachete exclusive intre furnizori
[/quote]
pe rcs cablu & analogic o sa mai treaca ceva timp pana o sa fie introduse aceste canale filmbox,rcs au acum o alta prioritate!!   ps ;daca ar fi buna vointa rcs ar putea avea propiul sky( ma refer la pachete premium de filme de toate genurile) cum ar suna Digi premier movie ? dar realitatea este ceea ce se vede,mult s au foarte mult dar... la noi inca nu se stie ce este DTH ! la noi conteaza cantitatea nu CALITATEA  asta e valabila la toate DTH urile de la noi,nici un DTH nu poate sa sustina ca este cel mai bun,ca sa ai cat de cat programe care iti plac (in cazu meu filmele) trebuie sa fi abonat la toate DTH urile,nu gasesti o grila complecta ba lipseste programu ala,si il gasesti la celalalt DTH si tot asa,ar fi fost mult mai simplu cum este in cazul englezilor sky uk, grecilor nova tv,nemtilor sky de, italienilor sky it,la noi ne bucuram ca exista concurenta,dar aceasta concurenta dupa cum se vede este contra noastra pentru un program tv trebuie sa iti faci inca un abonament dar la noi este totul posibil cred s au sunt sigur ca suntem tara cu cele mai multe DTH uri!! barem i intrecem pe toti dar nu la calitate ci opusul calitatii  :thumbdown:

#49
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
Stiu ca e pe langa topic, dar daca tot s-a pomenit aici si nu exista topic separat, o sa scriu si eu aici.

Sunt curios ce va difuza Mediaset. Probabil vor fi filme si seriale produse de ei. Pana in 1996, cand ii aveam pe cablu, stiu ca dadeau multe emisiuni bune de divertisment cum ar fi Paperissima sau Scherzi a parte (multe farse de acolo le-a preluat si TVR-ul). In plus de acolo am invatat italiana destul de bine. Mi-ar placea un canal italienesc in grila.

#50
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
:D   http://www.tematic-cable.ro/filmbox.php
Canalul FilmBox oferă ceva pentru fiecare telespectator. Va fi difuzat în pachetele Basic sau Family.
   FilmBox și FilmBox Plus sunt disponibile atât analogic cât și digital și oferă filme de calitate și seriale 24 ore pe zi.
   Cele două programe oferă conținut complet separat. Se adresează unei  largi audiențe așa că vor fi disponibile în toate televiziunile digitale  sau analogice. Pachetul Premium FilmBox care conține FilmBoxHD,  FilmBoxExtra și FilmBox Family este disponibil numai prin PayTV.
   Canalele FilmBox oferă filme de calitate de la cei mai buni regizori,  cu cele mai bune distribuții, seriale, mini-seriale precum și filme cu  bugete ridicate.  
  
   Creații premiate, actori fantastici și filme Holywood de succes!


Sursa: http://www.tematic-c....ro/filmbox.php

Edited by megafanro, 14 February 2011 - 13:27.


#51
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,855
  • Înscris: 11.01.2006
LE vor lua si RCS-ul?

#52
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

 CABLE MAN, on 14th February 2011, 13:32, said:

LE vor lua si RCS-ul?
e posibil, daca e sa ne luam dupa canalele distribuite, si dupa faptul ca pe majoritatea le gasim si la RCS

#53
adisimut

adisimut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 12.02.2011

 raduors, on 14th February 2011, 14:16, said:

e posibil, daca e sa ne luam dupa canalele distribuite, si dupa faptul ca pe majoritatea le gasim si la RCS
ar fi un lucru bun :coolspeak:
  mam cam saturat de canale gen ZEROTV :puke:

#54
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
FilmBox Family deja tradus in limba romana on pachetul Cyfra+

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate