Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Domus Stil Confort City

- - - - -
  • Please log in to reply
12948 replies to this topic

Poll: Se adauga un chestionar! (672 member(s) have cast votes)

Va place sa locuiti in Confort City?

  1. DA (183 votes [26.83%])

    Percentage of vote: 26.83%

  2. NU (134 votes [19.65%])

    Percentage of vote: 19.65%

  3. Uneori DA, Uneori NU (79 votes [11.58%])

    Percentage of vote: 11.58%

  4. Nu ma intereseaza. Vreau sa vad ce au votat locatarii (286 votes [41.94%])

    Percentage of vote: 41.94%

Din legendele urbane. Principalele neajunsuri

  1. Pozitia periferica si distanta mare de oras (140 votes [20.53%])

    Percentage of vote: 20.53%

  2. Mirosul si aerul in general (173 votes [25.37%])

    Percentage of vote: 25.37%

  3. Spatiul public si transportul (62 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

  4. Vecinii (49 votes [7.18%])

    Percentage of vote: 7.18%

  5. Nu ma intereseaza. Vreau sa vad ce au votat locatarii (258 votes [37.83%])

    Percentage of vote: 37.83%

Vote Guests cannot vote

#4393
inimioara25

inimioara25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 29.01.2008
Buna,

Voiam sa va intreb daca ati gasit in microbuz un rucsac uitat. Daca stiti ceva sau pe cineva va rog scrieti-mi un PM...multumesc

#4394
andreih_13

andreih_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 25.05.2009

 Sylverix, on 9th February 2010, 22:59, said:

Dar semnaturi pentru o petitie la Brussels de ce nu adunati? Eventual si inca una la Washington.
O numiti "Petitia Autobuzul" (sau, pe engleza "Bus Petition").
Salut,
Scuza-mi indrazneala dar am impresia ca te plictisesti foarte tare si postezi comentarii fara sens si mai ales fara utilitate.
Iti las tie placerea si deosebita onoare de a initia si semna petiitile pe care le amintesti.

O zi excelenta iti doresc!

#4395
ITsuport

ITsuport

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.12.2009

 Szabin, on 9th February 2010, 11:11, said:

Imi pare rau sa o spun dar aberezi rau. Ai mers cu spatele pana in centru de spui ca ti-a luat 60-70 minute? Eu fac pana la Unirii 15-20 minute, depinde de trafic. Anul trecut o lasam pe sotie la Armeneasca si dupa aia trebuia sa ajung la Obor la servici - faceam acest traseu in maxim 40-45 minute. Pana la Udriste faceam 20 minute prin Timpuri Noi si de acolo mergand numai pe stradute pana la Armeneasca respectiv Obor faceam 20 - maxim maxim 25 minute.

Pe chei merg cu 90-110 km iar in rest intre 30-70, depinde cat si unde se poate. Cum poti sa spui ca drumul pana in centru din CC este comparativ cu accesul dinspre Drumul Taberei spre centru? Ai locuit vreodata acolo? Poti sa faci lejer 1 ora dimineata pana la Unirii.

Limitare 60...esti comic rau. Inseamna ca oriunde este pusa limitare 50 sau 60 inseamna ca daca mergi mai multi te rastorni? Eu am mers si cu 180 pe chei (dinspre centura spre Autovit) si nu am patit nimic. Cel putin pana acum... :))
Nu stiu care din noi abereaza. Cred ca esti unul din angajatii Domus de tii mortis sa arati ca de fapt complexul e in inima Bucurestiului! Cred ca nu ai citit cu atentie sau poate tu citesti printre randuri. Am spus ca merg cu 90 si nicidecum cu 60. Am spus ca e foarte bine comparativ cu drumul taberei sau militari si da, am locuit, tocmai de asta vorbesc si nu in necunostinta de cauza ca altii. Nu cumva faci pana la unirii cateva zeci de secunde si asta de mers pe jos? Esti cumva paznic si lucrezi de noapte de ai facut 15 minute pana la unirii? Am zis mers civilizat, 180 km/h inseamna teribilism vecine. Eu zic s-o lasi mai moale daca nu vrei sa-ti vad lumanarea aprinsa pe marginea dambovitei.
Si sa inchei intr-o lumina armonioasa iti doresc o zi excelenta

#4396
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010
Buna ziua,

Revin si eu cu intrebarea . S-a mutat cineva in blocul 8 scara B?
Urmeaza cineva sa se mute?

Mai am o intrebare la cei care deja locuiesc in complex.In cat timp de cand v-ati mutat s-a dat drumul la lift?

Va multumesc.

#4397
ITsuport

ITsuport

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.12.2009

 denis2003, on 10th February 2010, 14:29, said:

Buna ziua,


Mai am o intrebare la cei care deja locuiesc in complex.In cat timp de cand v-ati mutat s-a dat drumul la lift?

Va multumesc.
Buna ziua,
Depinde de bloc.
Eu stau in blocul 7 si mi-a fost predat apartamentul in octombrie, iar liftul a fost pus in functiune in 20 ianuarie.

#4398
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010
Buna ziua,
Depinde de bloc.
Eu stau in blocul 7 si mi-a fost predat apartamentul in octombrie, iar liftul a fost pus in functiune in 20 ianuarie.


Atunci e cam nasoala treaba.O sa avem de urcat pe scari pana la etajul 8. :))
Sper sa se mute lumea mai repede sa avem parte de lift cat mai curand.

#4399
ITsuport

ITsuport

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.12.2009

 denis2003, on 10th February 2010, 14:44, said:

Buna ziua,
Depinde de bloc.
Eu stau in blocul 7 si mi-a fost predat apartamentul in octombrie, iar liftul a fost pus in functiune in 20 ianuarie.


Atunci e cam nasoala treaba.O sa avem de urcat pe scari pana la etajul 8. :))
Sper sa se mute lumea mai repede sa avem parte de lift cat mai curand.


Am verificat si apartamentul mi-a fost predat in Noiembrie, iar liftul a fost dat in functione la data comunicata anterior(20ian). Timpul de asteptare a fost de aprox 10 saptamani.
Scuze pentru informatia eronata de mai devreme.

Edited by ITsuport, 10 February 2010 - 15:22.


#4400
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010

 ITsuport, on 10th February 2010, 15:21, said:

Am verificat si apartamentul mi-a fost predat in Noiembrie, iar liftul a fost dat in functione la data comunicata anterior(20ian). Timpul de asteptare a fost de aprox 10 saptamani.
Scuze pentru informatia eronata de mai devreme.


Merci.Deci nu ar fi mult de asteptat.
De unde ai net,tv si telefon?
Cam cat platesti pe luna?

#4401
ITsuport

ITsuport

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.12.2009

 denis2003, on 10th February 2010, 15:24, said:

Merci.Deci nu ar fi mult de asteptat.
De unde ai net,tv si telefon?
Cam cat platesti pe luna?
Din pacate acum singura solutie este TVK, dar nu sunt pe placul meu. Romtelecomul ma tot amana din lipsa unor echipamente (dslam) amplasate si cam atat. Nu mai exista alta varianta :((

#4402
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010

 ITsuport, on 10th February 2010, 15:34, said:

Din pacate acum singura solutie este TVK, dar nu sunt pe placul meu. Romtelecomul ma tot amana din lipsa unor echipamente (dslam) amplasate si cam atat. Nu mai exista alta varianta :((


Eu am vorbit cu agent de vanzari de la romtelecom si ziceau ca lucreaza la infrastuctura.(adica pana ne mutam noi ziceau ca ar urma sa se rezolve).Noi ar trebui prin aprilie sa ne mutam.
Nu ai incercat sa iti pui antena de la digi?Sau nu avem voie?

#4403
cristianirimin

cristianirimin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 10.04.2009

 denis2003, on 10th February 2010, 16:40, said:

Eu am vorbit cu agent de vanzari de la romtelecom si ziceau ca lucreaza la infrastuctura.(adica pana ne mutam noi ziceau ca ar urma sa se rezolve).Noi ar trebui prin aprilie sa ne mutam.
Nu ai incercat sa iti pui antena de la digi?Sau nu avem voie?
iti poti pune ce vrei tu.

#4404
beraru_010384

beraru_010384

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.11.2009

 ITsuport, on 10th February 2010, 15:34, said:

Din pacate acum singura solutie este TVK, dar nu sunt pe placul meu. Romtelecomul ma tot amana din lipsa unor echipamente (dslam) amplasate si cam atat. Nu mai exista alta varianta :((


poti sa-mi spui si mie de ce nu sunt pe placul tau....vreau sa-mi instalez si eu net si TV si nu sunt inca decis ce sa aleg

multumesc

#4405
inimioara25

inimioara25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 29.01.2008

 inimioara25, on 10th February 2010, 09:34, said:

Buna,

Voiam sa va intreb daca ati gasit in microbuz un rucsac uitat. Daca stiti ceva sau pe cineva va rog scrieti-mi un PM...multumesc


Rucsacul a fost gasit...:) Multumim soferului de pe microbuz. :)

#4406
ITsuport

ITsuport

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.12.2009

 beraru_010384, on 10th February 2010, 16:15, said:

poti sa-mi spui si mie de ce nu sunt pe placul tau....vreau sa-mi instalez si eu net si TV si nu sunt inca decis ce sa aleg

multumesc
Pai internetul cade f des, la fel si cablul. Am inteles ca netul se "misca" destul de greu. Am mai fost la clienti in confort city sa configurez un router, un calculator, etc si asta e concluzia.

 inimioara25, on 10th February 2010, 16:26, said:

Rucsacul a fost gasit...:) Multumim soferului de pe microbuz. :)
Esti o persoana norocoasa :)

#4407
i96ocm

i96ocm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008
http://www.hotnews.r...ute-datoria.htm

#4408
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010

 i96ocm, on 10th February 2010, 17:22, said:



Am citit.Oare au pus sechestru si pe apartamentul meu?Eu am rate direct la dezvoltator...
Stie cineva ce va urma?

#4409
bogdanicus

bogdanicus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 03.11.2006

 denis2003, on 10th February 2010, 18:17, said:

Am citit.Oare au pus sechestru si pe apartamentul meu?Eu am rate direct la dezvoltator...
Stie cineva ce va urma?

Cred ca trebuie sa intrebi un avocat. Mie de asta mi-a fost frica. Si multumesc lui Dumnezeu ca ipoteca e la banca, si nu pe la ANAF...

Acum vad si eu cum arata declaratia de avere:

http://www.cdep.ro/p...p...=2008&pag=5

Putem vedea cine ne sunt vecinii, cine are loc de parcare... ma rog, achizitiile din 2008... spre exemplu, eu nu apar... poate la anul...

#4410
gface

gface

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.06.2007

 andreih_13, on 9th February 2010, 15:48, said:

Salutare,
cred ca va pierdeti in detalii...economice si nu numai...
in cel mai bun caz se va introduce o cursa preoraseneasca asa cum exista multe altele si care tin de RATB sau vreo cursa de microbuz a vreunui particular, de ce nu poate chiar Domus...desi nu cred ca intereseaza pe cineva cine e...macar sa fie...
Tot ce putem face acum este sa mergem sa semnam hartiile cu pricina...
Spre rusinea mea nu am ajuns dar sper sa reusesc saptamana asta!

Bafta!




Salutare,

Discutia cu administrarea a mai fost si personal inclin sa cred ca va ramane tot timpul la stadiul de discutii atat timp cat toata lumea spune hai sa cautam si pe altii si nimeni nu vine cu variante.
In plus eu unul ma declar multumit macar pentru faptul ca s-au descurcat mai mult decat onorabil cu dezapezirea si au montat si stalpi pentru a bloca parcarea la intrarea in scari.
Intradevar mai sunt multe de facut si care nu sunt inca functionale, a se citi acces cu cartela in parcare, ghene functionale(in bl 1 sc A et usa e incuiata...la alte etaje e functionala?), etc.
Curatenia deocamdata e ok, se face dar sa vedem la vara cum va fi...
Deocamdata se descurca iar pretul e mai mult decat ok...eu unul m-am interesat si la prieteni, colegi car stau in alte cartiere rezidentiale si pretul e mai mult decat ok.
Cand lea-m zis cat se prefigureaza sa platim pentru intretinere reactia a fost ceva de genu: ce firma va face asta ca vrem si noi...
Acum nu vreau sa-i ridic in slavi ca nu am vreun interes dar dincolo de alte neajunsuri din cartier gen provideri de net si cablu, pe parte de intretinere s-au descurcat onorabil, nu perfect dar onorabil si pana acum a mai fost si gratis...

Nu sunt un sustinator al lor, nu lucrez la ei si e parerea personala de locatar de vreo 9 luni.

O zi buna!
Salut,
Poate unii din voi ati observat deja ca sunt o persoana care nu iarta Domusul la nici o greseala macar.
Dar, s-au schimbat multe in ultimul timp. Se da zapada la greu ( si la 11 noaptea), se aduna gunoiul, mai rar se spala si scarile, au pus stalpii aceia mult asteptati de mine ( CEEA CE II IMPIEDICA PE NESIMTITI SA MAI PARCHEZE IN FATA SCARII), etc. Se misca mai greu dar se misca. Astfel ca, dintr-un anti-Domus, am ajuns un tolerant si, daca merg tot asa o sa devin un pro-Domus.
Vad ca unii isi consuma energia aiurea, concentrandu-se la chestii de tot rahatul cum ar fi cu ce viteza merg ei pe chei ( ala cu 190 e un terminat daca va intereseaza parerea mea si o sa sfarseasca ca toti trepadusii de teapa lui.... Pacat ca in accidente, mor aia de nu-s de vina iar zmeii si eroii de acest tip scapa. PACAT). Eu unul ma pis ( scuzati-ma restul) pe viteza ta asa ca vorbeste cu prietenii tai d`astea si lasa loc aici discutiilor constructive, care duc la un rezultat.
Nu te apreciezi decat tu si, in loc sa te vedem ca pe un grozav asa cum incerci, noi te consideram cretin, iresponsabil, unul care ne poate face rau pe strada.
Deci, daca ai o initiativa care sa ne ajute pe toti sau, daca putem sa te ajutam in vr-un fel, scrie pe forum. Daca nu, esti ceea ce se numeste Spam.

Celor cu internetul si televiziunea; Eu am de la Romtelecom si sunt destul de multumit. In 4 luni, nu mi-a mers net-ul vreo 2 ore. In rest... blana. Televiziunea mereu a mers. Telefonul e neimportant.

Calitatea apei nu s-a schimbat si, chiar daca ne-o factureaza la jumatate, tot ne spalam cu ea jegoasa. Si noi si copiii (celor care au).

Astea sunt probleme reale mai dezorganizatule. Nu invincibilitatea ta pe sosele. Degeabule.
Umpleti paginile astea de pomana. Si cand cauta omul o problema, deruleaza de il doare mouse-ul.

Stima tuturor ( mai putin eroului de mai sus).
AAA si inca ceva. cand am pus problema cu apa, m-am oferit sa ma duc sa ma tziganesc cu Domusul. Si Guessaddicted si inca vre-o 5 s-au bagat si au zis ca sunt de acord. Cum dracu vreti sa se rezolve? Credeti ca sunteti imparati si va fac slugile treaba???
Miscati un deget sau 10 degete. Catsa imi scrieti un mail.
Daca ma duc la aia cu 5 adeziuni legata de calitatea deplorabila a apei,imi rad in nas si imi zic ca suntem 5 smintiti si restul daca nu zic nimic sunt multumiti.
Asta e scopul unui forum.
Nu sa ne laudam ca am mancat cacat cand eram mici si avem bemve care zburda pe sosele. Si ca sa stii acum 2 luni am luat amenda pentru 84 pe spli, mergand dinspre centura spre targ. Tie, s-ar putea sa iti ia carnetul. Sa nu crezi ca e camp. E sosea in localitate si chiar de nu-s oameni, se trateaza ca si cand ar fi bdul ala mai din centru.

Imi scuzati tonul si nepoliticoasele adjective.
Nu sunt frustrari sau ceva de genul asta. Ci revolte la adresa unora care se plictisesc prin casa si cauta sa se bage cu japca in seama, incarcand cu ne-informatii pagini care ar trebui sa ne ajute sa ne identificam si rezolvam problemele reale.

Succesuri

Edited by gface, 10 February 2010 - 23:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate