Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iNES-148 de canale în format H.D. - 72 de canale în format S.D.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2403 replies to this topic

#55
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
Pai asta ziceam si eu, nu vad de ce e rau sa apreciez calitatea. Hai sa punem problema altfel:
Pentru banii astia lucrez 12 ore pe zi. Ca sa vad ce vreau eu la orice ora (pe timeshifting) ma
costa 10 RON pe zi in plus fata de un abonament obisnuit. Sper ca esti de acord ca o data ce
iti cresc veniturile peste un anumit prag, timpul pe care nu-l mai ai la dispozitie trebuie sa-l
platesti mancand la restaurant, spaland la Nufarul samd. Asadar banii care raman disponibili
pentru placerile curente se imputineaza. Nu-ti face nimeni nici un cadou in viata, de ce nu ti
l-ai face singur? Mai am o colectie frumusica de CD-uri cu muzica si Blu-Ray-uri, niste scule
audio superbe si o orga Korg cu care imi mai spal creierii cateodata. Imi intersectez, adevarat
drumurile cu niste oameni din cadrul firmei, dar asta n-are relevanta. Mi le intersectez si mai
mult cu ceilalti operatori: Romtelecom, RCS-RDS etc. Cu pronosticul tau cu berea, crede-ma,
am mari rezerve. In ceea ce priveste concluzia din final ai dreptate, va trebui sa mai asteptam
ceva timp. Asa am gandit si eu cand n-am mai asteptat si m-am subscris la iNES. Am platit la
inceput 100 EUR, acum platesc 75, la anul voi plati 50. In timpul asta si numarul de canale si
calitatea lor creste. Nici nu se comapara cu DTH-urile. Toate programele romanesti au 8 Mbps.
Sa nu mai vorbim ca la mine golul vine inaintea vecinilor cu 4 secunde. La fel vine si anul nou.
Si mai am o problema: stau la casa. Linia Romtelecom nu suporta mai mult de 3-4 Mbps si nu
stiu daca sau cand o s-o scurteze. Sansele sa ajunga RCS-RDS la case cu IPTV-ul curand sunt
foarte mici. Asadar pentru o situatie "luz-luz" am ales "win" adica singurul serviciu disponibil ...

Edited by IPTVGuru, 12 October 2009 - 08:56.


#56
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
Aaah, era sa uit ... La firma unde lucrez se plateste cam aceeasi suma numai pe Net iar serviciul e mizerabil.
Comparat cu Net-ul din pachetul iNES Triple Play partea de IPTV cu 170 de canale e ca si cum ar fi gratis ... :D

Edited by IPTVGuru, 12 October 2009 - 09:21.


#57
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Mai, incep sa trag concluzia ca nu iti place berea!!  :lol:
75 de euro e triple play sau numai TV? Si oferta de 50 de euro pentru la anul e o intuitie sau ai informatii concrete? Pe site-ul lor e dificil sa obtii informatii legate de tarife. La 50 de euro triple play la anul m-as baga si eu!! Ma rog, nu stiu daca baietii ajung cu fibra optica in Drumul Taberei. Te inteleg cu hobbyul, ideea este ca nu ma prea mai uit asa de mult la TV (vad filme din surse externe) si de aceea nu am investit in servicii TV de calitate.

Off topic: de curiozitate, pentru ca la anul vreau sa mai achizitionez un TV si te "vad" perfectionist; ce utilizezi, plasma? Ca oscilam intre un LED LCD TV si o plasma NeoPDP de la Panasonic.

#58
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
Do not jump on conclusions ! Cine a zis ca nu-mi place berea ? Si n-o putem bea indiferent cine o da?
75 EUR e Triple Play. Au fibra si in Drumul Taberei ca ei dau Net-ul ca sponsorizare la stadionul Steaua.
Cu reducerea de pret nu stiu sa-ti spun, insa daca lanseaza Romtelecomu' si RCS-RDS e de bun simt ...
Cu TV-ul daca il vrei azi ia-ti plasma, daca nu ai graba poti sa-ti iei LED-ul cand or mai scadea preturile.
Eu am un Sharp LCD 52" care vede bine si in standard definition (majoritatea display-urilor vad HD-ul
corect dar au mari probleme la SD, asa cum am avut eu un Samsung si ma bucur ca am scapat de el).

Edited by IPTVGuru, 12 October 2009 - 17:54.


#59
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
pacat ca nu au mai actualizat site-ul http://www.inesiptv.ro/programe/HDTV/, aici apar doar 5 canale HD, in loc de 9 !

IPTVGuru, in afara de TVR HD, MYZEN HD, EUROSPORT HD, DISCOVERY HD, HISTORY HD, PRO TV HD si SPORT.RO HD, care sunt celelalte 2 canale HD ? :)

#60
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
FashionTV HD si LuxeTV HD.
Mai sunt pe teava Animal Planet HD, Mezzo HD, HBO HD, FilmBox HD, National Geographic HD, MTV HD, Arte HD si Voom HD care se renegociaza.

#61
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

 IPTVGuru, on 19th November 2009, 16:55, said:

FashionTV HD si LuxeTV HD.
Mai sunt pe teava Animal Planet HD, Mezzo HD, HBO HD, FilmBox HD, National Geographic HD, MTV HD, Arte HD si Voom HD care se renegociaza.


Desi apreciez ceea ce faci si iti citesc cu placere postarile, aici ii ridici in slavi pe cei de la INES degeaba, Filmbox HD e un proiect care nu cred ca va mai aparea in Romania, deci nu vad cum sa negocieze cu ei ....

#62
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
Se poate sa fiu subiectiv, recunosc. Dar mai recunosc un lucru: pastrez inca VCR-ul Hitachi pe care
l-am cumparat in '83, Televizorul color Sharp cu tub catodic de 19" luat in '84 ca si o gramada de
alte gadgeturi care mi-au facut viata frumoasa. Tot de suflet tin si iNES-ul care de 5 ani imi ofera
ceea ce nu visam sa obtin in Romania si la care le curg balele multor prieteni straini carora li-l arat...
Astia suntem: unii isi dau banii la pescuit, altii pe bautura, altii pe masini, altii pe femei, whatever.
Pot sa traiesc si fara FilmBox HD, se poate sa fi fost un wishful thinking al vanzatorilor de la iNES ... :D

#63
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006

 IPTVGuru, on 19th November 2009, 16:55, said:

FashionTV HD si LuxeTV HD.
Mai sunt pe teava Animal Planet HD, Mezzo HD, HBO HD, FilmBox HD, National Geographic HD, MTV HD, Arte HD si Voom HD care se renegociaza.

sunt sanse sa "intre" la INES  si BBC HD ?

#64
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
Nu mi-a ajuns vreodata pe la urechi BBC-HD. Am mari inoieli, daca ma uit pe Lyngsat vad ca e FTA si spotul e
limitat in jurul UK, asadar din motive de teritorialitate nu cred ca poate fi facut disponibil usor pentru Romania.
Eu zic sa ne reorientam catre Penthouse HD ...  :D

#65
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
e nu e chiar asa departe spotul..
totul e sa stii de unde il iei..

#66
mit78

mit78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 28.12.2004
sunt tare curios cand rds baga hd tv ,ca upc si romtelecom au deja,si ei inca se chinuie

#67
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
si ce legatura are asta cu Ines ?

#68
mit78

mit78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 28.12.2004
pai are,ca alti au,si ei ca sunt cei mai raspinditi nu au

#69
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
pe site nu se zice nimc de 75 euro abonament 3play.
+ fiind mai profan ce e cu toate echipamentele? pana la urma de ce am nevoie sa am pentru 1 (2?) televizoare?

#70
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
cred ca n-ai nimerit tu bine  http://www.inesiptv....fe-si-servicii/

#71
freddym

freddym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.09.2004

 catalinman, on 18th December 2009, 17:47, said:

cred ca n-ai nimerit tu bine  http://www.inesiptv....fe-si-servicii/

E buna de ceva si "amenintarea" cu IPTV-ul de la RDS si cu semi-lansarea IPTV de la Romtelecom.
Au aparut primele modificari la sectiunea tarife si servicii de la INES.
Abonamentul de 250 euro/luna de la persoane juridice a disparut si a ramas un singur abonament, cel de 100 euro/luna care era inainte la persoane fizice.

#72
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006

 freddym, on 19th December 2009, 15:04, said:

E buna de ceva si "amenintarea" cu IPTV-ul de la RDS si cu semi-lansarea IPTV de la Romtelecom.
Au aparut primele modificari la sectiunea tarife si servicii de la INES.
Abonamentul de 250 euro/luna de la persoane juridice a disparut si a ramas un singur abonament, cel de 100 euro/luna care era inainte la persoane fizice.

cred ca , serviciul IPTV pe care il ofera INES-ul nu are nimic de-a face cu "serviciul" IPTV pe care il vor oferi RDS sau RTC , pentru simplul fapt ca publicul tinta al celor doua servicii potential concurente - este diferit...
spre exemplu, IPTV-ul RDS teoretic se adreseaza maselor largi din blocurile comuniste care se "trezesc" cu un serviciu IPTV la usa , pe cand cel al INES-ului este , teoretic, unul exclusivist, care se adreseaza celor cu venituri peste medie si care cand isi doresc acest lucru ar plati orice suma pentru aceasta...
de asta INES cand oferea abonatilor sai primul canal HD clientilor sai in Romanica , cei de la RTC sau RDS nici nu stiau ca exista asa ceva decat eventual prin Uk sau Us ...
de asta INES va ramane intotdeauna statuia iar ceilalti vor ramane intodeauna doar niste copii...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate