Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

iNES-148 de canale în format H.D. - 72 de canale în format S.D.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2397 replies to this topic

#937
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003

 dtancu, on 12 ianuarie 2016 - 20:48, said:

https://help.netflix.com/en/node/306
Si cam despre genul asta de banda vom discuta multă vreme de acum încolo.
Daca ar fi mai mult de atât, un procent foarte mic de abonați ar fi targetul de piața worldwide.
Cu alte cuvinte, anunțul de mai sus e marketing pur.
Vorbim despre lucruri total diverse (in primul rand) Nu compari un serviciu VOD cu stream-uri live pentru ca nu au nici o legatura. In al 2`lea rand, n`a zis nimeni ca nu ajung 100mbit ptr netflix, nu despre netflix era vorba. Cand ai 3-4 receptoare pe o conexiune de genul, si fiecare face stream din feed-ul X si/sau Y , mai vrei sa`ti si mearga ceva pe tzeava aia...sau te multumesti cu atat? Eu asta n`am inteles niciodata la INES, si am preferat sa abandonez subiectul ca mi am dat seama, nu aveam cu cine sa discut. Mai era putin si mi se spunea "da` de ce sa te uiti si la tv si sa si folosesti conexiunea de date in acelasi timp?" Are you for real guys?
Prea multe servicii inghesuite pe o singura banda mica = fail
I`ll quit INES soon...si poate ma voi intoarce candva la ei (doar si NUMAI datorita grilei tv), atunci cand or sa intre si ei in epoca corecta, nu cu 10 ani in urma.

Edited by neo007, 13 January 2016 - 10:20.


#938
JMorrison

JMorrison

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 29.10.2004
Total de acord. Am fost fortat de locatia unde sunt sa-mi pun INES dar as renunta si maine dimineata

#939
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Da Neo dar discutam de o proporție foarte mica de abonați. 3-4 TV-uri simultan plus utilizat banda simultan pt altceva intr-un home user e probabil destul de rar, in special daca vorbim de UHD :)
Cat despre compresie la UHD, de ce crezi ca requirementul de banda va fi diferit intre VOD si live?

In orice caz, pana sa vedem transmisii UHD in masa va curge multă apa pe gârla. 2016 doar Netflix si Amazon ca servicii on-demand.

In alta ordine de idei, marea diferenta la TV intre iNES si ceilalti e compresia canalelor transmise in HD. AruncaČ›i un ochi la HD - ul lui Telekom si o sa înČ›elegeČ›i.

Edited by dtancu, 13 January 2016 - 13:22.


#940
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003

 dtancu, on 13 ianuarie 2016 - 13:20, said:

Da Neo dar discutam de o proporție foarte mica de abonați. 3-4 TV-uri simultan plus utilizat banda simultan pt altceva intr-un home user e probabil destul de rar, in special daca vorbim de UHD Posted Image
Cat despre compresie la UHD, de ce crezi ca requirementul de banda va fi diferit intre VOD si live?

In orice caz, pana sa vedem transmisii UHD in masa va curge multă apa pe gârla. 2016 doar Netflix si Amazon ca servicii on-demand.

In alta ordine de idei, marea diferenta la TV intre iNES si ceilalti e compresia canalelor transmise in HD. AruncaČ›i un ochi la HD - ul lui Telekom si o sa înČ›elegeČ›i.
Eu am 3 in locatie si daca n`as avea o banda de backup de la rds (banda luata strict pentru asta dupa luni de teste si incercari cu ines pe banii si timpul meu) m`as cam uita la ceva gen 2 fps cu sonor atunci cand browse-uiesti ceva pe net (nu neaparat download agresiv, e de ajuns o pagina cu content mai bogat ca sa ti freezuiasca imaginea binisor) De ce? Pentru ca la live stream (fata de un video stream) nu poti face corectie de erori, pentru ca e live. Nici macar prioritizarea (facuta la cererea insistenta a mea) nu a rezolvat mare lucru Aici e si raspunsul la intrebarea ta cu diferenta.
Ca sa`ti faci o idee, in mom de fata, deasupra Europei asta e oferta de UHD: http://en.kingofsat.net/ultrahd.php, iar un bitrate decent sare binisor de 30 mbit . Pe mine ma amuza teribil goana asta dupa UHD, sa am, sa am...dar content de unde ai? Eu zic ca INES ar trebui sa si puna la punct reteaua si serviciile la nivel de retelistica, si pe urma sa se bata cu pumnu in piept ca a testat UHD cu "Succes". Who cares? Si eu am testat cateva feed uri de pe satelit si nu m`am laudat, si ca mine sunt probabil mii. Tichie de margaritar ii trebuia chelului...in rest le avea pe toate.

Edited by neo007, 13 January 2016 - 14:04.


#941
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
IN CURAND:

BBC Earth, Medical Channel, Sextosenso, Satisfaction HD

Sursa: Pagina oficiala INES.

#942
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 06.02.2004
Mi-am pus ei eu iptv de la ines si imi merge perfect dar inca nu utilizez netul lor.
Am intrebat cand o sa bage gigabit si au zis ca in 2016, momentan au upgradat reteaua in nordul capitalei si urmeaza si in restul bucurestiului

#943
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003

 someone, on 20 ianuarie 2016 - 10:26, said:

Mi-am pus ei eu iptv de la ines si imi merge perfect dar inca nu utilizez netul lor.
Am intrebat cand o sa bage gigabit si au zis ca in 2016, momentan au upgradat reteaua in nordul capitalei si urmeaza si in restul bucurestiului
Placa asta o spun de la inceputul lui 2014 stay chill...

#944
dilimotmihai

dilimotmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.10.2010
Va merge reteaua Ines?
Pe Calea 13 Septembrie e reteaua picata si nu raspunde nimeni la telefon sau chat.

#945
sorin2c

sorin2c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.11.2009
Nu merge nici in Colentina...

#946
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
E pa de cateva ore buna, a 2 a oara anul asta cand pica un serviciu "premium". Daca adun orele de downtime cred ca ajung la multe zile. Frumos e ca nici la suport nu mai rasp nimeni, au deconectat si telefoanele. Bravo INES, nu contati pe mine la plata abo luna asta

#947
JMorrison

JMorrison

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 29.10.2004
Nici baneasa

#948
dilimotmihai

dilimotmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.10.2010
Felicitari!

Ma bucur sa aud ca se ocupa de problema. La mine tot mort e.

#949
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
Iar down de 2 ore si iar la telefon se da ton de ocupat dupa ce suna de 2 ori
INES = bullshit

#950
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Intrebare pentru abonati: Mai exista in grila M 1 HD si M 2 HD?
Bucuresti TV HD care e? Nu am gasit nimic despre acest post.

Trebuie corectat titlul 160 de canale S.D. și 40 de canale H.D.

Acum sunt 154 SD si 41 HD.

Edited by Kalman2007, 05 February 2016 - 14:36.


#951
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Cum se vede București HD? Și cu ce se ocupă?

#952
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Sigur trebuie sa fie B1 TV, are si sunet Dolby Digital in varianta SD, se vede si foarte clar, e si 16:9.

#953
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Asteptam sa confirme un abonat, la SD e trecut ca B1.

#954
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
În acest caz, înseamnă, că B1TV emite și în format H.D.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate