Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Transfer de pe HDD camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
Multumesc mult de tot vgabi!!! Pot sa te mai intreb dak ma mai inpotmolesc undeva?

#38
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postliliciu, on Nov 22 2008, 20:44, said:

Multumesc mult de tot vgabi!!! Pot sa te mai intreb dak ma mai inpotmolesc undeva?


Păi de aici încolo începe greul, ce ține de editare, conversii, etc. :D , transferul e treaba cea mai ușoară
Pt alte chestii citești pe la aria Ghiduri că ai de toate acolo.

Edited by vgabi, 23 November 2008 - 12:27.


#39
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
la ce ma ajuta conversia? inbunatatest6e calitatea imaginii cunva? Ce vrei sa spui cu transferuri? Am citit la ''ghiduri'' dar nu am gasit despre ce spui-vgabi Am pus toatw fisierele intr-un folder cu rename , e in regula, l-e pot vedea binisor . dak spui k mai tre sa fac cate ceva ajuta-ma te rog!

#40
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Pai nu vrei sa faci din acele fisiere un DVD care sa se poata viziona fie pe PC, fie pe un player standalone?
Un DVD cu meniu, cu fiserele aranjate intr-o anumita ordine, sa tai ce nu-ti place, sa introduci efecte intre filmulete?
Sa faci comentarii (audio sau text) pe fisierele respective?
Asta insaemna editare. Apoi, dupa pregatirea fisierelor urmeaza "facerea" DVD-ului! Adica procesul de authoring!
In acest proces se creeaza efectiv meniul conceput de tine, se aplica tranzitiile, se adauga comentariile sonore sau text, tot acest "amalgam" de operatii conduce la creearea unei structuri specifice DVD-Video.
Dar cred ca intai trebuie sa citesti mult despre acestea, sa te documentezi, sa faci un minim bagaj de cunostinte despre acest domeniu.
Chiar mura'n gura nu ti se poate da, mai ales ca nici nu stii ce vrei!

Edited by viceroy56, 24 November 2008 - 19:45.


#41
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postliliciu, on Nov 24 2008, 19:23, said:

la ce ma ajuta conversia? inbunatatest6e calitatea imaginii cunva? Ce vrei sa spui cu transferuri? Am citit la ''ghiduri'' dar nu am gasit despre ce spui-vgabi Am pus toatw fisierele intr-un folder cu rename , e in regula, l-e pot vedea binisor . dak spui k mai tre sa fac cate ceva ajuta-ma te rog!

De obicei lumea dorește să facă DVDuri după ce transferă de pe cameră. Găsești la secțiunea Ghiduri tot ce vrei pas cu pas.
Materialul brut de pe cameră nu prea poate fi văzut decît pe PC. Dacă vrei să le vezi pe TV trebe să le prelucrezi întrun format compatibil cu playerul și cu TV(de ex. nu poți vedea un material HD pe un tv sau player SD).
Deci citești Ghidurile și te apuci de treabă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate