Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Transfer de pe HDD camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
Buna! Nu stiu dak am nimerit bine, dar in fine...am si eu o problema . Am cumparat o camera Panasonic SDR H 40 cu memorie interna- hard si obtiunea de a face poze, cu acestea m-am descurkt   Problema este k nu pot transfera filmuletele pe calculator...Dak ma poate ajuta cineva...Multumesc!

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Are program special pe CD?
DA - l-ai instalat ?!
NU - ai conecta pe USB? Apare in My Computer ??
CUM ai incercat sa le copiezi ?!

#3
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postliliciu, on Nov 13 2008, 13:15, said:

Buna! Nu stiu dak am nimerit bine, dar in fine...am si eu o problema . Am cumparat o camera Panasonic SDR H 40 cu memorie interna- hard si obtiunea de a face poze, cu acestea m-am descurkt   Problema este k nu pot transfera filmuletele pe calculator...Dak ma poate ajuta cineva...Multumesc!


Dacă știi cum se copiază de pe o memorie flash/stick vei știi și de pe cameră, mai ai nevoie de cablu USB care vine cu camera.

#4
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
...da, si apoi sa schimbi extensia fisierelor copiate, din mod. in mpg. (pt ca o sa zici ca nu ai cu ce sa le vezi :P  )

PS. nu stiu daca te lasa sa faci transferul in PC folosind camera alimentata de la acumulator. S-ar putea sa trebuiasca sa alimentezi camera prin adaptorul de retea (alimentatorul cu care incarci acumulatorul are o "talpa" care se conecteaza la camera in locul acumulatorului).

Edited by pif_foto, 13 November 2008 - 23:52.


#5
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
Binenteles k am instalat CD-ul  si imi apare in My conputers imi apar 3 programe cu kre sa deskrc :word, piksa si ink unul si cand deschid wordul, de ex. se deskrk pozele.

#6
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postliliciu, on Nov 16 2008, 19:25, said:

Binenteles k am instalat CD-ul  si imi apare in My conputers imi apar 3 programe cu kre sa deskrc :word, piksa si ink unul si cand deschid wordul, de ex. se deskrk pozele.

În ultimul timp toată lumea are probleme cu transferul de pe camere cu HDD prin usb.
Cred că trebuie să postăm un ghid pt camerele astea, mai ales Panasonic și JVC.
Acum cîteva min mai întreba unu despre aceeași treabă.

Edited by vgabi, 16 November 2008 - 19:33.


#7
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
pai si pana la urma nu stie nimeni kre e problema? In curand memoria se va umple si nu voi mai avea loc sa filmez :crybaby:  :crybaby:  :crybaby:

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Mestere, scrie civilizat. Crezi ca noi sintem agramati si intelegm aiurelile alea?!
Word nu e program de descarcat poze.
Picasa, poate ca este.
Ink unul... n-am auzit de programul asta.
Daca apar ein My Computer, poti sa intri pe ea?! Ca si pe un stick. Apar ceva fisiere?! CE nume au ?? Ai incercat sa le copiezi in calculator?! Apoi sa schimbi extensia, din MOD in MPG ?!

In Windows 2000/XP (and more recent):
- select Start | Settings | Control Panels | Folder Options
- select the View tab
- check "show hidden files and folders"
- UNcheck "hide file extensions for known file types"
- Click OK to finish

Dupa asta, schimbi extensia, din MOD in MPG.

#9
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postliliciu, on Nov 16 2008, 19:45, said:

pai si pana la urma nu stie nimeni kre e problema? In curand memoria se va umple si nu voi mai avea loc sa filmez :crybaby:  :crybaby:  :crybaby:

Înainte de toate citiți fraților manualul camerei că îl găsiți și pe net. Acolo spune ce tre să faceți și cum.

#10
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
In cele din urma am reusit sa dau de cap cu aceasta camera, dar imi cere un codec, stie cineva ce codec imi trebuie? Multumesc!

#11
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postliliciu, on Nov 18 2008, 12:10, said:

In cele din urma am reusit sa dau de cap cu aceasta camera, dar imi cere un codec, stie cineva ce codec imi trebuie? Multumesc!

Probabil acum ai fișierele descărcate cu extensia .mod.
Le redenumești pe fiecare cu .mpeg dacă nu ai un soft de editare care să importe formatul .mod.
Și nu ai nevoie de codec.

#12
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Ba da, iti trebuie codec MPEG 2, daca incerci sa rulezi cu Windows Media Player, dupa ce schimbi extensia.
Daca ai Media Player Classic, daca nu instaleaza-l, e free, merge fara codec. Sau cu VLC.

Ce soft ai pe CD?

#13
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
CE player incerci tu acolo?! Crystal, precum si cele recomandate de Viceroy, citesc lejer MPEG2.
Si, apoi, EXACT ce codec/eroare scrie acolo?!

#14
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postviceroy56, on Nov 18 2008, 14:27, said:

Ba da, iti trebuie codec MPEG 2, daca incerci sa rulezi cu Windows Media Player, dupa ce schimbi extensia.
Daca ai Media Player Classic, daca nu instaleaza-l, e free, merge fara codec. Sau cu VLC.

Ce soft ai pe CD?

Era greu de crezut că omul nu are un player sau un pack de codecuri instalat inclusiv mpeg2 dacă s-a mai uitat la filme pînă acum.

#15
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
Nu pot deschide cu M. player Clasic, Am instalat codecurile pe kre mi le-ati  spus si tot nu merge si nu stiu cum sa schimb extensia, chiar nu am mai facut asta niciodata. Imi cere : Media PLayer Clascic could not render some of the pins in the graph, you may not have the needed codecs or filters instaled on the sistem.

#16
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Ai facut cum a spus queensoft in postul #8? Ca sa apara si extensia fisierelor?
Cum adica nu poti deschide cu MPC?
Fa click dreapta pe fisierul .mod si alege Open with...
DIn fereastra respectiva alege Media Player Classic. Daca nu apare MPC in lista, foloseste buronul Browse si alegi din C:\Program Files\MediaPlayerClassic\mplayerc.exe sau locul unde l-ai instalat.
Sau foloseste Drag and Drop!

#17
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
Exact cum ai spus am facut si imi apare o fereastra in kre scrie ce am spus mai sus

Spune-mi, te rog cum se schimba extensia?

#18
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Faci cum a zis quuensoft sa-ti apara si extensia. Acum ai pesemne in Windows Explorer fiserul cu numele FilmCuAvioane.
Dupa ce faci ce s-a spus, va aparea FilmCuAvioane.mod.
Dai click dreapta pe el si alegi Rename.
Lasi FilmCuAvioane la fel, inclusiv .(punctul) si modifici mod in mpeg.

Daca nu merge cu MPC, instaleaza VLC(VideoLanClient). Si asta e free. Il iei de AICI.

Edited by viceroy56, 18 November 2008 - 23:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate