Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Vanzare ONLINE!

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008
Am o colectie destul de impresionanta de templateuri facute de mine 100% si as vrea sa le vand insa nu stiu cum...Ma gandeam la ceva de genul Templatemonster.com unde pur si simplu dai BUY la un template urmezi niste pasi si iti si descarci templateul pe pc.Ma intreb cum fac ei?ce trebuie sa fac si eu sa am macar ceva asemanator?trebuie un contract cu vreo banca ceva?un script special?am facut ca fraierul multe templateuri in speranta de a le vinde si uite ca acum nu stiu sa le vand :(

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
vinde-le celor de la templatemonster sau alte site-uri de gen
tot de la oameni ca tine sunt si template-urile alea

#3
asistentu

asistentu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.11.2005

 t3or3tic, on Nov 11 2008, 19:04, said:

Am o colectie destul de impresionanta de templateuri facute de mine 100% si as vrea sa le vand insa nu stiu cum...Ma gandeam la ceva de genul Templatemonster.com unde pur si simplu dai BUY la un template urmezi niste pasi si iti si descarci templateul pe pc.Ma intreb cum fac ei?ce trebuie sa fac si eu sa am macar ceva asemanator?trebuie un contract cu vreo banca ceva?un script special?am facut ca fraierul multe templateuri in speranta de a le vinde si uite ca acum nu stiu sa le vand :(

hai sa vedem si noi cateva ...

#4
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008

 again, on Nov 11 2008, 19:08, said:

vinde-le celor de la templatemonster sau alte site-uri de gen
tot de la oameni ca tine sunt si template-urile alea
Daca ar fi asa simplu....nu mai faceam un topic aici....:(...altfel nu merge?

"hai sa vedem si noi cateva ..."
nu sunt momentan acasa pe calculatorul meu si deci nu am....daca vreu uite unul s'a flosit la www.lcbhorezu.ro  asta acum ceva timp....mai sunt si alte siteuri  la care s'au folosit templateurile create de mine.

Edited by t3or3tic, 11 November 2008 - 19:31.


#5
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008
totusi careva??cum se poate face asa ceva?

#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 t3or3tic, on Nov 12 2008, 15:03, said:

totusi careva??cum se poate face asa ceva?
la fel ca orice magazin online
http://www.jjsoft.ro...zin_online.html

#7
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008

 Owidiu, on Nov 12 2008, 15:07, said:

la fel ca orice magazin online
http://www.jjsoft.ro...zin_online.html
mda da aici te invata cum sa faci un magazin cu produse pe care apoi sa le livrezi RAMBURS ceea ce am mai facut insa acum e altceva mie imi trebuie ceva de genu intra omu vede templateul apasa un buton cu BUY il trimute catre o pagina unde sa isi introduca datele de pe card poi da finalizare si se intampla 2 procese simultan :1)banii mi-au intrat mie in cont si 2) templateul se va descarca pe pcul persoanei.Cam asta vreau.Exemplul cel mai bun este www.templatemonster.com

#8
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Foloseste API-ul de la PayPal

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 netul, on Nov 12 2008, 15:48, said:

Foloseste API-ul de la PayPal

:thumbup:

Fa-ti site, fa-ti paypal si succes!

#10
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008
"Foloseste API-ul de la PayPal"
Daca mi-ai explica si ce inseamna as fi complet recunoscator.....site am in rest nope.....trebuie sa am firma pt a putea sa le vand?ma lasa daca nu am?si cum pot pune pt fiecare un pret...de unde stie paypalu cat sa ii ia omului dp card?nush da mi se pare foarte greu....

#11
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008
tot nu am inteles ce e cu API-ul asta.....

#12
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Da' cu Gugle esti lamurit?!
http://www.google.ro...a...oogle&meta=
Si cu engleza??? Daca nu, vezi ca exista dictionare online.

Edited by darkangelbv, 08 December 2008 - 21:48.


#13
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
queensoft LOL ... stii tu dc ;)

#14
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008

 queensoft, on Nov 14 2008, 18:28, said:

Da' cu Gugle esti lamurit?!
http://www.google.ro...a...oogle&meta=
Si cu engleza??? Daca nu, vezi ca exista dictionare online.
wow bv daca nu dadeai asta cu google nu ma prindeam....bv!eu nu intelegeam nenea cum sa implementez asa cv in siteul meu pt fiecare tempplate in parte.....in fine imi bat capu cu APIul asta daforumurile daca nu stiai si cumva ti'ai facut cont degeaba...sunt pt a ajuta oamenii...a cere si impartasi opinii...etc.Nu am intrebat unde pot gasi clipuri cu Andreea marin pe net ci ceva mai complicat ca daca nu era gaseam pe google..

Edited by darkangelbv, 08 December 2008 - 21:48.


#15
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008
tot nu m'am lamurit cum sa fac si ce imi trebnuie cooncret....si credeti'ma ca am vrut sa imi fac magazin virtual la unii de faceau asa cv si nici ei nu mi'au explicat nimic concret...in ce consta toata treaba...in fine..daca e vreunu pe aici amabil sa imi zica ce fel de card cont...script...imi treb...fie primit!

#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 t3or3tic, on Dec 3 2008, 05:26, said:

tot nu m'am lamurit cum sa fac si ce imi trebnuie cooncret....si credeti'ma ca am vrut sa imi fac magazin virtual la unii de faceau asa cv si nici ei nu mi'au explicat nimic concret...in ce consta toata treaba...in fine..daca e vreunu pe aici amabil sa imi zica ce fel de card cont...script...imi treb...fie primit!

Ideea cu procesoarele de plata online este simpla: le primesti de la providerul cu care ai contract,cat despre  solutiile tehnice (php) ...unele le gasesti free pentru scriptul tau, altele payd, altele trebuie sa apelezi la un programator ca sa ti le integreze.
Ex: http://tranzila.ro/general.php

Edited by lord_ice, 03 December 2008 - 12:01.


#17
t3or3tic

t3or3tic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.02.2008

 lord_ice, on Dec 3 2008, 12:01, said:

Ideea cu procesoarele de plata online este simpla: le primesti de la providerul cu care ai contract,cat despre  solutiile tehnice (php) ...unele le gasesti free pentru scriptul tau, altele payd, altele trebuie sa apelezi la un programator ca sa ti le integreze.
Ex: http://tranzila.ro/general.php
Aham ms....gasisem si pe paypal...dar am o interbare : pot primi valuta pe un card VISA?card facut in ro normal ..pe care primesc lei...dar pot primi s EURO sau DOLARI?sau trebuie sa fac un card pt asa ceva?

#18
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Si nu stiu de ce am vaga impresie ca dupa limbaj si cunostiinte este doar un alt cochil cu template-uri NULLED sau gratuite.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate