Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

magazin de lustre, va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
claudiu_moldovan

claudiu_moldovan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2011

View Posttak30ver, on 11th April 2011, 11:21, said:

Readuc in discutie acest topic... am fost ieri intr-un showroom Atas , cel de la Otopeni , unde am gasit o lustra foarte interesanta pentru living , era dintr-un fel de cristale, in centru avea niste becuri halogen f mici dar datorita reflexiilor luminau foarte f bine. Si se vedea exceptional.

Pretul de lista al acesteia era de 940 ron insa cica pana pe 15 aprilie au 50 % discount la produsele provenite de la Atas TR .
Ati mai luat chestii de la ei ? Sunt ok pe termen lung ??  Sau sa ma orientez catre cele din hornbach / dedeman ?  
O sa ma duc si la gara de nord sa vad ce este si pe acolo .

Sunt niste tzepari nenorociti. Am cumparat de la ei si am descoperit acasa un glob spart si raspunsul lor a fost: "De ce nu ai verificat la magazin, de unde stim noi ca nu l-ati spart dvs?".
Asta dupa ce am platit 1500 lei pe turcismele lor. :(
Nu recomand.
Eu m-am reprofilat apoi si mi-am luat asa ceva pe rosu. Am gasit in Hornbach. Abajurul e cu niste ate rosii infasurate, foarte simpatice.
Bafta la cautari.

#20
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Eu am luat de la ei pana la urma 3 chestii pentru hol , lustra in dormitor si lustra din living.
Nu am avut probleme cu niciuna, toate mi-au mers perfect. Chiar nu inteleg de ce nu ai verificat marfa in magazin, astfel de chestii se verifica.

Cea de living era din cristal, pe leduri, m-am chinuit multe ore sa o montez dar mi-a iesit pana la urma, merge perfect.

Am luat de la ei la recomandarea unui prieten care si-a "luminat" toate casele ,  apartamentele si firmele de la ei, nu a avut probleme cu ei .

Daca tot suntem la capitolul acesta :

Am gasit ulterior in baumax niste corpuri de iluminat foarte frumoase si ok la pret, la fel si in praktiker, mi-a parut rau ca nu le-am descoperit la timp.

Pe de alta parte magazinul ala de lustre & shit de la lujerului , de 3 etaje, este cea mai mare teapa intalnita, preturile lor sunt chiar si triple la unele produse, le-am vazut cu ochii mei .

Edited by tak30ver, 15 June 2011 - 11:56.


#21
BARBULESCUV

BARBULESCUV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 18.04.2011
Astia de la ATAS au lucruri frumoase, din pacate la Iasi au inchis pravalia, au un management prost, cred ca mai este la Bacau un magazin.

#22
maximax7742

maximax7742

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.10.2011
Eu din Praktiker am luat lustrele (de fapt plafoniere) .. ff finute si ok ca pret.
Doar ca din 4 bucati, 1 avea unul din abajururi spart. Am fost a doua zi sa le zic si mi-au dat altul fara alte intrebari (luasem lampa si bonul la mine pentru siguranta)... Luat de la alta lampa din magazin (au cautat in vreo 2 cutii inainte si erau sparte si altele).

Verificati-le inainte de a pleca din magazin. Chiar daca le schimba fara problema, macar nu mai bateti drumul inca o data.

Din pacate intre timp am mai spart eu un abajur si de vanzare separat nu au. O sa trebuiasca sa iau o alta lustra noua sa inlocuiesc abajurul.. daca o mai exista modelul respectiv sau geva din gama.

#23
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
E unul in titan, cred ca la ultimul etaj. Am ajuns acolo cautand un anumit model de plafoniera pt mama si l-am luat mai ieftin decat in magazinele diy mari. AU si site, dar nu stiu adresa si nici mai multe detalii.

#24
ACIDUZZU

ACIDUZZU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.05.2005

View PostLL13G, on 21st October 2011, 20:56, said:

E unul in titan, cred ca la ultimul etaj. Am ajuns acolo cautand un anumit model de plafoniera pt mama si l-am luat mai ieftin decat in magazinele diy mari. AU si site, dar nu stiu adresa si nici mai multe detalii.

site-ul lor este www.magazin-lustre.ro
au in magazinul titan la etajul 4
preturile sunt mult sub hipermarketuri

le: au magazin si langa emag

Edited by ACIDUZZU, 09 November 2011 - 08:31.


#25
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Exista niste magazine gigantice cu corpuri de iluminat la iesirea din Buc catre Urziceni prin Voluntari pe partea stanga. Cu siguranta au preturi mai bune decat in oras. Nu am intrat niciodata dar mi-au atras atentia.

#26
fabby

fabby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.08.2005
am fost eu, dar nu e cine stie ce....acum depinde de gusturi.
am vazut 2 magazine mai mari acolo

#27
icoman

icoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 25.12.2006
salutare, ca tot veni vorba de lustre spuneti ca nu prea era cine stie ce in magazinele de la marginea Bucurestiului, dar eu am cumparat on line de curand si cu reducere bunicica (15%) marca ideal lux (totusi sunt produse mai scumpe si din Italia nu turcia), din cand in cand e bine sa mai ai incredere si in magazinele on-line ... calitatea medie spre mare a produselor comandate (si anume pendul cocktail rosu la 200 lei, aplica tender rosie si lustra/plafoniera garden 1100 lei aprox.)

am observat ca au si oferte cu discount mai mare dar nu ma interesau acelele modele.
eu sunt din cta, si aici nu sunt cine stie ce modele dar pe internet am gasit foarte multe modele de lustre si aplice la diferite preturi .... multi spun sau au temeri ca difera culorile fata de cele din poza dar cele comandate de mine sunt ca cele din poza.
alt aspect ar fi ca probabil si in magazine nu pot aduce toata gama de la un producator ci au cateva modele si restul pe cataloage, deci tot un fel de on-line e daca iti alegi produsul din catalog si de la Ideal Lux am observat ca au cam 1400 produse deci .. la o medie de 1000 produse la 10 producatori ... a vazut cineva 10.000 produse intr-un magazin pe undeva ? Nu prea cred ...

cei interesati pot vizita site-ul aici: confort-italia.ro

#28
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005
Buna ziua,

Am vrut sa deschid un nou topic ca acesta e cam vechi, dar am zis sa intreb aici totusim poate vede cineva.
Caut un magazin de lustre in Bucuresti. Am cumparat mai demult lustre de la un magazin de langa Emag Crangasi dar s-a desfiintat de mai bine de un an si nu mai dau de el. Stiti cumva daca s-a mutat undeva sau daca nu, recomandati-mi cateva magazine de unde pot cumpara lustre, aplice si alte corpuri de iluminat.

Multumesc

#29
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Găseşti la Obor:
1) În magazin ("Bucur Obor"). Intrarea dintre "Mesopotamia" şi "Flanco", după raionul cu papetărie, jucării, sticlă (e o insulă) şi virezi stânga, adică treci prin faţa scărilor ce duc la subsol la "Auchan" şi probabil îl vei vedea;
2) La ieşirea din Pasajul Bucur Obor, pe partea dreaptă, după cum ieşi din pasaj spre Bd. Ferdinand I - P-ţa Iancului, adică aici: https://www.google.r...!7i16384!8i8192

#30
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005

View PostACIDUZZU, on 09 noiembrie 2011 - 08:30, said:

site-ul lor este www.magazin-lustre.ro
au in magazinul titan la etajul 4
preturile sunt mult sub hipermarketuri

le: au magazin si langa emag

Stiti unde s-au mutat acum?

View Postdjl, on 19 ianuarie 2023 - 12:39, said:

Găseşti la Obor:
1) În magazin ("Bucur Obor"). Intrarea dintre "Mesopotamia" şi "Flanco", după raionul cu papetărie, jucării, sticlă (e o insulă) şi virezi stânga, adică treci prin faţa scărilor ce duc la subsol la "Auchan" şi probabil îl vei vedea;
2) La ieşirea din Pasajul Bucur Obor, pe partea dreaptă, după cum ieşi din pasaj spre Bd. Ferdinand I - P-ţa Iancului, adică aici: https://www.google.r...!7i16384!8i8192


Multumesc. O sa merg chiar astazi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate