Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

magazin de lustre, va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
roxanik85

roxanik85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.04.2008
Buna. am si eu mare nevoie de ajutor!... imi puteti recomanda si mie cateva magazine de unde pot cumpara corpuri de iluminat. vreau sa-mi iau o lustra, ceva cu rosu, si, eventual, o veioza si nu gasesc nik pe placul meu. Am gasit doua magazine pe la obor, am fost si in praktiker...unde sa mai caut?

#2
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Ikea, MrBricolage chestii f. dragute.

#3
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005

 roxanik85, on Nov 6 2008, 19:50, said:

Buna. am si eu mare nevoie de ajutor!... imi puteti recomanda si mie cateva magazine de unde pot cumpara corpuri de iluminat. vreau sa-mi iau o lustra, ceva cu rosu, si, eventual, o veioza si nu gasesc nik pe placul meu. Am gasit doua magazine pe la obor, am fost si in praktiker...unde sa mai caut?

Dupa parerea mea e extrem de complicat sa gasesti corpuri de iluminat chiar daca oferta pare mare.
Pe Dinicu Golescu la intersectia cu Stefan Furtuna sunt 3 magazine mari cu corpuri de iluminat. Acolo gasesti de la ultimele ciurucuri turcesti pana la piese de cateva mii de euro pe care le vezi in ultimele fite de reviste de design.
Mai e un magazin mare (importator de la o firma turceasca) pe Mihai Bravu pe stanga cum iesi din pasajul Obor la un parter de bloc. Vis a vis mai sunt vreo 2 magazine .
E un magazin la un parter de bloc pe Stefan cel mare in apropiere de circ... ori in stanga ori in dreapta... pe partea cu circul.
Bricostore si Praktiker au foarte multe modele Eglo care sunt foarte bune calitate si design.
In HD mall mai e un magazin la intrare pe stanga.

#4
claudiaradu

claudiaradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 08.08.2008
chiar langa SIR la LUjerului am avazut un magazin cred ca e un P+4 etaje, in care gasesti fel si fel de lustre, aplice,soturi etc.

#5
roxanik85

roxanik85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.04.2008
multumesc mult de tot!

#6
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Eu am cautat inati pe net modele care sa-mi placa (pe la eglo si nu numai..) si abia apoi am inceput sa caut (sau sa sun) pe la magazine.

#7
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
La Ikea gasesti lampi rosii si negre (am vazut ce ai postat is la design interior), doar sa-ti placa sau sa ti se potriveasca linia de design.

#8
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005

 gabian22, on Nov 7 2008, 12:15, said:

Eu am cautat inati pe net modele care sa-mi placa (pe la eglo si nu numai..) si abia apoi am inceput sa caut (sau sa sun) pe la magazine.

tocmai asta vroiam sa spun sa nu faci. :) Si eu am abordat aceasta metoda  ca mai apoi sa ma oftic ca exact modelele care imi placeau nu existau la noi. Asa am patit si cu mobila si cu tapet... chiar si de pe site-uri de la noi. Realitatea e alta... mai bine faci o tura si vezi ce e disponibil.

Eu am luat din praktiker niste aplice eglo... multe. Dupa 6 luni le-a venit randul la montat si am gasit mai multe globuri crapate (defect de fabricatie). Nu mi le-a mai schimbat nici dracu chiar daca aveau un an garantie pentru ca defectele de fabricatie trebuiesc sesizate imediat...  Nu as fi avut oricum cum sa le verific pentru ca odata desfacute cu greu le mai pui la loc in ambalaje. Asa ca atentie...

#9
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 cristeamax, on Nov 7 2008, 13:32, said:

tocmai asta vroiam sa spun sa nu faci. :) Si eu am abordat aceasta metoda  ca mai apoi sa ma oftic ca exact modelele care imi placeau nu existau la noi.

Asa este numai ca eu facusem o obsesie pentru un model anume de la eglo si l-am tot cautat timp de ~ 1 luna prin toate magazinele pana l-am gasit  :)

#10
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

 cristeamax, on Nov 7 2008, 13:32, said:

Eu am luat din praktiker niste aplice eglo... multe. Dupa 6 luni le-a venit randul la montat si am gasit mai multe globuri crapate (defect de fabricatie). Nu mi le-a mai schimbat nici dracu chiar daca aveau un an garantie pentru ca defectele de fabricatie trebuiesc sesizate imediat...  Nu as fi avut oricum cum sa le verific pentru ca odata desfacute cu greu le mai pui la loc in ambalaje. Asa ca atentie...

Am prostul obicei de la un timp sa nu ies cu marfa din magazin fara o proba, verificare. Nu intelege gresit ca daca imi iau masina de spalat ii pun pe aia sa spele ceva la masina sa vad daca merge sau spala bine, dar tot ce tine de electronica delicata, componente de sticla sau alte fragilitati nu plec pana nu vede ochiu meu ca sunt in regula. La partea cu pusul la loc in ambalaj nu ar trebui sa fie o problema mare daca parcurgi etapele in sens invers cand le-ai desfacut una la mana si doi la mana ei ( comerciantii ) trebuie e putin spus, sunt obligati sa faca treaba asta asa cum tie iti cer ambalajele originale cand duci produsul " pe garantie " inapoi la ei. Au stipulat ei acolo in contracte sau ce D-zeu or fi avand ei acolo conditii generale si obligatii legat de activitatea care o efectueaza dar asa suntem noi romanii tacem si inghitim orice rahat ne baga pe gat iar daca mai ridica capu' vreunu ii sar toti la cap.

#11
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005

 Super Chief, on Nov 7 2008, 14:17, said:

Au stipulat ei acolo in contracte sau ce D-zeu or fi avand ei acolo conditii generale si obligatii legat de activitatea care o efectueaza dar asa suntem noi romanii tacem si inghitim orice rahat ne baga pe gat iar daca mai ridica capu' vreunu ii sar toti la cap.

... n-am inghitit chiar orice. :)... mi-am rezolvat cateva probleme cu OPCul...
Problema e ca am ajuns la seful de magazin din praktiker Vitan care m-a asigurat acum cateva luni ca imediat ce vine stoc nou imi inlocuieste produsele cu defect... si s-a facut anul de atunci... :))...

#12
roxanik85

roxanik85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.04.2008
V-am urmat sfatul si m-am plimbat mai toata ziua pe la astfel de magazine...pana la urma mi-am ales ceva de la Atas, de la magazinul de la intersectia vulcanescu cu d. golescu. Erau acolo doua magazine, situate exact pe diagonala unul de celalat. Au produse chiar ok! mersi de ajutor

#13
agnessdesign

agnessdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.07.2008
Si ATAS, prin Otopeni...si mai este Orion Electrics care are o gama foarte variata de corpuri de iluminat, clasice, moderne, rustice, atipice, etc...succes

#14
mitakis2003

mitakis2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2006
Salut,
Poti sa gasesti ce iti doresti si pe www.ALA-BALA-PORTOCALA.ro
Sunt produse in Polonia si sunt de buna calitate la preturi acceptabile.
Am vazut produsele lor si prin Mr. Bricolage, Hornbach sau Obi.
Eu mi-am luat de la ei si am primit si discount 5% la comanda online si le-am primit a doua zi.
Bafta.


 roxanik85, on 6th November 2008, 19:50, said:

Buna. am si eu mare nevoie de ajutor!... imi puteti recomanda si mie cateva magazine de unde pot cumpara corpuri de iluminat. vreau sa-mi iau o lustra, ceva cu rosu, si, eventual, o veioza si nu gasesc nik pe placul meu. Am gasit doua magazine pe la obor, am fost si in praktiker...unde sa mai caut?

Edited by raduk, 26 March 2010 - 18:48.
editare link publicitar


#15
ACIDUZZU

ACIDUZZU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.05.2005
incerca si aici
au in magaziul titan showroom
gasesti ce vrei la preturi super ok

#16
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 21.11.2006
Adevărul e că după 2 ani se cam cere schimbarea lustrelor prin casă...
Mai știu și eu niște magazine. Da' revin prin 2012 cu ele. :D

Edited by rzvpopa, 08 September 2010 - 21:56.


#17
ellada

ellada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 05.05.2007
 Ca veni vorba de lustre... nu cunosc magazinele din Bucuresti cu astfel de produse

PENTRU ASTFEL DE POSTARI SE FOLOSESTE ARIA BURSA....AICI NU ESTE ARIA BURSA.....SI CITESTE TE ROG REGULAMENTUL INTERIOR AL ARIEI CASA 

Edited by matzu_2003, 06 November 2010 - 12:44.
Reclama


#18
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Readuc in discutie acest topic... am fost ieri intr-un showroom Atas , cel de la Otopeni , unde am gasit o lustra foarte interesanta pentru living , era dintr-un fel de cristale, in centru avea niste becuri halogen f mici dar datorita reflexiilor luminau foarte f bine. Si se vedea exceptional.

Pretul de lista al acesteia era de 940 ron insa cica pana pe 15 aprilie au 50 % discount la produsele provenite de la Atas TR .
Ati mai luat chestii de la ei ? Sunt ok pe termen lung ??  Sau sa ma orientez catre cele din hornbach / dedeman ?  
O sa ma duc si la gara de nord sa vad ce este si pe acolo .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate