Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ajutor firma noua

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
florindiac

florindiac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.01.2005
Salut,

In 28 decembrie 2004 au fost gata actele pentru firma mea de webdesign. Acum suntem in 21 ianuarie si ma gandesc ca se apropie momentul in care va trebuie sa depun ceva acte, de genu somaj, pensii etc.

Vreau sa mentionez ca deocamdata firma nu are activitate, drept pentru care nu am angajat inca nici un contabil. Dar am inteles ca oricum trebuie sa depun niste acte lunar.

Intrebarile mele sunt urmatoarele:

1. Pe 2004 trebuie sa depun ceva ? (practic au fost doar 3-4 zile din care 2 libere :) ).
2. Unde trebuie sa ma duc sa declar ca nu am avut activitate si pana cand? (am inteles ca sunt amenzi daca depasesc un anumit termen)

Va multumesc anticipat si mult :) !

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Nu stiu cum este cu angajatii, insa trebuie sa ai minim unul ca sa fii IMM.

Din cate stiu, ai nevoie de un contabil bun, ca pt orice firma sunt de facut o groaza de hartii :@

Pana pe 25 ale fiecarei lui trebuies depuse darile pentru anagajati, iar pana pe 20 declaratiile de TVA si impozit (la IMM la 3 luni)

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Man, fii atent ca deja esti pe sarma.
Noi am paltit 3 mil amenda pt ca nu am depus declaratiile si bilantul pentru 2 zile..
Firma noastra a iesit pe 28 iunie 2002, iar pt acele 2 zile, desi eu nu intrasem in posesia actelor, eu trebuia sa depun actele pe luna iunie...

#4
florindiac

florindiac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.01.2005
Ok, pana pe 20 ianuare pentru anul 2004?

Si unde trebuie facute toate astea?
Multumesc.

#5
florindiac

florindiac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.01.2005
Iar cu angajatii intr-adevar trebuie sa am minim unul, dar am la dispozitie doua luni pentru asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate