Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

windows pe power book g4

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
salut. am facut rost recent de un power book g4 sistemul fiind os x 10.2.8 1 gb proc. si 2 gb sdram
pana aici toate bune si frumoase insa am descarcat de pe net leopard imagine .dmg pe un windows ca pe mac nu stiu cum, problema e urmatoarea vreau sa fac un dvd cu leopard bootabil astfel incat sa il pot pune pe power book. dvd-ul sa il scriu in windows pt ca nu stiu daca are laptopul dvd-rw
are rost sa instalez leopard pe laptop ca sa pot folosi si windows xp sau nu? orice sfat e de mare ajutor multumesc :huh:

#2
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
nu prea am inteles ce ai scris dar din cate imi dau seama tu vrei sa pui Xpul prin boot camp  pe un pb g4 (procesor power pc g4 de la motorola/freescale daca nu ma inshel), nu poti, doar pe arhitectura intel merge boot camp, este un program Q dar nu stiu cum merge....appo ai 1 ghz nu 1 gb la proc, leopardul ar merge bine cu 2 gb la ram adica cat ai tu acum mai, din cate stiu cu cat iese un os nou pt mac cu atat echipamentul vechi merge mai bine lafel ca si cel nou logic...treci de la 10.2 la 10.4 tiger sau 10.5, leopard.....daca n-o sa-ti mearga sa instalezi leopardul va tr sa faci un update de firmware si de aici nush ce sa-ti zic ca nu am facut niciodata, ca sa afli daca ai dvd-rw dai pe mar in colt>about this mac>more info>disc burning si vezi ce scrie la write strategies cheers mate :cheers:

#3
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
defapt pe ppc poti pune windows prin virtual pc, dar eu la un powerbook g4 1.67 ghz, de nervi am inchis programul ca ma plictisisem de atata stam ca sa-mi deschida my computer :lol: daca iti tr windows dar vrei si mac os, scapa de powerbook si i-ati un mac mini iti raman bani si de display bun si tast si mouse  :)

#4
bobocbbb

bobocbbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 14.05.2007
Ia ultraiso sau orice soft si arde imaginea cu leo pe dvd.daca vrei windows ia-ti peceu :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate