Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

culori amestecate la conversie avi to divx

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ionut_d_m

ionut_d_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.11.2008
salut

Am nevoie de ajutorul vostru in urmatorul caz: am facut un avi cu "quick screen recorder"...o captura de ecran. De fapt e o poveste pentru fecior'miu, care ma stresa ca era pe un cd din ala din comert si ca sa ajungi la ea trebuia sa treci prin 3 meniuri...asa ca am decis s-o fac film. Deci, "quick screen recorder" (alt soft nu mi-a cazut in mana), ca optiuni: "fixed region" - 800x600, ca asa era rezolutia originala a filmului; compressor "microsoft video 1"; "quality = 100"; "max. framerate". Altceva demn de mentionat nu tin minte. Captura a mers ok, am obtinut un avi pe care cu media player il rulez perfect dar care la 5 minute povestea are un giga si vreo 200 mega.
Ulterior am incercat sa-l convertesc cu "avi2divx 4.2". Am mers pe setarile standard, adica: "output - original resolution"; "encoder: mpeg4"; "fourcc: xvid"; "mode: one pass-quality". De convertit il converteste intr-un fisier de 100 mega, care are sonorul ok dar culorile se amesteca de innebunesc, contururile se vad, in schimb culorile sunt varza. Chestia ciudata e ca am mai facut niste avi-uri cu o camera web cu "video impression 2", tot mari, pe care le-am convertit ulterior cu avi2divx fara absolut nici o problema. Ce are de nu-i place filmuletul asta? Filmuletul respectiv (povestea) e un fel de animatie pe calculator, deci nu e film, dar nu cred ca asta e cauza amestecarii culorilor.
Aveti vreo idee ce pot face? Daca nu, vreo sugestie de alte softuri pentru conversie?

multumesc pentru ajutor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate