Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Infiintare SRL Cj

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006
Buna ziua.
Sunt din Cj si doresc infiintarea unu SRL cu 2 asociati. Problema e ca asociatul meu e din Galati.
Sunt nenumarate firme in Bucuresti care se ocupa de asa ceva, dar pe Cj nu am gasit nimic.
De ce am nevoie: un avocat care sa se ocupe de toate actele necesare cu minima participare din partea noastra (nu e timp de deplasari).
Am luat deja legatura cu cineva din Buc care se ocupa cu asa ceva si se poate face, trimitand actele scanate sau prin posta in cazul in care e nevoie de originale.
Urmeaza sa le dau un raspuns, dar mai intai as dori sa stiu daca e cineva din Cj care se ocupa cu asa ceva.
Sediul social va fi in Cj.
Multumesc si astept PM sau reply.

#2
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008

View Postnaioro, on Oct 31 2008, 15:48, said:

Buna ziua.
Sunt din Cj si doresc infiintarea unu SRL cu 2 asociati. Problema e ca asociatul meu e din Galati.
Sunt nenumarate firme in Bucuresti care se ocupa de asa ceva, dar pe Cj nu am gasit nimic.
De ce am nevoie: un avocat care sa se ocupe de toate actele necesare cu minima participare din partea noastra (nu e timp de deplasari).
Am luat deja legatura cu cineva din Buc care se ocupa cu asa ceva si se poate face, trimitand actele scanate sau prin posta in cazul in care e nevoie de originale.
Urmeaza sa le dau un raspuns, dar mai intai as dori sa stiu daca e cineva din Cj care se ocupa cu asa ceva.
Sediul social va fi in Cj.
Multumesc si astept PM sau reply.
Nu ar fi mai simplu sa dai o fuga pana la Registrul Comertului cu toate actele iar asociatul tau sa vina numai la semnat si depunere de capital ? In loc sa cheltuiti aiurea bani pe avocati sau intermediari mai bine te descurc cu cei de la Registru. Cu depunerea capitalului social de minim 200 de lei nu costa mai mult de 1000 de lei infiintarea firmei. Daca doresti sa platesti dublu sau chiar triplu . . . succes cu avocatul. Dar daca amicul tau nu se poate deplasa sa-ti faca o procura notariala si nu mai trebuie sa vina. Decizia va apartine.
Ca un exemplu in 3 zile am infiintat o firma la Satu Mare cu 2 asociati, un cetatean strain si unul din alt judet. 3 ore i-am retinut cat am dat o fguga la notar cu cel strain pentru declaratie si cat sa semneze la RC si la banca. Toate astea fara intermediar, fara avocat.
Bafta !

#3
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Pentru infiintari firme si alte detalii gasiti o sumedenie de informatii pe site-ul Oficiului Registrului Comertului, www.orc.ro. Succes!

#4
naioro

naioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.06.2006

View Postclara_spiele, on Nov 6 2008, 20:02, said:

Pentru infiintari firme si alte detalii gasiti o sumedenie de informatii pe site-ul Oficiului Registrului Comertului, www.orc.ro. Succes!
Stiu asta, dar tot trebuie sa ma plimb.
Multumesc

Edited by naioro, 07 November 2008 - 10:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate