Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Program de compus muzica...pls

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Cori

Cori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2005
Salutare oameni bune,

Va rog ajutati un suflet boem in cautare de metode mai moderne de a-si exprima creativitatea...caut si eu un programel buuun de compus muzica.
Multam!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
gratuit sau cu bani?
cu bani: reason, cubase, fruty loops si daca nu vrei sa stai sa inveti prog seria ejay...
free? nu sunt :P

#3
replicant

replicant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.12.2004
Eu iti recomand cu foarte mare caldura produsele celor de la Steinberg www.steinberg.net,  probabil (mai mult ca sigur) cele mai reusite programe audio.
Acuma preturile.... ar cam trebui sa te lasi de fumat si sa aduni bani seriosi. Asta daca nu ii ai deja...

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io cred ca reason e cel mai beton de beton...

#5
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Un singur cuvant REASON de la propellerheads.se... Nu degeaba Liam Howlet l-a ales pentru ultimul album Prodigy. Pentr-u a-l folosi va trebui sa te familiarizezi cu tehnica sintezei sunetului,  cu tot felul de filtre, samplere & stuff. O sa te sperie la inceput daca nu esti familiarizat cu aceste notiuni. Poti incepe cu Rebirth tot de la Propellerheads ...
Acuma depinde si ce gen de muzica vrei sa faci.  In general reasonul se preteaza la cam toate genurile de muzica.

Edited by renderman, 24 January 2005 - 11:09.


#6
replicant

replicant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.12.2004

renderman, on Jan 24 2005, 10:42, said:

Un singur cuvant REASON de la propellerheads.se... Nu degeaba Liam Howlet l-a ales pentru ultimul album Prodigy

<{POST_SNAPBACK}>



Cubase.... un singur cuvant... nu degeaba s-a ajutat de acest program cel care a facut coloana sonora a filmului Gladiatorul
Ca venii vb...ia umpleti-mi mailul cu ceva facut de voi in programele enumerate...sa vedem daca sunteti colectionari de kituri sau chiar le folositi.

[email protected]

#7
replicant

replicant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.12.2004
revin cu inca cativa artisti care folosesc produsele Steinberg.... asa ca sa stie omu ce sa aleaga daca vrea sa devina compozitor...

Deci.... Rob Davis (Kylie Minogue’s “Come Into My World”), The Scorpions, Trevor Morris and Clay Duncan (Bad Boys II soundtrack), Jackie Chan "The Medallion" scored with Cubase and HALion ,Xavier Naidoo ,Keith Pelzer and Darren Henson (Will Smith "Big Willie Style"), Darius Rucker, Musiq, Paula Abdul, Lil Kim, Kenny Lattimore, DJ Tatana ... etc. Multe premii si multe alte chestii legate de aceste produse.

Sa se inteleaga ca nu am nimic impotriva celorlalte programe..... doar ca eu am folosit 3 din produsele lor..... pentru cateva ore... cubase, nuendo 2 si wavelab 5.... usoare, profesionale si incredibile in ceea ce fac. Daca ai talent pachetul Steinberg te poate face cineva in muzica.

#8
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Io pe partea de midi preferam cakewalk...Imi pare rau da n-am cu ce sa-ti umplu mailul pentru ca hardul meu a hotarat sa colapseze acum vre-un an luand cu el toata munca de cativa ani buni... si aveam cateva bucati trance reusite :((((( Apoi m-am angajat iar timp liber = 0
Daca mai vreti recomandari de softuri : Fruity Loops, Sound Forge(care intre timp a fost cumparat de sony) pentru editare ...

#9
replicant

replicant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.12.2004
SoundForge l-am testat.... ca si editare primara e suficient. Insa ceea ce mi-a sarit in ochi la acel program e lipsa lucrului pe "piste multiple" simultan !( corectati-ma daca gresesc.) E bunicel...dar Wavelab 5 de exemplu e mult superior. Wavelab 5 se preteaza excelent la editare audio, mixaj, reconstructie audio toate non-destructive. Estimez la circa 3-5 luni de utilizare a acestui program trecerea de la nivelul de incepator la cel de amator avansat, chiar pseudo-dj. Garantat!
Acum Catewalk nu l-am testat.... dar stiu atat: cat timp sunt interesat de muzica, mixaje editare.... voi recomanda produsele Steinberg. Par paranoic?  :w00t:

#10
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Totusi pe partea de creatie io recomand reason. Mai intai sa avem melodia si dupa aia mai vedem :)

#11
replicant

replicant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.12.2004
Abia astept piesa compusa de tin... s-o pot mixa... pe urma mai vedem.

#12
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

replicant, on Jan 25 2005, 02:40, said:

Abia astept piesa compusa de tin... s-o pot mixa... pe urma mai vedem.

<{POST_SNAPBACK}>

Ok ai rabdare atunci..
Am descoperit (ignoranta a facut sa se intample asa tarziu) ca a aparut versiunea 3.0 La Reason. E pur si simplu DEMENTIALA :) In sfarsit au adaugat suport pt mastering (parametric eq, compressor etc).
http://www.propelerheads.se NU CRED CA MAI EXISTA SOFT MAI COMPLET DECAT REASON LA MOMENTUL ASTA  :coolspeak:
Extraordinar in ce mod a reusit sa se dezvolte compania asta de la ReBirth 1.0 pana acum...

Edited by renderman, 27 January 2005 - 15:37.


#13
replicant

replicant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.12.2004

renderman, on Jan 27 2005, 15:35, said:

Ok ai rabdare atunci..
Am descoperit (ignoranta a facut sa se intample asa tarziu) ca a aparut versiunea 3.0 La Reason. E pur si simplu DEMENTIALA :) In sfarsit au adaugat suport pt mastering (parametric eq, compressor etc).
http://www.propelerheads.se NU CRED CA MAI EXISTA SOFT MAI COMPLET DECAT REASON LA MOMENTUL ASTA  :coolspeak:
Extraordinar in ce mod a reusit sa se dezvolte compania asta de la ReBirth 1.0 pana acum...

<{POST_SNAPBACK}>



Extraordinar ce modaliate aproape subtila ai gasit sa incerci sa ma convingi de programul Reason... eu tot astept bucatica aia muzicala s-o pot mixa si apoi remixa. :D

#14
TechHouseMusic

TechHouseMusic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2005
[quote name='Cori' date='Jan 19 2005, 13:39']
Salut.
   Ma intereseaza si pe mine ceva reason refills-uri, banci de sunete, sau samples-uri, bune, akai, ce-i mai bun, cu bani, bineintzeles.Schimb de opinii, de pareri cu persoane care's pasionate de muzica underground,de producatori, top 100 by Dj Mag.Ma intereseaza si Cubase-ul sau Vst-uri, orice m-ar putea ajuta la creare de piese.Astept mail la [email protected] , Astept opinii de la voi pe mail sau aici pe forum.

#15
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Eu am o alta varianta, mai putin pretentioasa, free nu numai programul ci si "fructul" utilizarii programului, prietenoasa si cu mult suport pe net. Este vorba de ModPlug Tracker, la www.modplug.com

***
Software Information
ModPlug Tracker is freeware and may be freely distributed. As it is a freeware, I am not responsible for any problems that could be caused by the usage of this program.
THIS PROGRAM IS ONLY INTENDED FOR NON-COMMERCIAL USE.
(FAQ: Yes, you can release your songs created with MPT commercially without paying anything to anybody)
My only goal for writing ModPlug Tracker is to try to spread out tracked music, taking it out of DOS-World, and try to keep it free.

***

Technical Information
ModPlug Tracker is a 32-bit Win32 application, featuring a lot of options to create the best possible output (Up to 48KHz, 16-bit, stereo):
- 32-bit internal precision for mixing, dithered to 16-bit.
- Very high quality resampling filter.
- Support for MMX acceleration
- Automatic click removal
- Digital Bass Expansion filter (filter range and depth customizable in Advanced Player Options)
- Dolby Pro-Logic Surround support with custom delay.
- Reverberator engine, with 6 different presets. - Noise Reduction: attenuation of the background noise by filtering very high   frequencies in the sound.
- Stereo Separation option (25%-400%), useful for headphones.
- 5-bands Graphic Equalizer (requires fast floating point support).
- DirectSound support for low-latency mixing on hardware-accelerated soundcards


***
sper sa iti foloseasca  B)

#16
Chupakabra117

Chupakabra117

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2005
Am eu tot ce v-ar putea interesa in domeniul bancilor de sunete ( peste 600 de cd-uri & dvd-uri )....Astept un mail la [email protected] sau un tel la 0726.35.37.10 (Alex)
Numai bine!
Alex
www.recreate.ro

Attached Files



#17
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
ModPlug Tracker l-am folosit si eu si se pot scoate melodii frumusele (pentru amatori) insa chiar este free.
Acum folosesc Reason 2.5 si sunt multumit.

#18
D-Formation

D-Formation

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.01.2006
Pentru ce-i interesati de Reason Refills,Software.Samples ...poate v-ar interesa ceva de la mine :)
e-mail: [email protected] / ID messenger: mikethesamplesman

http://www.iberican....ro/refills.html
http://www.iberican.home.ro/akai.html
http://www.iberican..../producing.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate