Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

MitNet

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#19
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007

View Postchitziman, on Nov 18 2008, 00:05, said:

la mitnet m-a enervat contractul....de acea am trecut pe czone...nu era garantat nimic...era cam varza contractul... dar oricum netul mergea bine
Ba ai 256kbps garantat si 48 de zile la rezolvarea problemelor de downtime.
czone e ceva mai bun dar si mai scump, dar ce te faci daca nu esti in aria de acoperire?

#20
goppo

goppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2004

View PostAbaddon, on Nov 18 2008, 14:51, said:

Ba ai 256kbps garantat si 48 de zile la rezolvarea problemelor de downtime.
czone e ceva mai bun dar si mai scump, dar ce te faci daca nu esti in aria de acoperire?

eu am czone si vreau sa plec de la ei. ma enerveaza faptul ca ma obliga sa fac abonament pt fiecare calc si orice dispozitiv care se leaga la internet. Am doua cal acasa plus laptopul de servici si de fiecare data cand vreau sa folosesc laptopul trebuie sa scot netul de la un cal sa-l pun la laptop. nu pot sa-mi fac un wireless sa pot lucra pe laptop si din pat.
Au ramas cu gandirea aia comunista ca-i fura clientii.

M-as duce la MITNET dar nu stiu ce acoperire au si cum stau cu downtime-ul.
La CZone de bine de rau banda este buna si downtime-ul este mic. Cu mici exceptii vara, cum este o furtuna cum pica 2 saptamani netu  :cursing:
dar in rest stau bine.

Dar au aparut o gramada de dispozitive care se conecteaza la net si chiar nu-mi permit sa fac abonament pt fiecare...

#21
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
La banii astia merge binisor, dowtime 99% mai pica 5 minute ziua din cauza astora de la electrica.
Pingurile sunt bune, iara viteza ireprosabila.

Edited by Abaddon, 24 November 2008 - 23:02.


#22
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View PostAbaddon, on Nov 24 2008, 23:00, said:

La banii astia merge binisor, dowtime 99% mai pica 5 minute ziua din cauza astora de la electrica.
Pingurile sunt bune, iara viteza ireprosabila.
Cred ca ai vrut sa spui "uptime 99%" nu?  :thumbup:

#23
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
my point exactly. :D

#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postddumyy, on Nov 8 2008, 22:25, said:

Stau si eu in dubii ce sa aleg intre Mitnet si UPC. Am auzit numai lucruri rele despre internetul de la UPC asa ca inclin spre Mitnet. Daca mai aveti si alte informatii...
Eu n-am auzit nimic de Mitnet, dar despre UPC pot spune ca nu pica nici macar 5 minute ziua din cauza astora de la electrica.

#25
twitterfire

twitterfire

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 612
  • Înscris: 21.10.2008

View PostAbaddon, on Oct 29 2008, 18:28, said:

extern 1MB/s,
abonamentul este 35-40ron
Foarte naspa. Uber naspa.

#26
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007

View Postdon_dannielo, on Nov 25 2008, 15:50, said:

Eu n-am auzit nimic de Mitnet, dar despre UPC pot spune ca nu pica nici macar 5 minute ziua din cauza astora de la electrica.
Am avut UPC inainte, nu doar ca pica 5 minute, ci juma de zii, plus ca picau DNS-urile, externul zilnic cate 1-2 ore pe zii.
twitterfire la Romtelecom primesti 800kB/s download, la suma de 100ron plus upload infect, ma indoiesc ca ie najpa sa ai 1MB/s la 35ron.

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostAbaddon, on Nov 25 2008, 19:15, said:

Am avut UPC inainte, nu doar ca pica 5 minute, ci juma de zii, plus ca picau DNS-urile, externul zilnic cate 1-2 ore pe zii.
Aberezi. Am de 3 ani UPC si n-a picat juma de zi decat o data, cand de fapt a picat in toata tara din cauza nustiu carei defectiuni majore. Sunt multe de comentat la UPC, in special pretul si relatiile clienti, dar in nici un caz uptime-ul.

Lucrezi la MitNet?

Edited by don_dannielo, 26 November 2008 - 01:07.


#28
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdon_dannielo, on Nov 26 2008, 01:06, said:

Aberezi. Am de 3 ani UPC si n-a picat juma de zi decat o data, cand de fapt a picat in toata tara din cauza nustiu carei defectiuni majore. Sunt multe de comentat la UPC, in special pretul si relatiile clienti, dar in nici un caz uptime-ul.

Lucrezi la MitNet?
Poate ca in "Banana Republic" acolo unde stai tu nu pica UPC-ul,dar pe aici pe la noi merge de parca mai mult sta netul de la ei.Uita-te pe aria UPC si o sa te convingi singur.

#29
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007

View Postdon_dannielo, on Nov 26 2008, 01:06, said:

Aberezi. Am de 3 ani UPC si n-a picat juma de zi decat o data, cand de fapt a picat in toata tara din cauza nustiu carei defectiuni majore. Sunt multe de comentat la UPC, in special pretul si relatiile clienti, dar in nici un caz uptime-ul.
ciudat, intamplator eu din cauza downtimeului am reziliat contractul cu UPC, aveam internet doar ziua. Poate ca unii or beneficia de un tratament special. Nu o sa stau la taclale, insa se stie clar care este treaba cu UPC-ul: filtre p2p in nesimtire, lipsa peeringului cu o gramada de retele (ilink, interlan), pinguri de kakao.
UPC este foarte bun pentru pensionari care il folosesc doar pentru browsing.
Daca nu ma crezi arunca o privire pe topicul de UPC de pe softpedia sau computergames sa vezi cata lume "multzumita" e.

View Postdon_dannielo, on Nov 26 2008, 01:06, said:

Lucrezi la MitNet?
noapz.

#30
vulponas

vulponas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.04.2006
NASPA

Nici nu m-am abonat si nu am cuvinte ca sa descriu nemultumirea.....De 4(patru) saptamani de cand am facut cererea de abonare la ei inca nu am internet si cablu TV. Am ajuns sa sun dupa alte numere de telefon ca sa-mi raspunda una din cele 2 angajate(cred) de la dispecerat...si dupa ce reusesc sa vorbesc cu ele parca aud un disc zgariat care repeta aceeasi fraza: astazi nu mai ajunge nimeni dar maine intre orele 10 si 19 sigur veti primi un telefon ca sa vina cineva si sa puna o mufa F pe un cablu coaxial si un RJ45 pe un amarat de UTP.

Asadar si prin urmare, concluzia mea este ca Mitnet este cea mai neserioasa firma pe care am intalnit-o ...mai buni aia de la Romtelecom care macar iti spuneau ca dureaza 2 luni pana iti poate instala un telefon.

Cred ca dupa vreo 2-3 luni o sa ma plictisesc si eu de ei si o sa-i schimb cu unii mai buni si mai performanti.

#31
gargara

gargara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2007
Salut, as dori si eu niste informatii mai noi despre internetul de la mitnet in cartierul militari.

#32
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View PostAbaddon, on Nov 2 2008, 18:33, said:

Romtelecom are ca avantaj ADSL-ul care este disponibil mai peste tot, desigur ca daca ar exista si RDS in zonele unde e si Romtelecom, toti ar trece pe rds.
Am avut Romtelecom si stiu cum merge, la ce servicii ofera ei ar trebui sa iti dea tie bani, nu tu lor.

Stai putin....nu te arunca asa puternic in afirmatii nefondate. Exista foarte multi oameni, care folosesc netul la altceva decat p2p, torrente, si alte chestii de-astea de pushtime. Sunt foarte multi oameni, care folosesc internetul la chestii serioase, pentru a-i ajuta in business, in comunicare...etc, nu pentru a se umple de chestii piratate de pe net. Pentru aia, crezi ca RDS ar avea neaparat vreun avantaj fata de Romtelecom? Poate doar pretul....dar nu pentru toti e criteriul principal.


Si ontopic: Ii stiu pe baietii de la Mitnet...sunt clientii mei. Nu stiu cum le merge reteaua, dar din cate i-am vazut si am vazut cum gandesc si ce introduc in retea, tehnic ar trebui sa fie super ok. Acum, vad pe aici ca exista lacune in partea de vanzari si marketing :).....cand ii mai prind pe aici, le atrag atentia :D

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postrichelieu, on Mar 5 2009, 10:57, said:

Si ontopic: Ii stiu pe baietii de la Mitnet...sunt clientii mei. Nu stiu cum le merge reteaua, dar din cate i-am vazut si am vazut cum gandesc si ce introduc in retea, tehnic ar trebui sa fie super ok. Acum, vad pe aici ca exista lacune in partea de vanzari si marketing :).....cand ii mai prind pe aici, le atrag atentia :D
Da, zi-le sa nu mai lipeasca anunturi in lifturi, cu adeziv imposibil de dezlipit.  :D

#34
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdon_dannielo, on Mar 5 2009, 11:40, said:

Da, zi-le sa nu mai lipeasca anunturi in lifturi, cu adeziv imposibil de dezlipit.  :D
Care e problema daca lipesc afise in lifturi?

#35
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007

View Postrichelieu, on Mar 5 2009, 10:57, said:

Stai putin....nu te arunca asa puternic in afirmatii nefondate. Exista foarte multi oameni, care folosesc netul la altceva decat p2p, torrente, si alte chestii de-astea de pushtime. Sunt foarte multi oameni, care folosesc internetul la chestii serioase, pentru a-i ajuta in business, in comunicare...etc, nu pentru a se umple de chestii piratate de pe net. Pentru aia, crezi ca RDS ar avea neaparat vreun avantaj fata de Romtelecom? Poate doar pretul....dar nu pentru toti e criteriul principal.
De ce oare sa nu ramana pe dial-up, caci si pe asta se poate comunica la fel de bine? ^_^

#36
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
(sper ca) doar faci pe prostul...nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate