Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

MitNet

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#1
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Ce parere aveti despre acest provider? Stau de vro luna pe el si merge binisor, download de 11MB/s in tara, extern 1MB/s, latente cat de cat stabile, mai sunt mici probleme rareori la orele de varf si uptime 24/7 si ip static.
Avand in vedere ca abonamentul este 35-40ron, pot sa spun ca e gg.

Edited by Abaddon, 29 October 2008 - 18:28.


#2
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Foarte buna, am mai zis pe aici :D

Printre putinele retele mari din Bucuresti care nu au fost cumparate fie de RDS fie de fondul x sau y de aiurea (preferabil var. 1)

Edited by Blackhawk, 29 October 2008 - 19:00.


#3
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Umbla vorba de la angajatii MitNet ca RDS are planuri in curand sa cumpere reteaua.

#4
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

 Abaddon, on Oct 30 2008, 19:47, said:

Umbla vorba de la angajatii MitNet ca RDS are planuri in curand sa cumpere reteaua.
Si eu am auzit ca e ca si vandut MitNet la RDS.Pacat,o sa ramana numai RDS pe piata si o sa se aleaga praful!

#5
tu_bizon

tu_bizon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.10.2008

 crissty, on Oct 30 2008, 21:12, said:

Pacat,o sa ramana numai RDS pe piata si o sa se aleaga praful!
Nu cred ca exista zona in Romania unde sa ofere RDS servicii de acces le net si sa nu o faca si Romtelecom.

#6
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Romtelecom are ca avantaj ADSL-ul care este disponibil mai peste tot, desigur ca daca ar exista si RDS in zonele unde e si Romtelecom, toti ar trece pe rds.
Am avut Romtelecom si stiu cum merge, la ce servicii ofera ei ar trebui sa iti dea tie bani, nu tu lor.

#7
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
Daca locuiesti la oras - clar iti alegi RDS, UPC, Injoy sau o alta retea de cartier mai marisoara care are interconectare cu retele enumerate mai inainte, deoarece chiar nu are rost sa alegi Romtelecom pentru un pret mai mare si viteze de ordinul zecilor de ori mai mici :).

Daca insa nu ai acoperire RDS si celelalte, sau locuiesti in mediul rural este mai mult decat OK Romtelecomul fata de inainte, cand practic nu aveai alta posibilitate decat clasicul dial-up sau ZAPP / Orange cu trafic nelimitat de date unde nu puteai obtine mai mult de 150-250kbps (15-30kb/s).

Cam asta ar fi parerea mea.

#8
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Nu recomand UPC, sunt cele mai mari jigodii existente pe piata in ceea ce priveste furnizorii de internet, servicii mult mai slabe si decat Romtelecom.
De doua mari firme trebuie sa te feresti in ceea ce priveste internetul UPC si Romtelecom!

Edited by Abaddon, 05 November 2008 - 03:00.


#9
ciponne

ciponne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 29.06.2005

 Abaddon, on Oct 29 2008, 18:28, said:

Ce parere aveti despre acest provider? Stau de vro luna pe el si merge binisor, download de 11MB/s in tara, extern 1MB/s, latente cat de cat stabile, mai sunt mici probleme rareori la orele de varf si uptime 24/7 si ip static.
Avand in vedere ca abonamentul este 35-40ron, pot sa spun ca e gg.


Salut,

in ce zona stai?

#10
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Regie, langa stadionul sportu studentesc. :D

#11
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Stau si eu in dubii ce sa aleg intre Mitnet si UPC. Am auzit numai lucruri rele despre internetul de la UPC asa ca inclin spre Mitnet. Daca mai aveti si alte informatii...

#12
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Nici in ruptul capului sa nu te abonezi la UPC, ofera cele mai proaste servicii de internet existente in tara.
Mitnet e painea lui dumnezeu in comparatie cu UPC.

#13
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Am vorbit cu cei de la Mitnet si acum astept sa ma sune sa ma programeze pentru instalare.

#14
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
A mai picat la cineva legatura cu Frankfurt?
se pare ca am internet doar pe RO si MD.

#15
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

 Abaddon, on Nov 2 2008, 18:33, said:

Romtelecom are ca avantaj ADSL-ul care este disponibil mai peste tot, desigur ca daca ar exista si RDS in zonele unde e si Romtelecom, toti ar trece pe rds.
Am avut Romtelecom si stiu cum merge, la ce servicii ofera ei ar trebui sa iti dea tie bani, nu tu lor.

Nu fi asa sigur. Mie imi atarna cablurile RDS la usa si nu ma intereseaza. Daca tu ai avut probleme cu netul de la Romtelecom, nu inseamna ca trebuie sa aiba toata lumea. ;)

Despre MITNET am auzit si eu de bine, insa o cunostinta a vrut sa se aboneze la ei, au zis ca o suna sa o programeze pentru instalare si.. pauza. A sunat inapoi si raspunsul a fost ca o vor cauta ei. Si au cautat-o peste vreo luna, cand deja era la alt provider. O fi un caz izolat, nu zic nu.

#16
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Pai de ce ai sta pe Romtelecom unde ai viteze de 6mbps cand pe RDS ai 50 intern si 10 extern, latente mai bune si o conexiune superioara ADSL-ului.

#17
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
la mitnet m-a enervat contractul....de acea am trecut pe czone...nu era garantat nimic...era cam varza contractul... dar oricum netul mergea bine

#18
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Mi-am bagat si eu de la ei si merge bine...si imi place ca daca e ceva pot rezilia oricand contractul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate