Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum poti inregistra CD-uri in for...

Probleme la acoperis datorita ins...

Transferuri instant intre bancile...

player video
 Carrefour Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header
 Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...
 Divorț la notar

Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2

Miniture la fotografiat in natura

- - - - -
  • Please log in to reply
1031 replies to this topic

calexe

calexe

Senior Member

• Grup: Senior Members
Va salut!
Doriti o iesire la fotografiat in natura? In acest weekend, pe 01.noe.2008, propun o iesire la Vulcanii Noroiosi, langa Buzau, cca. 140 km NE de Bucuresti. Mai vedem prognoza meteo, eventual mutam iesirea pe duminica. Detalii aici. Inscriere pe situl de mai inainte.
Pe la pranz ne retragem intr-o carciuma in Buzau. Eu (cel putin) voi avea un laptop cu mine. Mai stam de vorba, mai vedem poze (din cursul zilei si altele), mai stam la discutii. Mi-ar face placere sa ne cunoastem si sa petrecem cateva ore placute la fotografiat.

Edited by calexe, 29 October 2008 - 13:03.

tudormanolache

tudormanolache

Member

• Grup: Members

View Postcalexe, on Oct 29 2008, 13:02, said:

Va salut!
Doriti o iesire la fotografiat in natura? In acest weekend, pe 01.noe.2008, propun o iesire la Vulcanii Noroiosi, langa Buzau, cca. 140 km NE de Bucuresti. Mai vedem prognoza meteo, eventual mutam iesirea pe duminica. Detalii aici. Inscriere pe situl de mai inainte.
Pe la pranz ne retragem intr-o carciuma in Buzau. Eu (cel putin) voi avea un laptop cu mine. Mai stam de vorba, mai vedem poze (din cursul zilei si altele), mai stam la discutii. Mi-ar face placere sa ne cunoastem si sa petrecem cateva ore placute la fotografiat.

De nu as fi asa departe.. :(
Am vizonat toate fotografiile de pe site...superbe. Faina initiativa Calexe!

lawrence38

lawrence38

GAME......OVER

Ha Ha !! Salut, Calexe, ma gandeam sa intru sa intreb: care natura imprejurul Bucurestiului ca este, dar lipseste cu desavarsire !
Acuma vad ca e vb. de imprejurimile mai "distante"  :D

Niste "teasere" si de la mine:

Astept sa le vad pe cele "serioase" facute de voi

Attached File  1.JPG   125.65K   133 downloads
Attached File  2.JPG   67.04K   123 downloads

P.S. as fi venit si eu cred, macar sa ne cunoastem, dar am treaba in vichend  <_<

Edited by lawrence38, 29 October 2008 - 18:36.

calexe

calexe

Senior Member

View Postlawrence38, on Oct 29 2008, 18:34, said:

Ha Ha !! Salut, Calexe, ma gandeam sa intru sa intreb: care natura imprejurul Bucurestiului ca este, dar lipseste cu desavarsire !
Ai aparut, in fine! Credeam ca ai plecat in Spania :)
Ce ma "inervezi". Vezi aici, sunt facute chiar in Bucuresti sau pe aproape. Cismigiu, Herastrau, Mariuta (35 km), Valea Argovei (70 km), Bezdead (98km). Acum ca am sarit si eu de 100km, fata de cum am scris in "statut" - te-ai si gasit sa comentezi! Apropos, mai am vazut un loc, ti-am mai spus, la Ostrov (140km - sic!), dar astept primavara si ma duc si acolo.
In rest, ce sa zic, cam ai dreptate. Dar poate facem un topic nou: "Natura cu cabluri in Bucuresti"

xymzar

xymzar

Senior Member

Calexe, este vorba de Bezdead-ul de langa Pucioasa?
Daca da, unde  pot sa vad niste fotografii de acolo?

Sunt si eu proaspat propietar de Nikon D80+18-135 iar maine achizitionez un Nikon AF-D 50mm f/1.8.
In ale pozatului sunt incepator, dar incepator rau. :(

O.T Ce mult imi place la Bezdead, am cumparat si o cosmelie de casa (la vara sper sa o fac locuibila daca trece criza finaciara:) ), acolo imi "executam" vacantele cand eram copil.

calexe

calexe

Senior Member

View Postxymzar, on Oct 29 2008, 21:32, said:

Daca da, unde  pot sa vad niste fotografii de acolo?
Da, Bezdead de langa Pucioasa. Cum spuneam, vezi acelasi link susamintit (click pe cuvantul subliniat!), primele 18 cadre sunt trase la Bezdead. Nu stiu daca locatia in care ne-am oprit era cea mai potrivita (undeva inainte de a intra in Bezdead pe un deal in stanga drumului), exista si altele cu potential mai bun in zona. Dar am dat peste o calugarita care a "suferit" cateva sute de expuneri de la cei ce eram acolo, si astfel s-a facut pranz, ni s-a facut foame, sete, ... E o carciuma buna si ieftina cum mergi spre Bucuresti, pe dreapta, visavis de biserica  :)

Si, mai jos, cateva cadre de la o alta trecere prin zona, in 2006:
Attached File  20061118_1_Breaza_005_720.jpg   329.19K   109 downloads Attached File  20061118_3_Bezdead_001_720.jpg   266.51K   140 downloads Attached File  20061118_3_Bezdead_005_720.jpg   262.48K   157 downloads

Edited by calexe, 30 October 2008 - 02:08.

nrlarry

nrlarry

Member

View Postcalexe, on Oct 30 2008, 02:43, said:

Da, Bezdead de langa Pucioasa. Cum spuneam, vezi acelasi link susamintit (click pe cuvantul subliniat!), primele 18 cadre sunt trase la Bezdead. Nu stiu daca locatia in care ne-am oprit era cea mai potrivita (undeva inainte de a intra in Bezdead pe un deal in stanga drumului), exista si altele cu potential mai bun in zona. Dar am dat peste o calugarita care a "suferit" cateva sute de expuneri de la cei ce eram acolo, si astfel s-a facut pranz, ni s-a facut foame, sete, ... E o carciuma buna si ieftina cum mergi spre Bucuresti, pe dreapta, visavis de biserica  :)

Si, mai jos, cateva cadre de la o alta trecere prin zona, in 2006:
Attachment 20061118..._005_720.jpg Attachment 20061118..._001_720.jpg Attachment 20061118..._005_720.jpg
De la primul tau post pe tema asta am inceput sa jindui... dar cu fotografiile de mai sus m-ai convis, sa-mi fac timp si sa iesim la plimbareala din Bucurestiul asta... Apropos: am si eu o fotografie cu "natura foarte naturala" din orasul nostru mult iubit (?!), din pacate nu e la mine acum! Cu ce se executa deplasarea pana la vulcani/imprejurimi?

Keep :photo:!

LE: m-am inscris pe site, am aflat cum se face deplasarea. Eu am 100 % disponibilitate pentru duminica, sambata consoarta ar trebui sa faca act de prezenta la o cununie religioasa... de aceea este cam incerta participarea pentru aceasta zi.

Edited by nrlarry, 30 October 2008 - 10:40.

calexe

calexe

Senior Member

View Postxymzar, on Oct 29 2008, 21:32, said:

CSunt si eu proaspat propietar de Nikon D80+18-135 iar maine achizitionez un Nikon AF-D 50mm f/1.8.
In ale pozatului sunt incepator, dar incepator rau. :(
Ma tem ca nu am inteles prea bine. E o aluzie ca ai veni, dar te jenezi ca esti incepator "rau de tot"? Daca crezi ca ti-ar place atunci vino (rog inregistrare pe situl meu)! Nu fii timid, nu te papa nimeni. Nu doare, nu curge sange  :)
Informatiile referitoare la minitura sunt actualizate pe situl meu, mentionat mai inainte. Daca ai intrebari speciale - intra pe PM.

Edited by calexe, 30 October 2008 - 12:01.

Roshk

Roshk

Junior Member

Similar cu NrLarry, mi-ar fi mult mai usor sa vin Duminica...
Sâmbătă sunt deja angajat într-o întâlnire cu posesorii de Smart :) Ne găsiți la Casa Poporului de la ora 13.00 :)

Ma voi înscrie pe situl au pentru detalii, merci Calexe.

edlund

edlund

Member

Calexe, pot sa vin direct din Ploiesti si sa ne intalnim acolo?

calexe

calexe

Senior Member

View Postedlund, on Oct 30 2008, 13:32, said:

Calexe, pot sa vin direct din Ploiesti si sa ne intalnim acolo?
Inteleg ca esti din Ploiesti. Mai degraba ne vedem acolo, noi o luam din Bucuresti via Afumati - Buzau. Sa vii in Bucuresti - nu are rost. Iar masina mea e deja plina. Asa ca cine mai vine trebuie sa puna o masina la bataie. Din motive eco eu propun, in masura posibilitatilor, sa va cuplati mai multi intr-o masina. Am facut eu niste reguli, sper de bun-simt, pe situl meu. Si sper sa fie acceptabile.
edlund, te-as ruga totusi sa te inscrii pe situl meu, chiar daca vii din Ploiesti si ne intalnim la fata locului, la Vulcanii Noroiosi din Paclele Mari. Mi-am asumat partea organizatorica si de aceea mi-e mai simplu sa urmaresc derularea cu cei inscrisi pe situl meu. Plus ca s-ar putea sa nu fiu conectat permanent pe forum. Mersi anticipat.
Minitura se tine duminica, 02.noe.. Situl meu e actualizat in acest sens. Vedeti aici.

edlund

edlund

Member

gata sefu, m-am inscris!
Eu plec cu masina goala din Ploiesti, daca ajuta pe cineva...

Lucatas

Lucatas

Active Member

Bafta la pozat! Sa aratati si pe aici cate ceva :P

ER_RO

ER_RO

Junior Member

OK, daca nu va ingrozesc incepatorii, merg si eu.  ^_^

calexe

calexe

Senior Member

Suntem deja 9. Am inchis inscrierile pentru iesirea la Vulcanii Noroiosi de duminica, 02.noe.2008.

calexe

calexe

Senior Member

In urma unor dez-inscrieri, s-au mai eliberat 2 locuri. Cele 2 locuri libere sunt cu plecare din Bucuresti. Suplimentar, daca e cineva doritor sa vina din Ploiesti - poate discuta cu edlund. Inscrierea eventualilor doritori - pe situl meu, aici.

ER_RO

ER_RO

Junior Member

Sa fiu eu prima care trage o concluzie : A FOST BETON !!!

Cei care nu au venit au ce regreta. Om fi facut noi si ceva poze dar, mai presus de asta, am petrecut o zi de vara tarzie excelenta !
Merci Calexe !

Roshk

Roshk

Junior Member

Subscriu la ce a zis ER_RO, a fost superb !
Așteptăm cu nerăbdare următoarea mini tura :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate