Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Rugina la Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
Unde am dat eu cu spray, era doar vopseaua un pic sarita (~1-2 mm2) nu era si grundu sarit (alb).
Unde e sarita pana la tabla se poate curata cu un varf de piatra abraziva si o sula metalica. Degresezi si dai linistit cu betisor de vata inmuiat in vopsea la culoare. Dai de doua ori si gata.

PS: am facut ref la ultimul post al meu.
In rest...stai linistit ca pana acum am ceva masini vopsite integral la activ si nici una n-a ruginit.  :)
Stiu foarte bine cum se pregateste o suprafata pt vopsire.

#56
Florian23

Florian23

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 108
  • Înscris: 29.09.2007
Creion corector, n-am gasit. E chiar la culoare sau e ca sprayu? (mi-a mai sarit si mie pe capota si lateral vopseaua din cauza pietricelelor, nu observi decat daca te uiti atent unde am dat cu spray pus pe varf de betisor de vata).
[/quote]

Pt octavian 28:
Eu l-am luat acum vreo 2 ani din carrefour.Erau mai multe nuante de culori. Si nici nu era scump , din cate imi aduc aminte.

Edited by Florian23, 05 November 2008 - 14:12.


#57
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

Quote

ACUZAȚII. O constănțeancă susține că, la două săptămâni după ce a cumpărat o Dacie Logan, s-a trezit cu caroseria înfundată și capacele ruginite.

O familie din Constanța acuză grupul Dacia Renault de neglijență în procesul de fabricație după ce, la doar două săptămâni de la achiziționarea unei Dacii Logan, a constatat cu surprindere că mașina începe să ruginească.
...
evz

#58
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
creion corector( marker) se gaseste in auchan - 6 lei

#59
Bulanu29

Bulanu29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2012
:confuzzled: Sa va spun povestea mea. Am achizitionat un Logan 1.2 16V Laureate fabricat (asamblat) pe 26.08.2011 si primit pe 07.09.2011. Zilele acestea am ramas perplex cand am vazut ca dupa 9 luni pe tabla de la portbagaj in coltul din stanga deasupra stopului si respectiv pe canalul de scurgere a apei de langa luneta di partea dreapta ... au aparut puncte de rugina. Uitandu-ma mai atent am observat si in masina sub scaunul de la sofer rugina la tevile de imbinare. Ce ma sfatuiti  tinand cont ca masina este in garantie si nu a fost lovita. Va multumesc.

Attached File  portbagaj_rugina.JPG   533.43K   58 downloadsAttached File  portbagaj_rugina_zoom.JPG   684.62K   56 downloads.JPG]Attached File  poza_scaun_1.JPG   874.8K   61 downloadsAttached File  poza_scaun_2.JPG   885.4K   57 downloads

Attached Files



#60
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Te mai uiti o data dupa rugina(eventual folosesti o lampa), iti notezi pe unde gasesti rugina, nu faci semne pe caroserie de nici un fel si te duci la cei de unde ai cumparat-o!
Ai grija la procesul verbal de predare-primire.

#61
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
deci tot varza e tratamentul tablei de Logan si in 2012 ...

Te rog eu frumos, fa pozele in mod macro la tabla vopsita alb si ruginita. Eventual fara blitz. Daca nu stii, roaga pe cineva sa te ajute despre ce si cum se face treaba asta. Si anuntati-l si pe taximetristul Cutzu care nu stie sa fi existat rugina la logan vreodata.

#62
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
Renault nu da la caroseriile din tabla neagra nezincata din tot grupul Renault la nici o masina mai mult de 6ani garantie la coroziune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate