Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

program de editare pagina web

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
M-am gandit sa incerc sa fac un site si imi trebuie un editor (preferabil html). Nu am reusit sa gasesc insa nici unul pe net. Dintr-o alta sursa am facut rost de unul insa e in engleza si eu nu prea le am cu engleza fapt pentru care imi este cam greu sa il folosesc. M-ar interesa daca stiti vreunul care sa fie in romana sau sa aiba si versiune in limba romana. Daca stiti mai multe care este cel mai bun sau care este ultima versiune ?

#2
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
degeaba ai programul in romana daca limbajul e in engleza .
nu vi intelege nici asa . invata engleza si apoi web-design ...

#3
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

aolex, on Jan 20 2005, 20:01, said:

degeaba ai programul in romana daca limbajul e in engleza .
nu vi intelege nici asa . invata engleza si apoi web-design ...

<{POST_SNAPBACK}>


Dac as avea un program in limba romana m-as descurca, dar asa. Pana o sa stiu eu engleza cred ca si net-ul se va desfinta.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
nu mi-o lua in nume de rau... dar daca nu stii engleza mai bine renunti  :cursing:

ai putea incerca totusi frontpage (nu stiu daca are si romana... office este:P )

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
codul e cod, nu e in engleza.

lipsa softului romanesc este vina romanilor, care nu sunt dispushi din principiu sa cumpere software.

#6
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

arty, on Jan 20 2005, 23:09, said:

codul e cod, nu e in engleza.

lipsa softului romanesc este vina romanilor, care nu sunt dispushi din principiu sa cumpere software.

<{POST_SNAPBACK}>


Eu asta ma chinuiam sa spun ca codul s-ar pute aedit si cu programe in limba romana daca ar fii, insa cum eu nu am gasit nici unul ma gandeam ca poate voi stiti.

#7
alex_4ever

alex_4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 06.03.2005

djadi21, on Jan 20 2005, 23:40, said:

Eu asta ma chinuiam sa spun ca codul s-ar pute aedit si cu programe in limba romana daca ar fii, insa cum eu nu am gasit nici unul ma gandeam ca poate voi stiti.

<{POST_SNAPBACK}>

Poate meniul ar fi in romana, de exemplu ai avea: Instrumente -> Strat , sau ceva asemanator. Problema e ca in cazul asta poti lucra numai in mod "Design". Daca o sa ai curiozitatea sa deschizi niste editoare, gen Dreamweaver, HomeSite, FrontPage (astea fiind printre cele mai cunoscute), o sa observi ca pe langa modul Design, mai exista si modurile Split si Code, implementate tocmai pt. ca fara scriere de anumite coduri manual, pierzi mult controlul asupra continutului paginii tale.
Concluzia e ca vei avea pagini mai "superficiale" in modul asta. Totusi, chiar daca insisti, deocamdata nu exista softuri de genul asta si nu cred ca in curand o companie romaneasca va crea asa ceva deoarece costurile ar fi prea ridicate si cerinta mult prea scazuta. Eventual ca unu din marii producatori, gen Microsoft, sa creeze si varianta in "romana" pt softul lor. Succes si invata engleza!

#8
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Am găsit un oarecare program în limba romană, de fapt un editor on-line de site + html, cel de la găzduirea de la myx, he he he  :coolspeak:  :coolspeak:  Păcat că nu are mai multe opțiuni.

#9
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
google e și în română... oare voi încercați să căutați până să întrebați?

uite ce am căutat iar rezultatul 2. mi se pare foarte bun.

pspad

#10
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

gangboy, on Jul 18 2005, 08:01, said:

google e și în română... oare voi încercați să căutați până să întrebați?

uite ce am căutat iar rezultatul 2. mi se pare foarte bun.

pspad

<{POST_SNAPBACK}>


Topicul ii mai vechi, am cautat cu google la vremea respectiva si nu am gasit nimic. Acum vad ca este, thanks.

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si totusi, nu crezi ca ar fi bine sa inveti limba engleza?

#12
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

don_dannielo, on Jul 20 2005, 15:50, said:

Si totusi, nu crezi ca ar fi bine sa inveti limba engleza?

<{POST_SNAPBACK}>



Nu.  :D   :coolspeak:  La ce sa mai invat si o limba inutila si mult prea complicata.

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Asa, pentru viitorul tau.

#14
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

don_dannielo, on Jul 20 2005, 21:16, said:

Asa, pentru viitorul tau.

<{POST_SNAPBACK}>



Deja dam in off-topic, nu stiu la ce le place asa de mult engleza la unii, pentru mine a fost o materie  :puke:  si asa va ramane orice ar fii, poate s-ar schimba totusi ceva daca as fii in America.

#15
Ra964

Ra964

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2005
deci sorry pt off topic da totusi, fara engleza nu faci nik indiferent ca eshti in america sau in slovacia (poate ca ai auzit de limba globala)
p.s: editor in romana e mai mult decat imposibil.....dute la un curs C++ ceva ca altfel n-are rost(nush dak C++ e bun la web design da am luat la nimereala) :worthy:

#16
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

Ra964, on Jul 20 2005, 21:39, said:

deci sorry pt off topic da totusi, fara engleza nu faci nik indiferent ca eshti in america sau in slovacia (poate ca ai auzit de limba globala)
p.s: editor in romana e mai mult decat imposibil.....dute la un curs C++ ceva ca altfel n-are rost(nush dak C++ e bun la web design da am luat la nimereala) :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>



Am gasit deja 2 editoare html in limba romana si curs nu am sa fac, nu are rost mai bine invat singur la ghiceala, mai ales ca deja aproape ca stiu (vezi site-ul meu). Va rog nu mai postati decat daca stiti vreun editor html in limba romana.

#17
neostar

neostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 25.03.2004
nu e chiar functional situl tau....

#18
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

neostar, on Jul 22 2005, 11:53, said:

nu e chiar functional situl tau....

<{POST_SNAPBACK}>



De unde stii ce site am facut, mai ales ca inca nu e gata si nici nu l-am pus pe vreun ftp ?  :w00t:

Edited by djadi21, 22 July 2005 - 15:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate