Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

[VREAU] Sa-mi cumpar ceas de mana

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
8059 replies to this topic

#4375
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Primul tine bateria 40 de luni, al doilea 60 de luni.

In rest specificatii similare, componente placate cu aur, 5 rubine, etc.

Eu bineinteles ca l-as lua pe cel cu durata bateriei mai mare.

#4376
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Trebuie sa existe un revers al medaliei.
Pretul macar, daca restul e identic.

Edited by don_dannielo, 14 January 2018 - 08:52.


#4377
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Cand spui specificatii similare nu inseamna identic.

Si Renault face masini cu specificatii similare cu Mercedes-Benz.

#4378
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,761
  • Înscris: 01.10.2002

 izometric, on 14 ianuarie 2018 - 08:55, said:

Si Renault face masini cu specificatii similare cu Mercedes-Benz.
Iar in ziua de azi sunt sanse sa cumperi Mercedes cu motoare Renault, foaarte bune de altfel: http://media.daimler...ml?oid=13913624
Cam la fel e de multe ori si la ceasuri...

Edited by Wotan, 15 January 2018 - 00:41.


#4379
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014

 don_dannielo, on 14 ianuarie 2018 - 08:51, said:

Trebuie sa existe un revers al medaliei.
Pretul macar, daca restul e identic.
Primul e pe un Claude Bernard si e cu 150 lei mai ieftin decat al doilea care e pe un Atlantic

#4380
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
A venit SNZG de la massdrop, varianta navy blue. Comandat pe 5 decembrie, shipped pe 20 decembrie, azi (16 ianuarie) l-am luat de la oficiul postal vamal, desi eram programat maine Posted Image .
Platit acolo 67 lei TVA si 8 lei comisionarea in vama (posta romana). Am vazut ca au calculat TVA la valoarea stricta a ceasului de 89,99$.
Ceasul arata bine, sunt un pic dezamagit de culoare, ma asteptam sa fie mai ... albastru, dar intr-o anumita lumina pare chiar negru.
Are lume numai pe indicii orelor si pe limbi, nu si pe cifre, dar lumibrite de la Seiko chiar bate cam orice in afara de Armida. Poza e facuta dupa o expunere de 15-20 sec la o lanterna UV.
Diametrul e 43mm, cu tot cu coronita 45mm, cam pe acolo. Cristal mineral si pe fata si pe spate (are vedere la mecanism).
Nu m-am uitat atunci cand l-am luat, dar garantie nexam. Doar 30 zile de la primire sa il dau inapoi. Sper sa nu am probleme cu el.
Si niste poze, asa cum v-am obisnuit.

Attached Files



#4381
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 Aeryn, on 16 ianuarie 2018 - 15:09, said:

A venit SNZG de la massdrop, varianta navy blue. Comandat pe 5 decembrie, shipped pe 20 decembrie, azi (16 ianuarie) l-am luat de la oficiul postal vamal, desi eram programat maine Posted Image .
Platit acolo 67 lei TVA si 8 lei comisionarea in vama (posta romana). Am vazut ca au calculat TVA la valoarea stricta a ceasului de 89,99$.
Ceasul arata bine, sunt un pic dezamagit de culoare, ma asteptam sa fie mai ... albastru, dar intr-o anumita lumina pare chiar negru.
Are lume numai pe indicii orelor si pe limbi, nu si pe cifre, dar lumibrite de la Seiko chiar bate cam orice in afara de Armida. Poza e facuta dupa o expunere de 15-20 sec la o lanterna UV.
Diametrul e 43mm, cu tot cu coronita 45mm, cam pe acolo. Cristal mineral si pe fata si pe spate (are vedere la mecanism).
Nu m-am uitat atunci cand l-am luat, dar garantie nexam. Doar 30 zile de la primire sa il dau inapoi. Sper sa nu am probleme cu el.
Si niste poze, asa cum v-am obisnuit.
Frumos, sa il stapanestio sanatos.

#4382
andreimarinica

andreimarinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.04.2012
Salut! Mi-am comandat de curand, la inceputul lui ianuarie, un Seiko SKX 007. Nu eram sigur daca o sa imi placa extrem de mult, dar l-am luat oricum. Acum, dupa vreo 3 saptamani, pot sa spun ca nu cred ca este potrivit pentru mine si pentru stilul meu de viata(este un ceas sport, iar eu ma imbrac de obicei mai elegant) si planuiesc sa il vand. Am cureaua originala de cauciuc, plus o curea NATO, cutia in care a venit + manualul si garantia. Singurul lucru care ma face sa ma gandesc mai bine daca sa il dau este mecanismul. Desi este unul destul de standard, merge constant cu +4-5secunde pe zi, ceea ce mi se pare extraodinar pt un ceas entry level. Daca este cineva interesat, astept un mesaj :D
P.S: Imi pare rau daca postarea nu isi are loc pe acest topic.

Attached Files



#4383
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011
Eu nu imi dau din ceasuri nici batutPosted Image . De la SEIKO am modelul de mai jos varianta cu bratara metalica, mecanism intr-adevar f. bun desi este un entry-level mai ieftin decat al tau. Ii poti pune o curea de piele si se asorteaza mai bine la o tinuta mai elegantaPosted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I4HWiEFilyA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by skilton, 24 January 2018 - 21:12.


#4384
AdRaat

AdRaat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 17.10.2010
https://bb-shop.ro/c..._automatic.html

Merita banii? Imi place cum arata.

#4385
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Merita. Certina sunt foarte bine lucrate pentru banii dati. Peste Atlantic, Doxa, Claude Bernard.

#4386
alexbowwow

alexbowwow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 12.06.2010
De pe ce site-uri as putea lua un ceas marca Fossil care sa fie si original?
Acesta ar fi ok?

#4387
korbus

korbus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2005
Incepe cu B&B. Pe de alta parte, nu-mi dau seama cine s-ar obosi sa falsifice ceasuri Fossil, dar poate ma insel...

Edited by korbus, 03 February 2018 - 16:44.


#4388
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 korbus, on 03 februarie 2018 - 16:40, said:

Incepe cu B&B. Pe de alta parte, nu-mi dau seama cine s-ar obosi sa falsifice ceasuri Fossil, dar poate ma insel...
Nimeni. E ca si cum ai falsifica Loganul.

#4389
alecsino1

alecsino1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 16.11.2009
Cee  ?? Adica ce vrei sa zici ???
Loganul meu e cel mai tare.

#4390
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
fossil sunt fashion. like manele diesel watches...

#4391
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 andreimarinica, on 24 ianuarie 2018 - 19:24, said:

Salut! Mi-am comandat de curand, la inceputul lui ianuarie, un Seiko SKX 007. Nu eram sigur daca o sa imi placa extrem de mult, dar l-am luat oricum. Acum, dupa vreo 3 saptamani, pot sa spun ca nu cred ca este potrivit pentru mine si pentru stilul meu de viata(este un ceas sport, iar eu ma imbrac de obicei mai elegant) si planuiesc sa il vand. Am cureaua originala de cauciuc, plus o curea NATO, cutia in care a venit + manualul si garantia. Singurul lucru care ma face sa ma gandesc mai bine daca sa il dau este mecanismul. Desi este unul destul de standard, merge constant cu +4-5secunde pe zi, ceea ce mi se pare extraodinar pt un ceas entry level. Daca este cineva interesat, astept un mesaj Posted Image
P.S: Imi pare rau daca postarea nu isi are loc pe acest topic.

Adica tu ai un singur ceas pentru toate ocaziile?

Nu stiu daca sa fiu invidios pe tine sau sa te compatimesc.

In alta ordine de idei, desi am ceasuri pentru orice ocazie, ceasul pe care il port cel mai mult este Apple Watch. Iar ceasuri pe care am dat o gramada de bani stau si aduna praf. Metaforic vorbind ca de fapt stau in cutia de ceasuri.

#4392
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 izometric, on 10 februarie 2018 - 09:05, said:

Adica tu ai un singur ceas pentru toate ocaziile?

Si eu tot asa am, de ce nu ar fi ok? Posted Image E un diver cu bratara metalica, arata f bine si se potriveste cam la orice tinuta.

Edited by figo1988, 10 February 2018 - 13:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate