Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

promovare site

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
salut,

caut pe cineva(firma/sau nu) pentru promovare site de cumparaturi online.
ma intereseaza ceva pe termen lung(nu de genul te costa 2000 euro si ajunde primul)
se poate face contract/sau nu...astept oferte

#2
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Te intereseaza si sa cumperi spatii publicitare pe site-uri ?

#3
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postm_criss23, on Oct 28 2008, 00:15, said:

ma intereseaza ceva pe termen lung(nu de genul te costa 2000 euro si ajunde primul)

In seo nu cred ca ti se poate garanta asa ceva...tehnicile is "testat" nu "garantate" ;) 2000 de euro inseamna 6-8 luni de munca...sau maxim 2 de munca exclusivista (doar pentru acest proiect).

Edited by lord_ice, 28 October 2008 - 14:15.


#4
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Dar sa lasam omul sa detaliezi.
EU sunt interesat.
Da-mi detalii despre site. A mai fost promovat de cineva?

#5
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Eu cred ca prinicipala informatie necesara este domeniul , restul se afla repede.

Astept PM....sa vedem daca merita.

Edited by lord_ice, 28 October 2008 - 15:01.


#6
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
produse pentru copii
magazin online
carucioare, patuturi jucarii
situl este schimbat decateva zile...si este in cadere libera
as vrea sa stiu cum pot creste spre 500-1000 vizitatori pe zi cat mai repede

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Apropo, lasand la o parte seo, am un site despre femei pe care il dezvolta prietena mea, nu te-ar interesa niste linkuri/reclame?

Quote

produse pentru copii

Nu pare imposibil de atins un loc sus in nisa asta...m-am uitat insa doar la site-ul de pe locul 1.

Edited by lord_ice, 28 October 2008 - 17:00.


#8
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
pentru moment ma intereseaza doar promovarea...
e cam urgenta treaba......situl e cam gata si trafic cam zero

#9
axells

axells

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.10.2008
dupa parerea mea cea mai buna metoda de promovare in special pentru traffic e spamul .... de exemplu iti cauti cateva sute de adrese de tip proxy (cgi-uri) si iti faci conturi pe site-uri de torrent de genul mininova,etc sau altele care le vezi ca au ceva trafic si dai drumul la spam :)) mie mi-au venit in cca 1 ora si 3000 vizitatori si asta asa de joaca ca nu am inceput sa ma ocup serios , parerea mea daca vrei o asculti daca nu poti sa faci cu bannere sau link-uri dar nu dau rezultate asa de bune (ori poti sa te documentezi in domeniul black seo , blackhat si asta da roade foarte bune daca ai programe si cunostinte necesare)

Edited by axells, 28 October 2008 - 17:03.


#10
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
bravo tata.

ma intereseaza doar daca lucrurile se vor a fi facute ca la carte. nu asa cum s-a mentionat in postul de mai sus acestuia.

te rog lasa-mi si mie un pm cu datele site-ului.

#11
axells

axells

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.10.2008
eu doar am spus o parere tu faci cum crezi , uite daca vrei sa le faci ca la carte atunci nu astepta sa iti vina vizitatorii singuri munceste si o sa ai rezultate , primul pas e sa il inscrii in cat mai multe motoare de cautare , directoare , site-uri de acest gen ori foloseste programe concepute sa faca asa ceva , desigur daca ai prea multi bani e normal sa le cumperi si sa nu le piratezi , o zi buna in continuare

#12
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
axells eu cred ca ai prea putini ani si prea putina experienta.
Cand mai cresti poti posta aici. Acum lasa discutiile de barbati sa se duca intre barbati....si succes la ridicat site-uri prin spam  :roflmaofast:

#13
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

View Postlord_ice, on Oct 28 2008, 18:27, said:

axells eu cred ca ai prea putini ani si prea putina experienta.
Cand mai cresti poti posta aici. Acum lasa discutiile de barbati sa se duca intre barbati....si succes la ridicat site-uri prin spam  :roflmaofast:

Lasa-l. :)
Daca m_criss23 este interesat si intradevar vrea ceva trebuie doar sa dea mai multe detalii.

#14
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Stai linistit, te va contacta maine, ca omu nu conduce un business stand pe softpedia ;)

#15
axells

axells

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.10.2008
k lord_ice multumesc de propunere si succes si tie la urcat site-uri prin banner sau link ex ca sa nu mai vorbesc de seo daca stii ce inseamna , bafta (my last stand ca sa zic asa)

#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postaxells, on Oct 28 2008, 18:55, said:

k lord_ice multumesc de propunere si succes si tie la urcat site-uri prin banner sau link ex ca sa nu mai vorbesc de seo daca stii ce inseamna , bafta (my last stand ca sa zic asa)

Chiar stiu  ;) si nu am propus banner sau link exchange* decat pentru acel site pentru ca de obicei femeile(mamele) is cele ce cumpara cele mai multe produse pentru copii...apropo, eu nu am un site "femei" in sensul de "femei goale" ;)

*  hai ca aici ma luai dupa tine, sa specific, nu vreau banner/link exchange cu nimeni, ca mai citesc si altii pe aici

Apropo axells cat a trecut de cand miorlaiai ca nu stii sa redirectionezi un site? Si cum te rugai? Si cine te-a ajutat? Vezi ce nesimtit esti? :) Sa te stapanesti sanatos!

Edited by lord_ice, 28 October 2008 - 18:12.


#17
axells

axells

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.10.2008
da lord_ice ma miorlaiam ca nu stiam sincer sa fiu ce ma interesa (si crede-ma ca nici tu nu stiai sigur mai ales ce ma interesa nu ce ziceai tu "redirectionare".... altceva mai complicat dar in fine) mai ales ca nu m-am ocupat cu de astea pana acum dar ai vazut ca am descoperit singur deci m-a ajutat cineva? in fine cred ca tu (sau poate preferi dvs) esti si ai fost atotstiutor dar in fine hai ca deja ai cam depasit bunul simt si cerintele acestui topic , pe cand eu doar am dat o propunere daca nu era acceptata putea fi ignorata pur si simplu dar ce sa le explic eu la copii din ziua de azi cu nick-uri de prin basme care stiu doar sa urle cand nu e cazul (majoritatea va dati mari webmasteri dar de fapt furati sau clonati alte idei la nesfarsit de pe alte forumuri din strainatate sau nu unde sunteti doar niste vizitatori) deci o zi buna si te rog fara alte comentarii stupide in special ca e ceva timp de cand bantui pe aici(dar nu mai mult ca mine te asigur desi acum sunt cam la al 20 lea user) si se mai presupune ca esti senior , cu respect Eu (scuze celorlalti in special celui ce a deschis topicul daca vi s-a ca am gresit cu ceva , dar din spirit atreprenorial de moldovean am crezut ca ajut) .... asa lord_ice ce ziceai? poti continua "ca eu nu" si apropo nu mai fi asa de topit pe topicurile tale (mai bine ai lucra la vulnerabilitatile site-ului tau ca nu se stie niciodata) dar asta nu vine de la mine , in fine o zi buna ... sau nu

Edited by axells, 28 October 2008 - 19:11.


#18
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Nu-ti fa tu griji de site-urile mele si lasa amenintarile, habar n-ai cu cine vb, si chiar crezi ca esti singurul care e la al nshpe-mii-lea nick?
Copii? Ha ha ha ...doh... daca vb altcineva la peste 40 de ani probabil ca nu as fi zis nimic, dar tu...come on, be serios kid!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate