Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Mai e revista TV Satelit la fel de buna ca pe vremuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

Poll: Revista TV Satelit (35 member(s) have cast votes)

Mai e revista TV Satelit la fel de buna ca pe vremuri?

  1. DA (8 votes [22.86%])

    Percentage of vote: 22.86%

  2. NU (27 votes [77.14%])

    Percentage of vote: 77.14%

Vote Guests cannot vote

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Mai e revista TV Satelit la fel de buna ca pe vremuri? Sau s-a schimbat complet de cand a fost preluata de Ringier?

#2
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postduculeana, on Oct 27 2008, 17:04, said:

Mai e revista TV Satelit la fel de buna ca pe vremuri? Sau s-a schimbat complet de cand a fost preluata de Ringier?
S-a mai scris ceva asemanator aici






P.S.:Vad ca din lipsa de ocupatzzie Duculeana tu ai inceput sa scrii comentarii fara rost offtopic la topicele mele.Serios nu am nimic cu tine dar am crezut ca esti capabil de mai mult si de mai bine :)


#3
kolerik

kolerik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.02.2007
@doktorofsat:
cu tot respectul pt munca depusa de tine pana acum aici,  TV Satelit si Info Satelit nu e acelasi lucru.

TV Satelit era, si banuiesc ca mai este,  o revista bilunara, cel putin inainte sa fie preluata de Ringier, era o revista de calitate cu informatii bogate despre receptia satelit.

Info Satelit, revista despre care ai scris tu in acel topic si ai punctat foarte bine, este o revista trimestriala.
La data inaugurarii se dorea a fi un supliment pt a completa informatiile TV Satelit.

Si ca sa fiu on topic, calitatea acestora a scazut foarte mult de la preluare prin simplu fapt ca de la preluare, Ringier au umplut paginile cu "viata mondena", ori te astepti de la o revista care se cheama TV Satelit sa gasesti informatii despre sateliti, asa cum ii zice si titlul, nu aceleasi fete de pe la tv.

De mentionat faptul ca pe langa cele 2 reviste mentinate mai sus, exista si o a treia cu public tinta abonatii la tv cablu, si cred ca ati ghicit, se numea Tele Cablu.

Nu stiu exact cum era in alte orase, dar in Bucuresti, daca nu te duceai dimineata la chiosc, dupa ora 11 numai gaseai nici un exemplar din cele 3 reviste. De la preluarea Ringier, datorita faptului ca au schimbat continutul, nu am mai fost interesat de nici una dintre ele, si ca mine sunt foarte foarte multi.

#4
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
kolerik am zis asemanator , stiu ca ne e aceeasi lucru!

Info Satelit totusi are lucruri care imi plac: review-uri bune ale receptoarelor de satelit (ultimele aparitii pe piata) si chestii despre antene

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Ce alte programe v-ati dori sa mai contina revista? Ce-i mai lipseste?

#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Inainte luam si eu TV mania, dar de cand am net si EPG la Dolce nu mai cumpar acest gen de reviste. Probabil ca sunt multi ca mine, carora le vine mai usor sa caute programul pe EPG sau pe net decat sa umple casa cu ziare.

#7
punisher07

punisher07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2008
E o revista de tot rahatu.
De ce?
Pentru ca am castigat un abonament pe un an de zile shi nu au fost in stare sa onoreze acest abonament desi le-am transmis toate datele cerute.
Au invocat fel de fel de motive... cert e ca nu s-au tinut de "cuvant" si nu mi-au acordat acest abonament nici in ziua de azi.
In concluzie recomand tuturor cititorilor sa nu mai participe la concursurile din cadrul acestei reviste deoarece o sa cheltuiasca bani degeaba(pe corespondenta). Mentionez ca castigul meu era de cca 100 ron si nu a fost onorat. Deci nu aveti sperante desarte pt castiguri mai mari.
Pt orice detalii contactati-ma pe adresa [email protected].

#8
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Tv Satelit nu mai există. Ceea ce este acum pe piață e doar o copie nereușită a TV Mania.

#9
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
De cand cu net-ul nu am mai luat Program TV.Obisnuiam inainte sa iau Tv Satelit sau Tv Mania.Erau bune la vremea aceea.acum 7-8 ani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate