Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Best e-commerce script ?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
caut un script , gratis sau cu bani ... pentru comert online


am nevoie sa fie stabil (fara bug-uri , fara brese de securitate)
- sa fie fiabil ( sa aibe o interfata pe care sa o pot simplifica sau complica in functie de nevoi)
- sa am de unde sa primesc suport tehnic (free sau cu bani)

pana acuma am gasit osCommerce , scriptul celor de la volution.com .... am gasit chiar si o solutie romaneasca proaspat lansata virtualro.ro ...

voi ce parere aveti ??


    Care este scriptul de e-commerce care merita cea mai mare atentie ?

    Astept raspunsurile celor avizati, eventual cu niste comentarii/explicatii la raspunsurile date.

    Multumesc anticipat.

#2
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
incearca Prestahop ..e free si e dupa parerea mea e cel mai tare de pe piata sau daca nu Magento

#3
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006

View Postclipocet, on Oct 27 2008, 15:28, said:

incearca Prestahop ..e free si e dupa parerea mea e cel mai tare de pe piata sau daca nu Magento


wooo.... m`ai bagat in ceata... nu am auzit de astea 2 de pana acuma... am auzit si eu de cs-cart ... cube-cart osCommerce zenCart .... dar de astea nusht nimic.....



mai multe info ???

#4
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
http://demo.cs-cart.com
http://www.interspir...m/shoppingcart/

Prime 2 la nivel world wide...eu personal prefer cs-cart-ul

#5
bokdan

bokdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2008
Si eu iti recomand tot cs-cart. Are multe functii si un pret foarte bun pentru ce stie sa faca. Au si distribuitor in Romania ..vezi pe forum ca s-a mai discutat.

#6
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
merci pt infos..

pana la urma am ales solutia de la interspire.com


o sa fac achizitia saptamana viitoare... si probabil o sa mai deschis un thread sa vad cine mai foloseste acest script ... cu bune cu rele.. .:)

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Ai ales solutia cea mai scumpa si cea mai putin raspandita in Romania dar foarte buna...nu stiu cine il mai poate folosi pe aici, poate nulled, original sigur nu-l are mai nimeni pe site :)
Romanul cand e vorba de buzunarul propriu...

#8
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006

View Postlord_ice, on Nov 1 2008, 18:41, said:

Ai ales solutia cea mai scumpa si cea mai putin raspandita in Romania dar foarte buna...nu stiu cine il mai poate folosi pe aici, poate nulled, original sigur nu-l are mai nimeni pe site :)
Romanul cand e vorba de buzunarul propriu...


ca e putin raspndit nu e o problema... i-am ales pe ei din mai multe considerente.. unul dintre ele fiind vechimea cu care se lauda (from 1999, incorpored in 2003)

ma tenteaza si pachetul de suport tehnic & mentenanta ca nu e scump...

mai revin cu detalii si impresii dupa ce il instalez si incep sa bag produsele

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
:) Scuza-ma ca intreb dar ce versiune ai luat?

#10
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
am luat versiunea cea mai ieftina, urmand ca imediat ce voi depasi 100 de produse (o sa vand totusi niste chestii mai specializate) sa fac upgrade ....

dar de ce intrebi?

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Scuze, nu ma asteptam sa ai nevoie sub 100 de produse si stiam ca unlimited tinde spre 2000 $

#12
sinceadv

sinceadv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2008

View Postcristi12300, on Nov 3 2008, 07:42, said:

am luat versiunea cea mai ieftina, urmand ca imediat ce voi depasi 100 de produse (o sa vand totusi niste chestii mai specializate) sa fac upgrade ....

dar de ce intrebi?

salut
am vazut filmuletul ala de prezetare al scriptlui, pare ff interesant pt usurita de administrare.
Parerea mea, are totusi nishte minusuri. De exemplu:
- nu am vazut nimic de filtrarea unei cautari
- nu poti personaliza layoutul, te poti trezi ca sunt 50 de magazine cu acelashi design

Mai shtie cineva si ate solutii pt magazine online? In afara de Zen Cart, osCommerce, Magento, Presta Shop.

Multumesc,.

#13
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
l-am luat.. l-am instalat pe server propriu... insa din pacate nu merge sa ma loghez... are o problema..

bag user si parola si se reincarca pagina de login fara sa se intample nimic. daca bag user sau parola gresita ma anunta ca nu e bine ...

nusht ce poate sa aibe...

#14
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Cere-le lor support, nu te putem ajuta noi care nu le cunoastem codul.

Mie Cs-Cart mi se pare cel mai tare, chiar acum lucram la un proiect pe el, are tot ce-ti trebuie in materie de functii, support de nota 10 la ei, ceva pluginuri pe forumul lor, si un sitem de templates foarte flexibil ce-ti permite sa-ti faci propriul skin sau sa adaptezi un template html/css foarte rapid (au si un tutorial detaliat) , clientul e foarte multumit de script si intentioneaza sa ma achizitioneze inca 3 licente si ptr celelalte shop-uri...

deci nu pot decat sa raman la recomandarea de mai sus, pentru vizitatorii acestui thread.

#15
sinceadv

sinceadv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2008
Salut
Intrebarea mea este pentru persoanele care au ceva experientza cu magazinele online: credeti o persoana care nu are cunostinte de programare poate lua de la zero un script (gen Interspire sau Magento sa zicem) si sa il adapteze (dpdv al designului) pentru nevoile sale?

Am ceva experienta in design (Photoshop, Illustrator, InDesign), prepress (CorelDraw), dar programare deloc. Sa modifici un template al unui astfel de script este o chestiune care necesita neaparat conostinte de programare? Sau este ceva intuitiv? Sau credeti ca este mai oportun, ca sa nu imi prind urechile, sa apelez la cineva mai priceput?

Multumesc pentru raspunsuri.

#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Templatul e cod. Nu stiu la interspire, dar cel mai ushor de modificicat mi se par oscommerce (dar limitat totusi la ce ai putea dezvolta) si cs-cart (unde totul este dinamic, php smarty) ... daca ai facut un skin pentru wordpress te-ai putea descurca intuitiv cu cs-cart, seamana f mult cu pligg la template...dar acolo e cod, php in "tagurile" html-ului tau...engine-ul este smarty...

#17
sinceadv

sinceadv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.09.2008

View Postlord_ice, on Dec 8 2008, 12:01, said:

Templatul e cod. Nu stiu la interspire, dar cel mai ushor de modificicat mi se par oscommerce (dar limitat totusi la ce ai putea dezvolta) si cs-cart (unde totul este dinamic, php smarty) ... daca ai facut un skin pentru wordpress te-ai putea descurca intuitiv cu cs-cart, seamana f mult cu pligg la template...dar acolo e cod, php in "tagurile" html-ului tau...engine-ul este smarty...

Am inteles ... deci mi-ash prinde urechile rau daca incerc sa modific ceva ... inseamna ca imi ramane varianta sa apelez la un cunoscator in acest sens. Multumesc pentru sugestie.

#18
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Arunca o privire pe aici : http://cs-cart.com/c...tachment_id=204
(Design integration guide for Cs Cart) sa vezi cam la ce sa te astepti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate