Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Task manager si registry disabled by Administrator

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
61 replies to this topic

#55
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Pe Windows 7 am dezactivat TaskManager din registry, am rulat programul si nu merge. Din registry am modificat la loc si a mers. Concluzie: Nu functioneaza pe W7.

#56
FoxWizzy

FoxWizzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.09.2009
Humm...in mod normal ar trebui sa mearga pe ori ce windows...Official te rog sa imi scri locatia REG de la task manager ...pt ca eu nu am W7 sa le compar


EDIT.  Asta ii locatia REG la W7?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Edited by FoxWizzy, 25 September 2009 - 10:39.


#57
icamper

icamper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2009
salut  bai am avut aceeasi problema cu win32/sality.nau am dat format la tot + reinstal win , si mi-am instalat Norton Internet Security 2006 care era pe cd cu driveri de placa de baza ,as vrea sa stiu daca e un av bun (iam dat update tot + l-am lasat sa tina firewallu lui personal) astept niste recomandari Va multumesc  :rolleyes:

#58
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 icamper, on 4th October 2009, 10:14, said:

salut  bai am avut aceeasi problema cu win32/sality.nau am dat format la tot + reinstal win , si mi-am instalat Norton Internet Security 2006 care era pe cd cu driveri de placa de baza ,as vrea sa stiu daca e un av bun (iam dat update tot + l-am lasat sa tina firewallu lui personal) astept niste recomandari Va multumesc  :rolleyes:

Nu stiu ce cauti cu relicva aia pe PC.
Avast sau Avira free.

http://www.softpedia...l-Edition.shtml

http://www.softpedia...e-Edition.shtml

Enjoy !

#59
e_razer

e_razer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.10.2009
salut.am o intrebare...am aceeasi problema cu taskmanager indiferent ce windows instalez...de obicei folosesc vista x64.

dupa ce instalez windowsul am task manager..apoi dupa cateva restarturi imi dispare....daca imediat ce instalez windowsul...fac toate update-urile acelea oficiale de securitate etc se rezlva intr-un fel problema ? a incercat cineva ?

caci mie nu mi-a mers cu nimic din ce scrie mai sus.

#60
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Instaleaza Windows fara cablul de net conectat. Instalezi antivirus si firewall de pe un CD curat (sau ceva) si apoi conectezi internetul si rulezi Windows Update.

#61
mirelos

mirelos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.01.2010
am si eu acest virus, am citit toate posturile am incercat din variantele voastre nu am reusit sincer... pot  postez  un log cu hjthis sau Malwarebytes?

Edited by mirelos, 20 January 2010 - 19:01.


#62
JulotM

JulotM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 01.04.2009
N-ai reusit pentru ca n-ai respectat intocmai pasii care trebuiau parcursi sau ai ales variante nepotrivite.

Deschide un nou topic si posteaza un log HijackThis.



Este destul de mare acest topic, nu cred ca se mai intelege ceva din el pentru cineva care are nevoie de o dezinfectie cat mai rapida/eficienta. In concluzie, daca sunt persone care se confrunta cu aceasta problema, sunt rugate sa arunce o privire in acest topic, iar daca intampina greutati sa deschida un topic nou.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate