Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Nu pot plati cu cardul servicile Adwords

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Am un card de 4 zile, card cu care deja am cumparat cateva "bunuri" dupa net fara sa am probleme. Astazi am incercat sa-mi activez contul Google Adwords am introdus toate datele si imi apre urmatorul mesaj:

De ce imi apare acest mesaj, pe card mai am disponibil aproximativ 150 Lei (50$). ?

"Nu v-am putut autoriza o plată pe cardul dvs. de credit.
Vă rugăm să încercați să faceți o altă plată, mergând la pagina dvs. Faceți plăți. Dacă este nevoie să vă actualizați detaliile de plată înainte de a încerca o altă plată, vă rugăm să mergeți la pagina dvs. cu Preferințe de facturare. Luați notă că, dacă balanța dvs. ajunge la zero, sistemul nostru oprește automat afișarea anunțurilor dvs. până când veți face o altă plată."

#2
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007

 daniel21, on Oct 23 2008, 17:12, said:

Am un card de 4 zile, card cu care deja am cumparat cateva "bunuri" dupa net fara sa am probleme. Astazi am incercat sa-mi activez contul Google Adwords am introdus toate datele si imi apre urmatorul mesaj:

De ce imi apare acest mesaj, pe card mai am disponibil aproximativ 150 Lei (50$). ?

"Nu v-am putut autoriza o plată pe cardul dvs. de credit.
Vă rugăm să încercați să faceți o altă plată, mergând la pagina dvs. Faceți plăți. Dacă este nevoie să vă actualizați detaliile de plată înainte de a încerca o altă plată, vă rugăm să mergeți la pagina dvs. cu Preferințe de facturare. Luați notă că, dacă balanța dvs. ajunge la zero, sistemul nostru oprește automat afișarea anunțurilor dvs. până când veți face o altă plată."

Esti absolut sigur ca mai ai banii aia? Prin Internet Banking uneori platile apar evidentiate mai tarziu; asta inseamna ca tie iti apar bani in cont, desi nu-i mai ai. Poti sa incerci sa mai pui niste bani pe card.

#3
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 mstanciu, on Oct 23 2008, 17:22, said:

Esti absolut sigur ca mai ai banii aia? Prin Internet Banking uneori platile apar evidentiate mai tarziu; asta inseamna ca tie iti apar bani in cont, desi nu-i mai ai. Poti sa incerci sa mai pui niste bani pe card.

Cand mi-am facut cardul am depus 350 Lei si am cumparat de la joomlart.com dreptul de a fi membru pentru 70$ adica 200 Lei...deci ar trebuii sa mai am cel putin 150 Lei.

Poate sa mai fie si altceva ? Oricum eroarea aceasta mi-a dat-o in 10 secunde dupa ce am introdus datele (si am apasat "butonul" si nu stiu daca mi-a verificat disponibilul din cont.

#4
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Mai ai cateva verificari de facut:
- daca nu cumva ti-au luat o taxa de administrare card, cont - cand ti-ai facut cardul.
- daca Adwords ti-a verificat cardul - nu neaparat pentru o plata.
Ce suma ai incercat sa platesti? Stiu ca se ia si o taxa de deschidere cont.
Daca nu e prea complicat, ai putea sa verifici efectiv (la banca sau bancomat) ce suma mai ai.

#5
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Am incercat sa platesc 10 $ + 5 $ taxa de deschidere cont.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Despre ce card e vorba?

#7
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 don_dannielo, on Oct 23 2008, 19:26, said:

Despre ce card e vorba?

Master Card Mondo de la BT.

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Google Adwords iti cere CVV-ul?

Stiam a BT nu autorizeaza tranzactiile fara CVV, trebuie sa completezi o cerere speciala.

#9
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
Mergi la banca,si eu am avut aceeasi problema,Mastercard la BRom, plati online cu el pina atunci fara probleme la google nu il accepta.Am mers la banca si sa aflu ca al meu card NU poate fi folosit la plati onlin,aloooooooo tanti...am cumparat cu el de pe net , pina acum...se uita aia ca curca-n lemne , nu se poate, ma leshi! habar nu aveti ce faceti aici,sa apucat sa dea citeva telefoane la carduri si sa activat(ma sunat cam dupa 1 ora sa confirme asta)
Iar faptul ca eu am platit cu el online...erau in ceata total aia,nu isi puteau explica cum de am reusit asta...

Edited by blondu', 23 October 2008 - 19:27.


#10
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 blondu', on Oct 23 2008, 20:24, said:

Mergi la banca,si eu am avut aceeasi problema,Mastercard la BRom, plati online cu el pina atunci fara probleme la google nu il accepta.Am mers la banca si sa aflu ca al meu card NU poate fi folosit la plati onlin,aloooooooo tanti...am cumparat cu el de pe net , pina acum...se uita aia ca curca-n lemne , nu se poate, ma leshi! habar nu aveti ce faceti aici,sa apucat sa dea citeva telefoane la carduri si sa activat(ma sunat cam dupa 1 ora sa confirme asta)
Iar faptul ca eu am platit cu el online...erau in ceata total aia,nu isi puteau explica cum de am reusit asta...

Si eu sunt sigur ca cei de la banca sunt la fel de afoni ca si mine, asa ca ce sa le cer ? Activarea carui serviciu ?

#11
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
Le spui ca vrei sa faci plati online si nu iti accepta cardul,se activeaza o chestie sa permita cardului tau sa fie acceptat pt plati.

#12
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 blondu', on Oct 23 2008, 21:44, said:

Le spui ca vrei sa faci plati online si nu iti accepta cardul,se activeaza o chestie sa permita cardului tau sa fie acceptat pt plati.


Abia astazi cred ca ajung cu cardul la BT, si pana la urma ce le spun sa-mi activeze? (cum se numeste serviciul sau ce-o fi el ?) Pentru ca eu am mai facut plati online si a mers fara probleme singurul care nu imi accepta pana acum cardul este google adwords.

#13
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Am reusit sa activez cardul. :)
Problema esta ca acum desi trafic.ro nu imi arata nici un vizitator venit din google adsense, in statisticile contului vad ca deja ma 4 clicuri si vreo 40 centi luati.

#14
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Tu cu trafic.ro iti verifici vizitele ?
Hmm... Nu e de bine.e

#15
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 terratec, on Nov 11 2008, 10:56, said:

Tu cu trafic.ro iti verifici vizitele ?
Hmm... Nu e de bine.e

Trafic.ro pentru statistici aproape in timp real :). Google Analytics imi arata statisicile si dupa 24 de ore.

#16
lalaverim

lalaverim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.11.2008
Compari mere cu pere.

#17
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
foarte tare...te plangeai ca nu merge cardul cu google si la final spui ca s-a rezolvat..insa nu spui si cum...ca poate mai suntem si altii in situatia ta.
unde era probleme? la banca? cum s-a rezolvat?

#18
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Te duci la banca si le ceri sa permita tranzactii efectuate de pe net pentru cardul tau fara introducerea codului CVV. Aia de la banca te pun sa completezi o cerere pe propria raspundere si pe ce perioada de timp cardul tau sa functioneze in asemenea regim "riscant" fara cod CVV . Apoi a doua zi verifici cardul. Asa am facut eu cu cardul meu Mastercard Mondo de la BT si acum il folosesc peste tot pe net, inclusiv pentru paypal.com si adwords.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate