Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

HP Ipaq 214

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gafton26

gafton26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 08.08.2006
Salut.

Sunt in cautarea unui PDA fara telefon si fara gps integrat. Privirea mi s-a oprit asupra unui HP IPAQ 214.


Caracteristici pe scurt
Sistem de operare instalat   Windows Mobile? 6 Classic
Tip procesor                             Marvell PXA310 Processor
Viteză procesor                   624 MHz
Tip ecran                             TFT
Dimensiune ecran               4.0"
Rezoluții video                         640 x 480, 65K colours, 16-bit
Tastatură                                   fara

RAM + ROM  

Flash ROM: 256
SDRAM: 128


Tehnologii wireless                   Integrated WLAN 802.11b/g, Bluetooth? 2.0 with EDR
Receptor GPS                     No integrated GPS
Cameră integrată                   No integrated camera
Software inclus
HP exclusive applications: HP iPAQ Help and Support, HP iPAQ QuickStart Tour, HP iPAQ Setup Assistant, Certificate Enroller, Asset Viewer, iPAQ Wireless Manager, HP Photosmart Mobile, Bluetooth? Manager, Today Panel Lite, HP Enterprise Mobility Agent, HP Mobile Print

Greutate                               190 g
Dimensiuni (L x A x î)           7.54 x 1.75 x 13.39 cm
Caracteristici alimentare       Battery: removable/rechargeable 2200 mAh Lithium-Ion (user changeable)

Unelte de sincronizare         Mini-USB desktop synchronisation cable
Sloturi extensie                     SDIO and CF card slots
Porturi externe I/O                 1 24-pin connector and 1 mini-USB connector for synchronization and charging
Audio                                 Integrated microphone, receiver, 2 speakers and one 3.5 mm 4 pin stereo headphone jack
Cameră integrată
No integrated camera
Caracteristici ergonomice           5-way navigation with press to activate, 4 programmable keys, voice recorder, 1 power button, 1 reset button


Intrebarea mea este daca cu cei 1000 de lei pe care i-as da pe el as putea cumpara ceva cu mult mai bun. Mentionez inca o data ca nu vreau gps sau.si telefon inclus.

10x

Attached Files


Edited by gafton26, 23 October 2008 - 15:36.


#2
gafton26

gafton26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 08.08.2006
deeeeeci ?

#3
gafton26

gafton26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 08.08.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xMP8-FspGE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Pentru business e perfect. Daca nu te deranjeaza ca e 'classic' si n-are GPS,GSM etc. eu zic ca merita banii. Combinatia asta (ecran 4" si RAM 128) nu o gasesti prea des la pda-uri. In schimb,la aceiasi bani iti poti lua un pda cu ecran si Ram inferioare dar cu Gps (vezi Mio P560,Asus A696). Daca vrei totusi mai ieftin, te poti uita si la fratiorul lui mai mic, IPAQ 114,dar care are display/Ram mai mici. ;)

#5
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007

View Postgafton26, on Oct 23 2008, 15:33, said:

Salut.

Sunt in cautarea unui PDA fara telefon si fara gps integrat. Privirea mi s-a oprit asupra unui HP IPAQ 214.


Caracteristici pe scurt
Sistem de operare instalat   Windows Mobile? 6 Classic
Tip procesor                             Marvell PXA310 Processor
Viteză procesor                   624 MHz
Tip ecran                             TFT
Dimensiune ecran               4.0"
Rezoluții video                         640 x 480, 65K colours, 16-bit
Tastatură                                   fara

RAM + ROM  

Flash ROM: 256
SDRAM: 128


Tehnologii wireless                   Integrated WLAN 802.11b/g, Bluetooth? 2.0 with EDR
Receptor GPS                     No integrated GPS
Cameră integrată                   No integrated camera
Software inclus
HP exclusive applications: HP iPAQ Help and Support, HP iPAQ QuickStart Tour, HP iPAQ Setup Assistant, Certificate Enroller, Asset Viewer, iPAQ Wireless Manager, HP Photosmart Mobile, Bluetooth? Manager, Today Panel Lite, HP Enterprise Mobility Agent, HP Mobile Print

Greutate                               190 g
Dimensiuni (L x A x î)           7.54 x 1.75 x 13.39 cm
Caracteristici alimentare       Battery: removable/rechargeable 2200 mAh Lithium-Ion (user changeable)

Unelte de sincronizare         Mini-USB desktop synchronisation cable
Sloturi extensie                     SDIO and CF card slots
Porturi externe I/O                 1 24-pin connector and 1 mini-USB connector for synchronization and charging
Audio                                 Integrated microphone, receiver, 2 speakers and one 3.5 mm 4 pin stereo headphone jack
Cameră integrată
No integrated camera
Caracteristici ergonomice           5-way navigation with press to activate, 4 programmable keys, voice recorder, 1 power button, 1 reset button


Intrebarea mea este daca cu cei 1000 de lei pe care i-as da pe el as putea cumpara ceva cu mult mai bun. Mentionez inca o data ca nu vreau gps sau.si telefon inclus.

10x

Am eu acest PDA, ce doresti sa stii despre el - poate te pot ajuta cu ceva
Asa ca inceput, este cel mai bun PDA din lume (parerea altora mai calificati decat mine), cu o singura observatie; sunetul, in difuzorul din spate este foarte slab(dupa standardele mele) dar poate ca asa este la PDA-uri. In orice caz, nu l-am luat ca sa-l folosesc caMP3 player iar problema cu sunetul, de exemplu la folosirea navigatiei(impreuna cu un bluetooth GPS receptor care este cat un breloc) am rezolvat-o astfel: cupland PDA printr-un cablu audio 3,5mm cu un FM transmitter - astfel am indicatii vocale sau altceva cat vreau de tare in boxele masinii

#6
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007
Pana are nevoie cineva de informatii, poate ma ajuta pe mine cineva mai priceput, vis a vis de acest aparat: as vrea sa cuplez la el 2 dispozitive bluetooth, de exemplu sa cuplez la el, pe langa receptorul GPS si o casca bluetooth, astfel incat sa aud numai eu indicatiile vocale, ce ziceti, exista vreo solutie? fiindca pe rand cuplate merg, dar amandoua odata,chiar daca sunt recunoscute de aparat , nu
Chiar daca nu sunt expert in dispozitive bluetooth, am o indoiala ca ceea ce vreau eu se poate realiza, dar daca se poate, va rog ajutati-ma

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate