Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Atentie la DANFIL COMPANY !

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
Kori

Kori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2008
PENTRU CEI CARE VOR SA PLECE LA MUNCA IN STRAINATATE PRIN FIRMA DE RECRUTARE DANFIL COMPANY (DANFIL-JOBS.COM) mai bine plecati pe cont propriu la munca in strainatate, decat prin firma de recrutare Danfil-jobs.com! Cumnatul meu a plecat in Anglia la munca prin intermediul lor, din pacate este acolo de 3 saptamani si inca nu lucreaza, a cheltuit peste 1500 euro, isi plateste cazare, drumurile dintr-un oras in altul pentru interviuri...este groaznic...Cei din Romania, adica Danfil-jobs.com, mai exact d-na Cornelia le-a promis munca acolo, insa a uitat sa le spuna ce probleme vor intampina acolo, cum isi va cauta de lucru desi a mers la sigur...sper doar ca acest avertisment il vor citi acei oameni care din putinul ce-l au, vor sa plece in strainatate pentru un loc de munca mai bun. Nu va lasati pacaliti de Danfil Comapany ...pentru ca va storc de bani...si astea toate spun din caz concret, nu din ce am auzit de la altii, ci este ceea ce a patit cumnatul meu :(

#2
Blacklight84

Blacklight84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.12.2008
o super companie danfilul .dupa ce ajungi la ei si le platesti taxele incep sa iti spuna ca trebuie sa mai vii o data la brasov ca cica sanchi nu au oferta de la colegiul concept care college , nu poti sa platesti din orasul tau deoarece nu vor ei .apoi semnezi un proces verbal prin care danfilul se exonereaza de orice vina in cazul in care nu gasesti job ,si ei iti spun ca ti-au facut lipeala cu colegiul.In anuntul de pe internet nu asta scria ca ei ne fac lipeala cu un colegiu ci ca ei ne gasesc un job.Dupa o zi intreaga de acte si nervi nici nu iti mai vine sa te certi cu ei si semnezi ca un robot orie hartie de rahat iti dau.Urmeaza pregatirile pt plecare si esti anuntat ca ai obligatia sa cumperi biletul de avion prin ei ,bilet de avion care este doar dus si care costa aprox 350E .In cazul in care refuzi tre sa platesti penalizari de 30E.Dupa acestea urmeaza o spaataman de alergari in care esti anuntat in ultimele minute ca ai obligatia de a plati anumite taxe f rpd in cazul in care nu ajungi sa platesti pierzi toate sumele.Odata ajunsi in Anglia ei iti spun sa ai la tine minim 400 de lire bani care nu ajung.Suma reala este de 600lire.in londra am cheltuit in 3 zile 160 de lire si doar transport ,cazare ,mancare .Nu ti se da nici o informatie daca au locuri de munca sau nu.te trimite la o alta agentie din leeds fara sa tie se specifice ca este o agentie de plasare tu ai impresia ca pleci la angajatori.odata ajuns aici dupa o noapte de meers cu autocarul esti pus sa completezi acte o zi intreaga si teste de limba engleza obosit nespalat nemancat.Primul lucru care esti anuntat de aceasta firma este ca ei nu au nici o legatura cu danfilul si nici cu concept care college din londra si deci nu aunici o obligatie fata de noi.Ni se cere ca din momentul cand ajungi in leeds sa ai 500 delire la tine.esti purtat dintro parte in alta la cazari cu bagajele dupa tine si cheltui o gramada de bani p taxiuri.exista riscul ca in momentul un care ti se gaseste un job sa nu ai cazare,in anumite situatii nu a interesat p nimeni ca persoana nu are unde sa doarma.nu-i pasa nimanui ca hotelurile sunt scumpe si nu rezisti cu banii.

#3
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006
@Blacklight84, imi pare rau pentru tine, sincer.
Totusi nu pot sa inteleg un lucru, de ce nu te-ai interesat inainte de a pleca cum stau lucrurile ??? Au mai scris si altii despre aceasta firma sau alte firme de acelasi gen.

Peste tot recomandarile romanilor sunt sa nu apelezi sub nicio forma la agentiile romanesti de plasare in UK, pentru ca vei lua teapa. Tu macar ai cautat sa vezi cat costa un bilet de avion la o companie low-cost ? Banuiesc, ca te-au trimis cu Wizz Air dar te-au taxat cel putin de 5 ori mai scump ... eu am luat bilete la Wizz si cu 20 euro/bilet + taxele si bagajele, cam 200-250 RON/bilet.

De ce dracu nu ai cautat oferte de studiu si lucru pe internet ? Lista cu Scolile acreditate din UK etc. Plecati asa cu capul inainte ... uffff, macar bine ca scrieti ca sa se fereasca altii (care citesc inainte  :rolleyes:  ). Cu banutii aia plecai singur-singurel fara sa te doara capul si ramaneau pentru tine vreo 1000-1200 £ ... cu care te descurcai excelent (daca vorbesti engleza).

#4
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Ar trebui facut un sticky pentru a ne ajuta sa evitam astfel de experiente...  ;)

#5
Blacklight84

Blacklight84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.12.2008

<_<

View Posticx, on Jan 4 2009, 17:52, said:

Ar trebui facut un sticky pentru a ne ajuta sa evitam astfel de experiente...  ;)
Aveti mare grija la contracte in momentul in care le semnati in contract e specificat ca ei sunt exonerati de orice dauna daca nu vi se gaseste loc de munca.
Au foarte multe taxe ascunse de care nu se aduce vorba decat pe parcurs ...,eu unul am intrebat la un moment dat cat ma mai duce toata afacerea asta si mi-au spus o suma care nu a fost nici 30% adevarata.Valoarea totala a cheltuielilor pt mine a fost de 67 de milioane de lei vechi nici eu nu stiu de unde i-am scos si cand dar daca ma opream la un moment dat din pplati pierdeam absolut toti banii cheltuiti pana ain acel moment.
In momentul in care ajungeti in U.K. veti fi preluati cu masina de asa zisi colaboratori ai asa zisului colegiu (niste bisnitasi care pentru 2o de km iti cer 40 &pound; de persoana in momentul in care te afli deja la jumatatea drumului te informeaza cat percep ei pt acest drum).Totodata grupul cu care ai calatorit va fi separat in grupuri de cate 2,nu te informeaza nimeni ce urmeaza sa faci ,cu cine sa iei legatura in caz  ca nu iti convine cazarea (care este execrabila) spre exemplu eu a trebuit sa impart un pat cu un individ african timp de 7 zile,apa calda cu portia si am inteles ca am fost unu din cazurile fericite.Urmeaza cateva zile bune de asteptare dupa care vine iar acel  colaborator pe nume Sam vine si iti spune ca trebuie sa ajungi la Concept Care( Concept Care College ) ai o adresa si alerga din dreapta in stanga dupa taxiuri pe care am cheltuit in londra 65 de lire in 3 zile.Ajuns la colegiu completezi o multime de hartii ti se mai cer niste bani pt CRB(cazier) cel din tara este inutil ca si alte acte pe care ti le cer traduse si legalizate Danfilul,banii pt un dosar cu respectivul curs pe care il urmezi,etc.Totul s emisca cu incetinitorul in acea firma sunt si romance in acel colegiu dar nici nu se pune problema sa te ajute din contra se fac ca nu inteleg nimic.Cursul tine maxim 3 zile dupa care dai un test daca il iei bine daca nu stai in londra pana il iei.
Dupa ce ai luat testul in cateva zile iar bagaju facut si plecarea in Leeds la o agentie de recrutare numita Globmed(www.globmed.co.uk) condusa de un tip de culoare pe nume David
(toti angajatii sunt de culoare nu ca sunt rasist dar nu vrei sa auzi un african vorbind in engleza lui cu accent de U.K. si + sunt niste aroganti ) care iti explica din prima ca ei nu au nici o treaba cu Colegiul deci cu alte cuvinte sa nu existe presiuni in privinta lor daca nu sunt posturi libere ceea ce de obicei se intampla mai ales daca grupul mare.In Leeds cari de bagaje de iti ies ochii, tem uta de la o casa la alta la hotel chiar nu ii intereseaza absolut nimic daca mai rezisti sau nu.Acolo e vorba doar de noroc daca au locuri libere daca iei interviul daca iti gasesc cazare pt ca banii se duc cum nu iti poti imagina.Eu unul impreuna cu altii cativa baieti veniti odata cu mine si alt grup venit inaintea mea am stat mai bine de 3 luni fara munca si in cele din urma mi-am gasit singur prin cunostinte proprii .Am plecat in UK ptr un post de carer (asistent social)....daca vrfei sa lucrezi in asa ceva parereamea e ca nu trebuie sa ai ficat in tine sau sa nu fi sanatos mintal,cele mai oribile lucruri vei fi  pus sa faci in cele mai imputite conditii posibile,sters funduri de batrani,curatat de wc-uri ,in general cureti fecale si cat stai la munca inspiri miros de fecale E ORIBIL am intrebat Danfilul care sunt conditiile si mi-au spus ca sunt conditii de hotel in casele de asistenta ,nu credeti acestea mie imi pare ca aduce mai repede cu o morga cu cadadvre ambulante!!! Eu unul prin cunostinte proprii mi-am gasit loc de munca in domeniul hotelier nu castig mai nimic dupa ce plates colegiu datoriile acumulate stand in chirii si baniii imprumutati si asa in 8 luni eu inca muncesc sa platesc pe altii si cred ca trebuie sa mai muncesc aici unde nu se platesc orele suplimentare decat strict cele 37 de ore alocate pe saptamana dupa un calcul scurt mai trebuie sa lucrez inca 3 luni sa ajung la zero.AVETI MARE GRIJA IN CE VA BAGATI <_<



#6
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007
In primul rand cred ca topicul asta ar trebui mutat in sectiunea UK.

Continui sa ma minunez de naivitatea cu care apeleaza unii la anumite "firme de intermediere" fara sa aiba curiozitatea sa obtina un minim de informatii inainte. Ce statut vor avea in UK, e acreditat sau nu colegiul respectiv, chiar si ce alternative exista la transportul cu taxiul sau la cazare.  Si cati dintre cei care au trecut printr-o astfel de experienta au facut macar o plangere impotriva unor astfel de firme?

Cursul tine maxim 3 zile???? Si ce sperati voi sa obtineti pt un curs de 3 zile?? Statut de student? Numai aplicarea la HO dureaza vreo 2 luni. Iar despre ce inseamna sa fii carer s-a mai discutat pe topicul respectiv la UK. Am dat chiar si o descriere generala a jobului. Nu toata lumea e facuta pt un astfel de job, cum nu toata lumea poate fi miner sau nu toata lumea poate fi neurochirurg. Simplu. Chestia ca romanul stie sa faca orice si castiga "banu' gros" prin strainataturi, ca deh e muncitor, e cea mai mare idiotenie pe care am auzit-o vreodata.

Cine prefera sa viseze frumos in loc sa se informeze, e liber sa o faca, dar sa-si asume si consecintele.
Aviz amatorilor!

#7
paizs_maria

paizs_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2009

View PostKori, on 22nd October 2008, 11:04, said:

PENTRU CEI CARE VOR SA PLECE LA MUNCA IN STRAINATATE PRIN FIRMA DE RECRUTARE DANFIL COMPANY (DANFIL-JOBS.COM) mai bine plecati pe cont propriu la munca in strainatate, decat prin firma de recrutare Danfil-jobs.com! Cumnatul meu a plecat in Anglia la munca prin intermediul lor, din pacate este acolo de 3 saptamani si inca nu lucreaza, a cheltuit peste 1500 euro, isi plateste cazare, drumurile dintr-un oras in altul pentru interviuri...este groaznic...Cei din Romania, adica Danfil-jobs.com, mai exact d-na Cornelia le-a promis munca acolo, insa a uitat sa le spuna ce probleme vor intampina acolo, cum isi va cauta de lucru desi a mers la sigur...sper doar ca acest avertisment il vor citi acei oameni care din putinul ce-l au, vor sa plece in strainatate pentru un loc de munca mai bun. Nu va lasati pacaliti de Danfil Comapany ...pentru ca va storc de bani...si astea toate spun din caz concret, nu din ce am auzit de la altii, ci este ceea ce a patit cumnatul meu :(


Am fost si eu la Danfil Company, chiar recent, par foarte de treaba. Am intrat deja in "hora", dupa care am gasit aceste lucruri oribile despre ei. M-am speriat tare, tare....daca este asa cum ziceti voi, mi-e teama sa mai continui. Poate cineva sa-mi dea un numar de telefon dintre voi, cei care ati ramas abandonati de catre Danfil? Banii, na, omul da, problema este ca dupa aia sa ai unde sa castigi inapoi, ca doar despre asta este vorba. Sunt foarte mari comisioane, totusi. Cu reclamatii ati mers la ei in Brasov? Cumnatul tau de exemplu, Kori, ce s-a mai intamplat cu el? Ai zis ca dupa 3 saptamani inca nu lucra.... Ce teste trebuie sa faci acolo, ca ei zik ca odata luat interviul telefonic cu englezii, treaba este ok, ai locul asigurat. Ce mai scrie in celalalt contract, cu partea engleza? nu am ajuns sa-l vad inca.....

#8
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007

View Postpaizs_maria, on 10th June 2009, 07:15, said:

Am fost si eu la Danfil Company, chiar recent, par foarte de treaba.

Normal ca par foarte de treaba, daca te sperie de la inceput cum sa-ti mai ia banii?  :ewwpu:

Quote

Banii, na, omul da, problema este ca dupa aia sa ai unde sa castigi inapoi, ca doar despre asta este vorba.

Pai de ce crezi ca sunt atatea"firme de intermediere"? Pt ca "omul da banii, na..." Daca si-au incasat banii care mai e interesul lor? Nici unul. Deci despre asta e vorba.

Quote

Sunt foarte mari comisioane, totusi.

Si atunci de ce vrei sa le platesti?

Quote

Ce mai scrie in celalalt contract, cu partea engleza? nu am ajuns sa-l vad inca.....

A, da, mai e vorba si despre asta.  :D  Care contract?

So, keep dreaming... nite nite

#9
paizs_maria

paizs_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2009

View Postsilver_fern, on 12th June 2009, 13:01, said:

Normal ca par foarte de treaba, daca te sperie de la inceput cum sa-ti mai ia banii?  :ewwpu:



Pai de ce crezi ca sunt atatea"firme de intermediere"? Pt ca "omul da banii, na..." Daca si-au incasat banii care mai e interesul lor? Nici unul. Deci despre asta e vorba.



Si atunci de ce vrei sa le platesti?



A, da, mai e vorba si despre asta.  :D  Care contract?

So, keep dreaming... nite nite


Astept parerea oamenilor care au fost prin ei plasati. In cat timp a avut loc mutarea la locul de munca permanent?

#10
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007

View Postpaizs_maria, on 12th June 2009, 13:49, said:

Astept parerea oamenilor care au fost prin ei plasati. In cat timp a avut loc mutarea la locul de munca permanent?

Ti-am raspuns si pe sectiunea UK. Citeste informatia oficiala si te vei putea descurca si fara intermediari, iar banii pe care ii dai intermediarilor i-ai putea folosi pt plata unei chirii decente sau alte cheltuieli inerente inceputului intr-o tara straina.
Stiu ca tu speri ca totul sa fie bine si ca nu ti se poate intampla tocmai tie, dar realitatea e un pic diferita. Stii ca sunt romani in UK care lucreaza ilegal crezand ca au toate actele in regula, tocmai pt ca sunt "plasati" de astfel de firme(uneori in colaborare cu escroci din UK)? Stii ca la un eventual control unii nu vor avea banii necesari pt a plati amenda, iar alternativa la amenda e inchisoarea? Un angajator poate scapa mai usor de amenda(asta e situatia), dar un angajat...

Quote

If found working illegally, employees face an on the spot fine of ?1,000 or prosecution and either a ?5000 fine and/or 3 months imprisonment.
http://www.ukba.home...garianroman0408

Mai stii ca orice firma serioasa de recrutare percepe comisioanele de la angajatori, nu de la candidatii pt diferite job-uri?

Daca vrei sa continui cu firma asta, e treaba ta, dar spre binele tau incearca sa compari tot ce iti spun ei cu informatiile oficiale. Si fii atenta la tot ce iti spun, pt ca uneori din franturi de informatii oficiale ei construiesc o alta realitate, o realitate care sa fie atractiva pt "clienti".

Succes!

Edited by silver_fern, 12 June 2009 - 19:26.


#11
dudurobert

dudurobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2009

View Postpaizs_maria, on 10th June 2009, 09:15, said:

Am fost si eu la Danfil Company, chiar recent, par foarte de treaba. Am intrat deja in "hora", dupa care am gasit aceste lucruri oribile despre ei. M-am speriat tare, tare....daca este asa cum ziceti voi, mi-e teama sa mai continui. Poate cineva sa-mi dea un numar de telefon dintre voi, cei care ati ramas abandonati de catre Danfil? Banii, na, omul da, problema este ca dupa aia sa ai unde sa castigi inapoi, ca doar despre asta este vorba. Sunt foarte mari comisioane, totusi. Cu reclamatii ati mers la ei in Brasov? Cumnatul tau de exemplu, Kori, ce s-a mai intamplat cu el? Ai zis ca dupa 3 saptamani inca nu lucra.... Ce teste trebuie sa faci acolo, ca ei zik ca odata luat interviul telefonic cu englezii, treaba este ok, ai locul asigurat. Ce mai scrie in celalalt contract, cu partea engleza? nu am ajuns sa-l vad inca.....
Buna!Eu astept raspuns de la Danfil de o luna .Am semnat cu ei contractul de mediere pe data de 26 mai ,am primit un telefon din UK dupa care mi s a spus ca trebuie sa astept sa mai primesc un al doilea telefon pentru confirmarea plecarii.Si de atunci tot astept.Nr meu de telefon e 0748612642 daca vrei poti sa ma suni poate daca ne adunam mai multi putem rezolva ceva.

#12
dudurobert

dudurobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2009
Sa stiti ca Danfil se tin de cuvit.Chair daca nu s-a putut rezolva medierea cu ANGLIA fiindca din cite am inteles si cred ca acolo sunt probleme mi au oferit un alt contract care cel putin pentru mine este convenabil.Gasesc ca acest lucru e o dovada de respect fata de client si de munca pe care o depun,fiindca sa fim sinceri nu e usor (chiar imposibil) sa poti multumi pe toata lumea.Dar atita vreme cit se intereseaza in continuare de un alt contract daca apar probleme la primul si chiar dupa semnarea contractului si plecare ,nu cred ca poti avea mai multe pretentii.
Sa stiti ca am intradevar un respect deosebit pentru ei!

View Postdudurobert, on 13th July 2009, 01:24, said:

Sa stiti ca Danfil se tin de cuvit.Chair daca nu s-a putut rezolva medierea cu ANGLIA fiindca din cite am inteles si cred ca acolo sunt probleme mi au oferit un alt contract care cel putin pentru mine este convenabil.Gasesc ca acest lucru e o dovada de respect fata de client si de munca pe care o depun,fiindca sa fim sinceri nu e usor (chiar imposibil) sa poti multumi pe toata lumea.Dar atita vreme cit se intereseaza in continuare de un alt contract daca apar probleme la primul si chiar dupa semnarea contractului si plecare ,nu cred ca poti avea mai multe pretentii.
Sa stiti ca am intradeva un respect deosebit pentru ei!
SI MULTUMIRI SI RESPECT PENTRU ADRIANA S. CARE SE POARTA FOARTE FRUMOS CU CLIENTII SI IN MOD PROFESIONIST!

Edited by dudurobert, 13 July 2009 - 00:42.


#13
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006
Se pare că nu doar pe aria imobiliară activează clone cu "program bine țintit" ... ;)

#14
kristi2222

kristi2222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2009
AVETI GRIJA SI LA JOBCENTER BRASOV, K VA IA BANII SI VA TINE IN CELEBRA BAZA DE DATE!
IN ALTA ORDINE DE IDEI, CU EUROZONE JOBS DIN TG MURES A PLECAT CINEVA?

#15
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Postdudurobert, on 13th July 2009, 01:34, said:

Sa stiti ca Danfil se tin de cuvit.Chair daca nu s-a putut rezolva medierea cu ANGLIA fiindca din cite am inteles si cred ca acolo sunt probleme mi au oferit un alt contract care cel putin pentru mine este convenabil.Gasesc ca acest lucru e o dovada de respect fata de client si de munca pe care o depun,fiindca sa fim sinceri nu e usor (chiar imposibil) sa poti multumi pe toata lumea.Dar atita vreme cit se intereseaza in continuare de un alt contract daca apar probleme la primul si chiar dupa semnarea contractului si plecare ,nu cred ca poti avea mai multe pretentii.
Sa stiti ca am intradevar un respect deosebit pentru ei!


SI MULTUMIRI SI RESPECT PENTRU ADRIANA S. CARE SE POARTA FOARTE FRUMOS CU CLIENTII SI IN MOD PROFESIONIST!

Tare as fi curios sa ne scrii impresiile dupa ce ajungi acolo ... asta daca mai ai de unde sa scrii pe forum  :lol:

Si in UK nu sunt probleme, ci ei au probleme pentru ca nu respecta legislatia din UK  <_<  tu alimenteaza-le contul si mai vedem dupa.

#16
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007

View Postdudurobert, on 12th July 2009, 23:34, said:

Sa stiti ca Danfil se tin de cuvit.Chair daca nu s-a putut rezolva medierea cu ANGLIA fiindca din cite am inteles si cred ca acolo sunt probleme mi au oferit un alt contract care cel putin pentru mine este convenabil.Gasesc ca acest lucru e o dovada de respect fata de client si de munca pe care o depun,fiindca sa fim sinceri nu e usor (chiar imposibil) sa poti multumi pe toata lumea.Dar atita vreme cit se intereseaza in continuare de un alt contract daca apar probleme la primul si chiar dupa semnarea contractului si plecare ,nu cred ca poti avea mai multe pretentii.
Sa stiti ca am intradevar un respect deosebit pentru ei!


SI MULTUMIRI SI RESPECT PENTRU ADRIANA S. CARE SE POARTA FOARTE FRUMOS CU CLIENTII SI IN MOD PROFESIONIST!

Si daca apar iar probleme, dar ei se vor interesa in continuare de un alt contract, nu poti avea mai multe pretentii, nu? Cam de cate ori ar trebui sa se repete situatia asta ca sa poti avea pretentii?

Ma rog, daca tu esti multumit ca se poarta frumos cu tine cand iti iau banii(pe care nu au nici un drept sa ti-i ia), atunci e ok. Satisfactia clientului e totul nu?  :D

#17
valentin_ionutene

valentin_ionutene

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2010
STITI  CUMVA DACA SUNT SERIOSI CEI DE LA EPP-JOBS.RO?????VA ROG FRUMOS SA IMI RASPUNDETI

#18
michaela_mm

michaela_mm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2010

View Postdudurobert, on 9th July 2009, 11:38, said:

Buna!Eu astept raspuns de la Danfil de o luna .Am semnat cu ei contractul de mediere pe data de 26 mai ,am primit un telefon din UK dupa care mi s a spus ca trebuie sa astept sa mai primesc un al doilea telefon pentru confirmarea plecarii.Si de atunci tot astept.Nr meu de telefon e 0748612642 daca vrei poti sa ma suni poate daca ne adunam mai multi putem rezolva ceva.
Pana la urma ai plecat cu ei? Eu am luat de vreo doua saptamani legatura cu Danfil, dar le-am pus o groaza de intrebari pana acum in vreo trei mail-uri.Inca n-am trimis nimic mai mult decat cv-ul si probabail nici nu mai continuu.E ingrozitor ce am citit aici! Ceea ce ma ingrozeste e ce s-a zis aici in legatura cu faptul ca te poarta pe la agentii de recrutare ori in prezentarea lor spune clar ca ai interviu cu angajatorul in tara si ca pleci cu un contratct legal, semnat pt 1 an de zile!! Si sa nu incepi lucrul nici dupa trei luni?!! Din ce sa te intretii atata timp intr-o tara straina? Eu imi tot zic ca e o pacoste ca sunt mereu atat de analitica si suspicioasa, pesimista sau cum vrei, dar uite ca e bine sa fii si asa cateodata! Bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate