Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Cariera in UE - teste EPSO

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008
Luna viitoare am de dat testele scrise pentru postul de Inspector si Inginer  Nuclear in cadrul Uniunii Europene.
A participat cineva la testele scrise? Poate da amanunte in ce constau testele?

#2
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

 jap_is_q, on Oct 21 2008, 15:30, said:

Luna viitoare am de dat testele scrise pentru postul de Inspector si Inginer  Nuclear in cadrul Uniunii Europene.
A participat cineva la testele scrise? Poate da amanunte in ce constau testele?


Eu, dar pentru IT.

oricum au fost multe posturi puse in joc si la fel de multi candidati.

unde dai testul?

#3
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008
testul este la Bruxelles
din cate am inteles testele scrise ar trebui sa fie legate de profesie, numai ca pentru postul de inspectie si inginerie nucleara se poate inscrie oricine are studii tehnice superioare deci nu exista un subiect comun cunoscut de toata lumea

#4
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008
Deci, in caz ca mai este cineva interesat:
testul a fost cuprins din:
1. vreo 35 intrebari din domeniul nuclear(fizica nucleara, functionarea reactoarelor) in lb engleza sau franceza
2.un eseu -4 teme la alegere legate de energia nucleara, e bine de citit inainte tot ce tine de energia nucleara in Europa in lb engleza sau franceza
3.de redactat un memo in lb romana in care tb rezumate concluziile din eseu

pentru hotel recomand Husa President Park - 4 stele la 76 Euro cu mic dejun(prin Eurolines)

#5
crn_ra

crn_ra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2009

 jap_is_q, on Nov 20 2008, 22:37, said:

Deci, in caz ca mai este cineva interesat:
testul a fost cuprins din:
1. vreo 35 intrebari din domeniul nuclear(fizica nucleara, functionarea reactoarelor) in lb engleza sau franceza
2.un eseu -4 teme la alegere legate de energia nucleara, e bine de citit inainte tot ce tine de energia nucleara in Europa in lb engleza sau franceza
3.de redactat un memo in lb romana in care tb rezumate concluziile din eseu

pentru hotel recomand Husa President Park - 4 stele la 76 Euro cu mic dejun(prin Eurolines)
imi poti scrie pe adresa [email protected]
putem discuta despre concursul ad 127, multumesc, cori

#6
DJAx3L

DJAx3L

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 18.11.2005
unde ati dat testele ?

#7
eulog

eulog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2009
vedeti ca exista un forum specializat http://epsoforum.com unde Romanii tocmai au fost intrecuti de Croati la numarul de posturi scrise



 jap_is_q, on 24th October 2008, 13:09, said:

testul este la Bruxelles
din cate am inteles testele scrise ar trebui sa fie legate de profesie, numai ca pentru postul de inspectie si inginerie nucleara se poate inscrie oricine are studii tehnice superioare deci nu exista un subiect comun cunoscut de toata lumea


#8
phi_pha2003

phi_pha2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.11.2005

 DJAx3L, on 13th March 2009, 18:14, said:

unde ati dat testele ?

Este cineva interesat sa cumparam impreuna cartile de EU knowledge si numerical reasoning pe anul 2009 de pe libraria UE online?

#9
specgogu

specgogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 13.01.2008

 phi_pha2003, on 16th July 2009, 12:53, said:

Este cineva interesat sa cumparam impreuna cartile de EU knowledge si numerical reasoning pe anul 2009 de pe libraria UE online?

Pentru cei interesati de cartea "The ultimate EU test book - 2010 edition " Andras Baneth ( John Harper Publishing 2010 ). Este ultima editie 2010, aparuta anul acesta in Februarie si adaptata noilor cerinte ale examenului.  In  mod normal, comanda din strainatate dureaza minim 2 saptamani, in cazul in care o gasiti si nu s-a epuizat stocul. O am si doresc sa o vand. Pretul este 550 RON. Livrarea se face a doua zi personal in Bucuresti si prin posta in alte orase.  Starea cartii este excelenta.

Attached Files



#10
soimuletzu

soimuletzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2005

 specgogu, on 26th April 2010, 21:57, said:

Pentru cei interesati de cartea "The ultimate EU test book - 2010 edition " Andras Baneth ( John Harper Publishing 2010 ). Este ultima editie 2010, aparuta anul acesta in Februarie si adaptata noilor cerinte ale examenului.  In  mod normal, comanda din strainatate dureaza minim 2 saptamani, in cazul in care o gasiti si nu s-a epuizat stocul. O am si doresc sa o vand. Pretul este 550 RON. Livrarea se face a doua zi personal in Bucuresti si prin posta in alte orase.  Starea cartii este excelenta.


Salut, m-ar interesa pe mine, insa de unde si pana unde pretul acesta: 550 RON, atata vreme cat noua cartea costa 40 EURO????  <_< SPune-mi te rog ultimul pret, ma refer la un pret de bun simt si poate o cumpar eu. Suna-ma la nr. de tel. 0726279972 sa discutam.
S-auzim de bine!

#11
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
550 de ron ?! superb...de unde pretul ?!

retineti ca e 39 de euro e de cumparat in varianta hard-copy!

pdf e free pentru download si pe urma se poate printa daca cineva doreste astfel...

http://www.eu-testbook.com/

Edited by spare-me, 27 April 2010 - 19:49.


#12
soimuletzu

soimuletzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2005

 spare-me, on 27th April 2010, 20:48, said:

550 de ron ?! superb...de unde pretul ?!

retineti ca e 39 de euro e de cumparat in varianta hard-copy!

pdf e free pentru download si pe urma se poate printa daca cineva doreste astfel...

http://www.eu-testbook.com/



materialul PDF_ul nu este free ci numai primele 34 de pagini, pagini care se refera dealtfel numai la conditiile de examinare si alte chestii asemena nu insa si testele in sine.... deci degeaba download_ezi pdf ca nu ajuta la nimic. Ma gandeam ca poate cel care detine cartea sa faca un pustiu de bine sa ne lase sa facem o copie, evident contra cinste....

#13
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ok, asa o fi !
insa de la 39 de euro la 550 de ron e o diferenta imensa

#14
cristina_olga

cristina_olga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.06.2010

 phi_pha2003, on 16th July 2009, 12:53, said:

Este cineva interesat sa cumparam impreuna cartile de EU knowledge si numerical reasoning pe anul 2009 de pe libraria UE online?



Cartea "The ultimate EU test book - 2010 edition " Andras Baneth ( John Harper Publishing 2010 este disponibila pe librarie.net si costa 299, 90 lei, putem sa o cumparam impreuna?

#15
alexander822

alexander822

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2011
Cartea "The ultimate EU test book - 2011 edition " Andras Baneth, o am la Timisoara, daca e cineva interesat, dati un mail la [email protected].

#16
Kwisadz

Kwisadz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.09.2011
QualiTrainer organizeaza cursuri de pregatire pentru concursurile EPSO. Mai multe detalii pe http://qualitrainer.eu/programe/

#17
roxy

roxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.05.2006
Am disponibila pentru vanzare cartea "The Ultimate EU Test Book 2012" -EPSO Administrator-level
Pret 180 lei+ch postale.
e-mail: [email protected]  (sau o gasiti si pe okazii)

Cartea este noua, editia 2012 (aparuta pe piata in 24 octombrie 2012).
(aceasta a fost cumparata direct din UK, la cateva zile dupa lansare)

In stare absolut impecabila.
Livrare oriunde in tara, colet postal ramburs.

Edited by roxy, 18 November 2011 - 12:38.


#18
Lost_Prophet

Lost_Prophet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 18.10.2009

 roxy, on 18th November 2011, 12:37, said:

(aparuta pe piata in 24 octombrie 2012)
Time traveller.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate