Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[Cum] Magneti Puternici - Cum se ...

Problema cuptor electric cu disju...

Merita achizitionat DFSK Fengon 5...

Pret actual invelitoare
 Probleme baterie Samsung A54

Schema statie auto Renegade REN 1...

Magazine IT de incredere

Parere SKODA Octavia 3 2.0TDI 150CP
 Achizitie telefon 1000-1200lei

Unde gasesc o lampa buna pe gaz?

Consulta specialiștii... Und...

Fostul director al Frontex: Comis...
 Construire anexa lipita de casa

Ce folositi pentru urina mirosito...

Socializare in prezenta copiilor

Cont Samsung A32

Dreambox 800 HD in rate!

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

caro_

caro_

New Member

• Grup: Members

View Postdan b., on Oct 23 2008, 16:11, said:

dm8000

l-ai testat terestru pe semnalele de la noi, merge?

dan b.

dan b.

Active Member

View Postcaro_, on Oct 23 2008, 21:26, said:

l-ai testat terestru pe semnalele de la noi, merge?

n-am 8000 am 800s. normal ca merge daca il iei cu un tuner S si unul T.

caro_

caro_

New Member

View Postdan b., on Oct 23 2008, 22:37, said:

n-am 8000 am 800s. normal ca merge daca il iei cu un tuner S si unul T.

Eram curios daca l-a testat cineva ,  de principiu ar trebui sa mearga dar la TiVX de exemplu au fost ceva probleme cu rec terestru iar tunerul e destul de prost - are nevoie de nivel mare de semnal.

dan b.

dan b.

Active Member

View Postcaro_, on Oct 24 2008, 09:09, said:

Eram curios daca l-a testat cineva ,  de principiu ar trebui sa mearga dar la TiVX de exemplu au fost ceva probleme cu rec terestru iar tunerul e destul de prost - are nevoie de nivel mare de semnal.

problemele erau de la TVR ;)

spany

spany

Member

Stoc epuizat! de miercuri vin inca 30 buc,doritorii lasati PM!

cribuj

cribuj

New Member

View Postspany, on Oct 21 2008, 10:38, said:

Vand dreambox 800HD in rate,detalii in PM!

Salut !

Cum fac sa achizitionez si eu un dm800 hd in rate de la DVS ?

spany

spany

Member

View Postcribuj, on Nov 9 2008, 17:14, said:

Salut !

Cum fac sa achizitionez si eu un dm800 hd in rate de la DVS ?
Trimiti un PM cu ceea ce doresti si un nr de telefon.

Stripper

Stripper

Member

View Postspany, on Nov 9 2008, 15:22, said:

Trimiti un PM cu ceea ce doresti si un nr de telefon.

Cum adica, cu ce doreste ?

A spus omul clar : dm800.

Spun asta pentru ca si eu as vrea.
Insa mai am de studiu, sa vad diferenta fara de un dm8000.

Poate de sarbatori as achizitiona unul.

spany

spany

Member

View PostStripper, on Nov 10 2008, 12:45, said:

Cum adica, cu ce doreste ?

A spus omul clar : dm800.

Spun asta pentru ca si eu as vrea.
Insa mai am de studiu, sa vad diferenta fara de un dm8000.

Poate de sarbatori as achizitiona unul.
N stau sa vad ce PM-uri primesc doar cu nr. de telefon,la astfel de pm,nu raspund,de unde stiu eu ca la respectivul nr. nu se afla un client ce doreste o excursie in hawai? deci; lasati in pm,ce doriti si un nr. de contact,simplu.

Stripper

Stripper

Member

Corect.
Sper sa am norocul sa iti dau si eu un pm.

spany

spany

Member

Din surse mai mult sau mai putin autorizate am aflat ca la sfarsitul acestei luni , odata cu lansarea DM 8000 in magazine , pretul DM 800 va deveni oficial 500 euro , deci va creste cu 50 de euro .

Aceasta marire de pret face parte dintr-un plan complex de eliminare a clonelor de pe piata

Au mai ramas 18 buc pe stoc!!!!!

nilf40f

nilf40f

Member

View Postspany, on Nov 14 2008, 20:23, said:

Din surse mai mult sau mai putin autorizate am aflat ca la sfarsitul acestei luni , odata cu lansarea DM 8000 in magazine , pretul DM 800 va deveni oficial 500 euro , deci va creste cu 50 de euro .

Aceasta marire de pret face parte dintr-un plan complex de eliminare a clonelor de pe piata

Au mai ramas 18 buc pe stoc!!!!!

Nu te mai infoia in pene atat. Mai mult ca sigur ca si ale tale sunt tot clone. Mai redu pretul, ca danielghi trimite din China si le vinde aici undeva pe la 1350 lei daca nu ma insel.  Din experienta spun ca un dream original luat din magazin cu acte poate fi mai prost decat o clona. Eu cel putin am avut bafta asta, sa-l duc deja de 2 ori la reparat in garantie. Oricum pretul tau nu reflecta valoarea reala la care se vinde acum, este foarte mare.

spany

spany

Member

View Postnilf40f, on Nov 15 2008, 09:38, said:

Nu te mai infoia in pene atat. Mai mult ca sigur ca si ale tale sunt tot clone. Mai redu pretul, ca danielghi trimite din China si le vinde aici undeva pe la 1350 lei daca nu ma insel.  Din experienta spun ca un dream original luat din magazin cu acte poate fi mai prost decat o clona. Eu cel putin am avut bafta asta, sa-l duc deja de 2 ori la reparat in garantie. Oricum pretul tau nu reflecta valoarea reala la care se vinde acum, este foarte mare.

In primul rand sunt ORIGINALE!! se pot verifica fff usor trimitind un mail la dream-multimedia,in al 2 lea rand eu nu sunt BISNITAR!!!! receiverele sunt  IMPORTATE cu acte in regula de la dream-multimedia,pretul mi-l fac SINGUR,cine vrea cumpara cine nu sa fie iubit.!!!!

http://www.dream-mul...ducts_dm800.php

pretul de achizitie este de 399E la care se adauga TVA si taxele vamale +importul,daca tie ti se pare mult cumpara-ti CLONA si nu ma bruia pe mine!

PS! 14 buc. pe stoc!

spany

spany

Member

View Postnilf40f, on Nov 15 2008, 09:38, said:

Am studiat si....oferta lui Daniel....Hmmmmmmmmmmm el ofera 30 de zile GARANTIE!!!! la mine este de 2ANI!!!! acum intrebarea?
cine vinde clone?

STOC;12 BUC!

lupull

lupull

Senior Member

• Grup: Senior Members
salut , vezi ca pui problema gresit , fiindca dannielghi "specifica ca vinde clone" la pretul si garantia care o da , in schimb la tine atat pretul cat si garantia reflecta ca ar fii "originale"
insa problema se pune daca in cazul unui iminent atac din nou asupra clonelor , tu vei schimba "originalele" fiindca cunoastem foarte bine povestea "originalelor" dm500s vandute pe la noi , care de fapt erau tot clone cu pret de original
deci cine se incumeta sa cumpere de la dannielghi , o face pe raspunderea lui stiind ca va cumpara o clona si daca nu are grija ce imaginii instaleaza pe ea "spaga" lui , dar eu unul personal mai frica imi este de aceste "originale" care au sanse destul de mari de a fii busite si cu pret de "original" cu toata garantia de 2 ani (cunosc firme care sau dat la fund in urma atacului asupra lui dm500s si au invocat "schimbarea softului original duce la pierderea garantiei") , daca tu asiguri schimbarea receiverului "lovit" in urma atacului sau "resuscitarea" lui gratuit atunci pot sta linistit , altfel ..........cam in asta ar consta problema cu "originalele" de pe la noi
mai ales ca am vazut ca deja se face reclama la o firma de la noi pt. dm8000 la 3800roni (cam 3 x dm800 de la dannielghi) , in prima faza cand vor fii practic de vanzare nu se pune problema clonelor din cauza timpului scurt de la intrarea in fabicatia de serie , dar la vara - toamna anului viitor tare mie ca ne vom confrunta si cu clone la acest model cum exista si pt. dm800 , chinezii nu prea stau pe ganduri cu un asemenea "os mare"

spany

spany

Member

View Postlupull, on Nov 17 2008, 03:28, said:

salut , vezi ca pui problema gresit , fiindca dannielghi "specifica ca vinde clone" la pretul si garantia care o da , in schimb la tine atat pretul cat si garantia reflecta ca ar fii "originale"
insa problema se pune daca in cazul unui iminent atac din nou asupra clonelor , tu vei schimba "originalele" fiindca cunoastem foarte bine povestea "originalelor" dm500s vandute pe la noi , care de fapt erau tot clone cu pret de original
deci cine se incumeta sa cumpere de la dannielghi , o face pe raspunderea lui stiind ca va cumpara o clona si daca nu are grija ce imaginii instaleaza pe ea "spaga" lui , dar eu unul personal mai frica imi este de aceste "originale" care au sanse destul de mari de a fii busite si cu pret de "original" cu toata garantia de 2 ani (cunosc firme care sau dat la fund in urma atacului asupra lui dm500s si au invocat "schimbarea softului original duce la pierderea garantiei") , daca tu asiguri schimbarea receiverului "lovit" in urma atacului sau "resuscitarea" lui gratuit atunci pot sta linistit , altfel ..........cam in asta ar consta problema cu "originalele" de pe la noi
mai ales ca am vazut ca deja se face reclama la o firma de la noi pt. dm8000 la 3800roni (cam 3 x dm800 de la dannielghi) , in prima faza cand vor fii practic de vanzare nu se pune problema clonelor din cauza timpului scurt de la intrarea in fabicatia de serie , dar la vara - toamna anului viitor tare mie ca ne vom confrunta si cu clone la acest model cum exista si pt. dm800 , chinezii nu prea stau pe ganduri cu un asemenea "os mare"

Se poate verifica ff usor aici;

http://www.dream-mul...ducts_dm800.php

Sunt originale si altceva nu se mai comenteaza,e simplu;

gymy

gymy

Active Member

Ciudat pina acum o luna erai mare sustinator al clonelor.Cum se schimba omul dupa directia de unde vin banii...
P.S. acum inteleg de ce ai bagat pastila cu viitorul atac asupra clonelor.Noroc ca nu te mai crede nimeni.Te-au anuntat personal cei de la Dream Multimedia sau cei de la IHAD ? :lol:  :lol:

spany

spany

Member

View Postgymy, on Nov 18 2008, 01:51, said:

Ciudat pina acum o luna erai mare sustinator al clonelor.Cum se schimba omul dupa directia de unde vin banii...
P.S. acum inteleg de ce ai bagat pastila cu viitorul atac asupra clonelor.Noroc ca nu te mai crede nimeni.Te-au anuntat personal cei de la Dream Multimedia sau cei de la IHAD ? :lol:  :lol:
Clonele le sustin in continuare,dar fiecare o face pe riscul sau,oare asa crezi tu ca nu crede nimeni? abia astept o reluare a celor intamplate asta primavara,vorbim atuinci,arata-mi si mie directia de unde vin banii ca eu unul nu o vad,te comporti exact ca VULPEA din fabula care nu ajunge la struguri..cica sunt acrii" mie sila de astfel de perrsonaje libidinoase!

PS! stoc 9 buc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate